Záhradné trendy v očiach architekta. Zariadenia a módne závody
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Záhradné trendy v očiach architekta. Zariadenia a módne závody
06.09.2019

Záhradné trendy v očiach architekta. Zariadenia a módne závodyStručne povedané - divší tým lepší. Záhrada sa stala miestom na oddych, prácu a jedenie. Trendy, ktoré s ním zaobchádzali s matematickou presnosťou a orezávanie všetkého, ako vládca prešiel. Všetko preto, že do nej stále viac zasahujeme prírodu. Ekotrend sa stal všadeprítomným.

Menej je viackvetináče môže byť miestom trvalých rastlín, ako aj sezónnych rastlín. Všetko v malom priestore by sa malo používať rôznymi spôsobmi - vysvetľuje dizajnér Scot Eckley v časopise Garden Design Magazine. To znamená, že jednu položku je možné používať rôznymi spôsobmi , Napríklad veľký Betónový blok môže fungovať ako "kontajner" pre rastliny, byť malým vodojemom alebo poskytnúť miesto pre ohnisko. Alebo naraz - je to možné.

Ekológia a prírodaTento smer sa stáva čoraz obľúbenejším v každej oblasti nášho života. Aj v záhradách sa stáva dominantným. Ak nie, samozrejme to nie je trávnik, ale kvetinové lúky. Vyhľadajte plazivé borievky, paprade, čučoriedky alebo vresy. Rušenie hmyzom a vtákmi v našich záhradách nie je v súlade s rytmom prírody. Umožnenie existencie týchto obyvateľov preto prispeje k jej krásnemu vzhľadu. Nebojte sa namontovať vtáčie domy, zasadiť rastliny s ovocím, ktoré jedia, alebo namontovať domy hmyzu - vyplatia nám stokrát späť.


Stále viac záhradkárov sa nebojí experimentovať s novými druhmi zeleniny alebo ovocia. Tento trend je zrejmý najmä v tomto roku. Okrem toho sa stále viac ľudí rozhoduje pestovať doma zeleninu, ovocie alebo bylinky. Ide ruka v ruke s módou veganstva alebo vegetariánstva. Miesto pestovania by tu nemalo byť obmedzujúcim prvkom. Ak ju nemáte, môžete ľahko pestovať zeleninu alebo bylinky v kvetináčoch alebo malej zelenine.

Recyklácia je tiež vítaná v záhrade - staré police, komody, trakaři po rekonštrukcii sa môžu stať miestom pre nové kvety alebo bylinky. Nielenže im dáme druhý život, ale nekončia ani v koši!

Enjoy the gardenMiesto na oddych a stravovanie pod holým nebom bolo zvyčajne umiestnené priamo pri vchode do záhrady, najlepšie blízko kuchyne. Teraz ich presunieme hlboko do záhrady. Čím ďalej - tým lepšie. Toto je často spojené s výstavbou a usporiadaním miesta na oddych a jedlo. Preto návrat do spoločnosti pergolypavilóny, prístrešky, v spoločnosti kvetináče a rastliny. domy pre deti sa tiež stáva čoraz obľúbenejšou, kde každý voľný čas trávia hraním, čítaním a dokonca učením. Keby to bolo tak pohodlné, že by ste nechceli ísť domov!

DIY a meditáciaUmelecké predmety alebo nábytok sú dominantným trendom nielen v interiéri. V našej záhrade sa počíta aj všetko, čo človek urobil. Kamenné stavby, div alebo = kamenné lavičky, zastrčené medzi zeleňou, ktoré sa môžu stať miestom na meditáciu, atď., Napr. Rybníky. A všetko usporiadané tak, akoby bolo vytvorené prírodou. Najlepšie v duchu japonských záhrad.

Sukulenty a ultrafialovéSukulenty sú rastliny, ktoré môžeme pestovať vo všetkých podmienkach. Je dobré ich zasadiť, napríklad do kvetináčov, a zobrať ich na záhradu. Módna farba Pantone v tomto roku - Ultra Violet - sa odráža aj v záhradách. Rastliny s prímesou fialovej určite určite diverzifikujú náš zelený roh. levanduľa, vres, thajská bazalka alebo rozmarín v kvetináčoch s fialovým odtieňom - bude to hit!

Okrem toho sa záhradní fanatici čoraz viac zameriavajú na diverzifikáciu zimnej krajiny. Vysadia rastliny, ktoré prežijú toto obdobie a zafarbia záhradu, napríklad krvavý bratKaukazská jedľa alebo drieň , .

Keďže trendy v záhrade na rok 2018 sú už známe, stačí sa pozrieť na teplé dni, vyhrnúť si rukávy a ísť von do záhrady. Vyhradený čas a práca určite prinesú príjemné chvíle strávené v lone prírody. Najlepšie so svojimi blízkymi.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi