

- Úvod
- Bazény
- Príslušenstvo k bazénu
- Bazénové vysávače
Bazénové vysávače
Bazénové vysávače
Bazénový vysávač - pomocník pri udržiavaní čistoty
Chvíle strávené v lete v záhradnom bazéne budú príjemné iba vtedy, ak sa správne postaráme o čistotu bazéna. Pri čistení môže byť bazénový vysávač neoceniteľný. Ako také zariadenie funguje?
Obsah:
- Prečo je čistenie bazénu dôležité?
- Ako funguje čistič bazénov?
- Aký bazénový vysávač by ste si mali zvoliť?
Čistič bazéna môže čistenie bazénu výrazne uľahčiť a dokonca nás zbaviť tejto povinnosti. Kde je vysávač najlepší a ako správne vyčistí bazén? Zistite všetko, čo treba vedieť o čističoch bazénov.
Prečo je čistenie bazénu dôležité?
Aj keď sa v bazéne po jeho naplnení trbliece krištáľovo čistá voda, jeho vzhľad sa po niekoľkých dňoch môže drasticky zmeniť. Na kvalitu vody majú vplyv nečistoty viditeľné voľným okom, napríklad lístie, a mikroorganizmy, ktoré sa množia v našom bazéne. Tiež voda, ktorú nalievame do umývadla, nie je vždy dostatočne čistá.
Preto používame filtračné čerpadlá a zberače, ktoré zbavujú malé nečistoty. Časť nečistôt sa však usadzuje na stenách a dne bazéna, čo nielen kazí estetiku, ale môže mať vplyv aj na zdravie ľudí, ktorí využívajú túto formu vodného relaxu. Nečistoty môžu spôsobiť alergickú reakciu alebo zraniť kúpajúcich sa. Z týchto dôvodov je pravidelné čistenie bazénu minimálne - každých pár dní - nevyhnutnosťou.
Ako funguje čistič bazénov?
Jedným z najpohodlnejších spôsobov, ako udržiavať bazén čistý, je čistenie bazénu. Najdôležitejším argumentom je, že na čistenie bazénu nie je potrebné vypúšťať vodu . Zariadenie najčastejšie využíva filtračný systém bazéna na dôkladné vyčistenie dna a stien umývadla. Najjednoduchšie modely vysávačov, ktoré často nájdete pri kúpe súpravy na čistenie bazéna , takto nasávajú nečistoty z vody. Hadice sa pripájajú do zásuvky na stene bazéna, aby čerpadlo poháňalo činnosť vysávača. Zariadenie zachytáva najdôležitejšie nečistoty a zachytáva ich vo filtri.
Vysávač je odolný voči chemikáliám v bazéne a ľahko sa používa. Môžete si tiež zvoliť model kompatibilný s najobľúbenejšími značkami bazénov - Bestway a Intex .
Vysávač pre bazény a rybníky je vyspelejší . Na prvý pohľad pripomína priemyselný vysávač. Na rozdiel od predtým opísaných modelov má svoje vlastné čerpadlo . Pre väčšie bazény, rybníky, rybníky a dokonca aj studne sa odporúča zariadenie s výkonom približne 1400-1600 W. Zariadenie je umiestnené v blízkosti vodného útvaru, pripojené k elektrickej sieti a pracujeme s hadicou, ktorú je možné ponoriť takmer 2 m. Vysávač má vlastnú nádrž na vodu, zvyčajne s objemom približne 30 l. Môže byť používa sa na mokro aj na sucho. Obzvlášť populárne sú modely nemeckej značky TIP .
Na trhu je tiež k dispozícii bazénový vysávač, ktorý nás prakticky zbaví povinnosti vyčistiť povodie. Jedná sa o utomatické zariadenie, ktoré sa nazýva bazénový robot . Akumulátorový vysávač stačí ponoriť do vody a samostatne vyčistí dno bazéna. Sú to veľmi univerzálne vysávače, ktoré dokážu pracovať na väčšine povrchov bazénov - od betónu, cez dlaždice, až po PVC fóliu. Je to tiež najdrahšie riešenie. Ceny bazénových robotov sa začínajú od 2 000 PLN. Základné modely dokážu na jedno nabitie pracovať až 2 hodiny, čo stačí na dôkladné vyčistenie dna aj v prípade veľkých bazénov. Niektoré modely tiež čistia steny vodného útvaru. Ďalším uľahčením je diaľkové ovládanie, ktoré okrem iného umožňuje Bazénový robot Dolphin S300i .
Aký bazénový vysávač by ste si mali zvoliť?
Pri hľadaní optimálneho bazénového vysávača by sme sa mali riadiť predovšetkým jeho veľkosťou. Pre malé expanzné bazény alebo o niečo väčší rámový bazén stačí jednoduchý vysávač pripojený k filtračnému čerpadlu. V prípade väčších prízemných bazénov však môže byť bazénový robot skutočnou úsporou času, ktorú by sme strávili drhnutím dna a stien povodia. Vysávače s vlastným čerpadlom a výkonným motorom budú fungovať predovšetkým v záhradách s väčším počtom vodných plôch. Ak budeme mať aj jazierko alebo fontánu, bude to univerzálny nástroj na udržiavanie čistoty a boj proti riasam a lišajníkom. Pri údržbe bazéna po sezóne dobre poslúži aj „suchý“ vysávač pre bazény.