

Bazénové chemikálie
- TOP produkt
- TOP produkt
- TOP produkt
Bazénové chemikálie
Čo robiť, aby sa zabránilo zakaleniu vody v bazéne
Možnosť využitia vlastného bazéna v horúcom počasí je jedným z najväčších pôžitkov. Avšak okamihom, keď sa pri kúpaní cítime ako deti, musí predchádzať ošetrenie, ktoré udržuje vodu čistú.
Bazén = potešenie + povinnosť
Mnoho z nás využíva teplé leto na trávenie času na záhradnom bazéne príjemným a príjemným spôsobom. Bohužiaľ, udržiavanie správneho pH vody a bazéna môže byť dosť ťažké. V mieste nášho odpočinku sa často zhromažďuje peľ, vytvára riasy atď.
V bazénoch sa objavujú veľmi jemné znečisťujúce látky, ktoré filtre nie sú schopné vypúšťať von, preto by sa mali použiť vhodné koagulačné alebo vločkovacie prostriedky, ktorých úlohou je vytvárať z malých častíc väčšie častice, aby ich filter zadržal. Aké prípravky mám použiť, aby voda v bazéne pripomínala zrkadlo a aby vane neskončili podráždením pokožky?
Kde začať
Prvým krokom v starostlivosti o bazén je udržanie správnej hodnoty pH vody a zabránenie tvorby rias . Týmto spôsobom bude voda v nádrži predčistená, čo zníži riziko vzniku baktérií v nej. Na meranie hodnoty pH by sme si mali zaobstarať tester vody , ktoré poznajú všetci na hodinách chémie v škole. Toto je najjednoduchšia metóda, ktorá nevyžaduje veľa vedomostí. Ideálne pH vody je v rozmedzí 7,0–7,4. Tiež stojí za to vedieť, že príliš nízke a príliš vysoké pH je pre pokožku veľmi škodlivé.
Ďalším krokom je dezinfekcia vody, aby sa odstránili choroboplodné zárodky. Potrebujeme vhodnú prípravu na túto liečbu . Chlórové tablety s dávkovačom fungujú veľmi dobre . Chlór si poradí s choroboplodnými zárodkami a bazén vyčistí za pár okamihov. Pre ľudí, ktorí sú alergickí alebo nemajú radi vôňu tohto prostriedku, ponúkame tablety s aktívnym kyslíkom , ktoré sú skvelou alternatívou k chlórovým prostriedkom.
Druhá fáza - koagulácia
Ako už bolo spomenuté, koagulácia je aglomerácia častíc do väčších častíc. Toto je mimoriadne dôležitý postup na zachytenie všetkých nečistôt, a tým aj vyvíjajúcich sa baktérií. Filtre používané na čistenie vody v bazéne sú ako sito s príliš veľkými okami. Voda je teda stále znečistená, ale obsahuje častice, ktoré filter „nezistil“. Tu sa hodí koagulácia, to znamená lepenie malých častíc na väčšie . Tento proces by mal pokračovať, kým nie sú dostatočne veľké na to, aby sa zastavili pri filtroch. Aby sme vyvolali koaguláciu a urýchlili ju, musíme si zaobstarať Flockfix. Tento prostriedok veľmi rýchlo vytvára väčšie častice, ktoré sa ľahko usadzujú na filtri. Takto bude voda v bazéne čistá. Pri použití prípravku nezabúdajte, že pracuje pri pH vody 4,5–9, ale najlepších výsledkov sa dosahuje pri pH 7,0-7,4. Flockfix sa môže dávkovať ručne aj pomocou špeciálnych púmp. Usadeniny, ktoré filtre nedokážu odstrániť, je možné ľahko odstrániť pomocou špeciálneho bazénového vysávača . Takýto postup sa musí vykonávať raz týždenne a v prípade rýchlejšej tvorby bakteriálnych ohnísk by sa mala frekvencia používania chlórových tabliet a koagulantov zvýšiť, kým sa nedosiahne požadovaný účinok.
Udržiavanie vody bez znečisťujúcich látok a baktérií si vyžaduje naše odhodlanie. Účinných však bude niekoľko jednoduchých procedúr raz týždenne a my si budeme môcť užiť slnečné dni a zaplávať si v bazéne.