PLOTY A BRÁNY
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Ploty a brány

PLOTY A BRÁNY

Vrátka s plotom je výkladnou skriňou nehnuteľnosti a domova. Preto stojí za to, aby bol pekný a ladil s ostatnými prvkami plotu a záhrady. Aj plotová brána by mala byť funkčná a pohodlná na používanie. V našom obchode sú dostupné rôzne typy brán, ale aj potrebné príslušenstvo, ako sú zámky a kľučky.

Vďaka širokej ponuke brán ľahko nájdeme model, ktorý bude esteticky ladiť s rozponami vstupnej brány alebo oplotenia. Plotové brány zvyčajne kopírujú materiál a dizajn ostatných plotových prvkov. Budeme predávať oceľové, hliníkové aj drevené vrátka s plnou alebo prelamovanou úpravou. Na výber máme aj z niekoľkých farieb brán – najobľúbenejšie sú: čierna, sivá, hnedá, zelená, biela a práve tie sa na plotových prvkoch objavujú najčastejšie.

Rozmery bránky

Plotu je prispôsobená nielen estetika plotovej brány, ale aj jej rozmery. Výška bránky závisí od výšky rozpätia oplotenia alebo pletiva. V internetovom obchode dostaneme modely vysoké 120 cm, 150 cm, 180 cm a ešte vyššie. Šírka brány, ktorá spĺňa formálne požiadavky a umožňuje jej pohodlné používanie, je však minimálne 90 cm.

V predaji sú aj širšie verzie. Treba tiež pamätať na to, že brána sa musí otvárať dovnútra a ideálne by sa mala úplne otvoriť, aby sa mohla voľne pohybovať. Medzi predajné ponuky dostaneme brány otvárajúce sa vpravo alebo vľavo, ako aj univerzálne verzie.

Zámok na plotovú bránu

V ponukách je aj veľký výber zámkov na brány oplotenia. Vhodne zvolený zámok na plot je účinnou ochranou nehnuteľnosti pred prípadnou krádežou.

 • Pri výbere zámku dbajte na to, či má vyberateľnú vložku, kvalitné spracovanie a či je ťažké k nemu sfalšovať kľúč.
 • Zámok na bránku by mal byť odolný aj voči meniacim sa poveternostným podmienkam, korózii alebo mechanickým vplyvom.
 • Zámky vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a podrobené žiarovému zinkovaniu budú určite dobre fungovať. Za zváženie stojí aj nákup modelov s certifikátmi kvality, ktoré sú podrobené viacerým testom a majú dlhú záručnú dobu.

Sieťovina a pletivo

V skutočnosti je možné ohradové siete inštalovať všade tam, kde chceme oddeliť časť plochy. Nie sú určené len na domáce použitie, ale využívajú sa aj v architektúre a stavebníctve. Podľa miesta určenia si môžeme vybrať siete rôznych dĺžok a rozstupov drôtov. Veľký význam má aj veľkosť ôk v plote. Ozdobou sa môže stať aj plotové pletivo - okrem iného si môžeme vyberať plastové siete imitujúce živý plot. Tie vyrobené z PVC sú dostupné v mnohých farbách.

Z akého materiálu sú pletivo a plotové panely?

Pletivo aj plotové panely môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, medzi ktorými nájdeme produkty:

 • pozinkované - pozinkované na ochranu proti korózii a poveternostným vplyvom;
 • plastové - sú relatívne ľahké, ale zároveň odolné;
 •  

  Aké druhy pletivového oplotenia sú na trhu?

  Plotové siete sa líšia nielen materiálom výroby, ale aj technikou, akou boli vyrobené. Na trhu nájdeme pletivá:

  • zvárané - preferované na použitie v domácich plotoch, na vytvorenie klietok alebo kotercov;
  • tkané - používané nielen ako kryt, ale aj ako dekorácia;
  • rez - používa sa v stavebníctve na fasádu steny alebo priečky;
  • pletené / vlnité - sú pomerne odolné a sú skvelé na vytváranie plotov, rovnako ako zvárané pletivá.várané - vyznačujú sa vysokou odolnosťou a detailným spracovaním.

  Možnosť výberu pletiva a panelov oplotenia

  Plotové panely alebo pletivo sú cenovo veľmi výhodnou voľbou materiálu pre oplotenie vášho domova. Najmä ceny oplotenia dostupného na predaj povzbudzujú k nákupu. 

  Okrem pletiva a panelov na oplotenie ponúkajú predajcovia aj položky potrebné na montáž pletiva alebo panelového oplotenia, ako napr.

  • svorky,
  • kľučky,
  • stĺpiky, drôty,
  • prekrytia,

  Druhy pletiva na oplotenie

  Zo záhradných sietí dostupných na predaj možno spomenúť:

  • Potiahnuté plotové pletivo - vyrobené z oceľových drôtov pokrytých vrstvou polyvinylchloridu PVC. Vďaka tomu je potiahnutá sieťovina chránená proti korózii, mechanickému poškodeniu a vlhkosti. Výrobok tiež vykazuje mrazuvzdornosť. Poťahované siete sú dostupné v rôznych farbách a veľkostiach ôk.
  • Pozinkované pletivo na oplotenie - oceľové drôty, ktoré tvoria pletivo, sú obklopené vrstvou zinku. Pletivo podrobené žiarovému zinkovaniu sa stáva odolným voči poveternostným vplyvom. Nebezpečná je aj korózia.
  • Lesné pletivo - najčastejšie sa používa na ochranu plodín alebo obmedzenie prístupu divej zveri, ale dá sa použiť aj na oplotenie pozemku, napr. Predáme lesné pletivo v nechránenej alebo pozinkovanej verzii.
  • Pletené plotové pletivo - je vyrobené z tkaných drôtov. Tkaná sieťovina vykazuje strednú tuhosť.
  • Zvárané plotové pletivo – pozostáva zo zváraných drôtov, ktoré konštrukcii dodávajú vysokú tuhosť.

  Plotové panely

  Plotové panely sú dobrou alternatívou k pletivovému oploteniu. Ich výhodou je predovšetkým estetický vzhľad a jednoduchá montáž. Ich montáž spočíva v použití špeciálnych príchytiek a plotových stĺpikov. Panely vytvárajú vysoko odolné oplotenie pozemku a účinne ho chránia pred vniknutím nepovolaných osôb.

  Plotové panely dostupné na predaj sú vyrobené z oceľových drôtov s vysokou tuhosťou. Na ochranu pred koróziou a deštruktívnymi vplyvmi poveternostných podmienok sú pozinkované a práškovo lakované takmer v akejkoľvek farbe. Na predaj sú predovšetkým panely v zelenej, antracitovej, hnedej, oceľovej alebo bielej farbe. Tieto výrobky sa líšia výškou a šírkou, ako aj hrúbkou drôtu a veľkosťou oka.

  Príslušenstvo pre brány a vráta

  Na začiatku montáže brány by ste sa mali vybaviť potrebným príslušenstvom pre krídlové a posuvné brány, bránky a rozpätia oplotenia. Plotové doplnky uľahčujú nielen montáž panelov a brán, ale ovplyvňujú aj ich stabilitu a odolnosť. 

  Preto budete musieť zakúpiť: Diaľkové ovládače na brány,fotobunky pre pohony brán a vrát,prijímače diaľkového ovládania,vodiacedráhy a profily pre garážové brány,úchyty a spojky,kolieska a valčeky na garážové brány,zámky na garážové brány a vráta,antény a majáky na garážové brány a vráta.

  Medzi príslušenstvom pre brány a vráta nájdete rôzne typy zariadení na obsluhu a správnu činnosť automatických posuvných a krídlových brán. Ako systém ovládania brány sú perfektné prijímače alebo ovládače v kombinácii s diaľkovými ovládačmi.

  Dôležitou otázkou pri výbere automatizácie je prispôsobenie modelu diaľkového ovládania typu rádiového prijímača alebo ovládača v bráne. Pre jednoduchosť predaja sú k dispozícii sady riadiacej jednotky a niekoľko kompatibilných diaľkových ovládačovPríslušenstvo vstupných brán tohto typu zvyčajne pracuje v dvoch frekvenciách - 433,92 alebo 868,35 MHz. Niektoré modely ovládačov umožňujú aj diaľkové ovládanie brány cez mobilnú aplikáciu. Súčasťou automatickej brány, ktorú sa oplatí kúpiť, bude aj fotobunka, ktorá ochráni pred prípadným privretím osoby alebo zvieraťa

 

 

 

Novinky z nášho blogu

Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
07.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé

Všetky objednávky spravujeme z centrálneho E-shopu www.kamenik.sk  E.mail.: info@kamenik.sk

© 2021 Všetky práva vyhradené WWW.KAMENIK.SK