

- Úvod
- Grily, udiarne, kotlíky
- Ohniská do záhrady
Záhradné ohniská
Ohniská sú obľúbeným prvkov pre mnohých majiteľov záhrad, pretože dokážu vytvoriť príjemné miesto pre stretnutia a relaxáciu. V tomto blogu sa pozrieme na niektoré veci, ktoré by ste mali zvážiť, ak uvažujete o vytvorení ohniska v záhrade.
Prvou vecou, ktorú by ste mali zvážiť, je bezpečnosť. Ohnisko by malo byť vzdialené od budov, stromov a iných horľavých materiálov, aby sa minimalizovalo riziko požiaru. Mali by ste sa tiež uistiť, že máte dostatok priestoru na sedenie a na to, aby sa ľudia mohli pohybovať okolo ohniska.
Záhradné ohnisko - ako bezpečne zapáliť oheň na záhrade?
Nič nevytvára príjemnú atmosféru ako plamene, ktoré večer rozsvietia, vôňa dymu a teplo ohňa. Na stretnutia okolo horiacich drevených kmeňov sa bude ešte dlho spomínať. Oheň v záhrade spôsobí, že sa príjemné spomienky vrátia viackrát.
Oheň v záhrade je skvelým dôvodom na stretnutie s priateľmi, dobrú zábavu, oddávanie sa vášni pri pečení klobás alebo zbavenie sa zvyškov zo záhrady, ak nie je možné ich kompostovať. Preto existuje zásadná otázka, ako pripraviť miesto pre požiar, aby boli v súlade s predpismi a boli vykonané bezpečne.
Ak chcete zapáliť oheň na cudzom majetku, musíte získať súhlas vlastníka. Na druhej strane môže byť gril zapálený kdekoľvek, tak čo je prípad uzavretých krbov? Predpisy sa týkajú požiarov spálených na zemi. Na nohách nie sú žiadne krby v podobe misy alebo suda.
Bezpečnosť nadovšetko
Ak si nie ste istí a chcete bezpečný krb, je lepšie zvoliť záhradné ohnisko . Najlepšie ich umiestnite na nehorľavý povrch, ďaleko od akýchkoľvek ľahko horľavých materiálov, aby ste predišli ohňu z iskier padajúcich z pece. Ako palivo sa používalo iba palivové drevo, najlepšie z listnatých stromov. Nehádžte doň malé vetvičky, lístie alebo ihličie, pretože keď sa zdvihnú horúcim vzduchom, môžu sa dostať na rastliny, záhradný nábytok alebo popáliť účastníkov stretnutia. Spaľovaním vlhkého dreva sa uvoľní viac dymu, preto je lepšie spaľovať suché drevo. Drevo nemožno impregnovať, maľovať ani lepiť, pretože látky, ktoré obsahuje, sú často jedovaté. Uistite sa, že máte po ruke vedro alebo kanvicu na polievanie pre prípad, že potrebujete rýchlu reakciu. Oheň by sme nemali nechávať bez dozoru, najmä ak sú v dome deti alebo domáce zvieratá. Skúsme to nezapáliť pri silnom vetre. Po ukončení táboráku sa uistite, či je správne uhasený.
Klasické, moderné alebo štýlové?
Existuje veľa druhov záhradných ohnísk. Podľa potreby to môže byť klasické ťažké liatinové ohnisko s bohatými ozdobami, štylizované Ohnisko s trojnožkou s navijakom na nastavenie výšky, moderné jednoduché formy alebo krb s funkciou grilu so špeciálnym roštom. Obľúbené sú aj štýlové grily, záhradné sporáky v podobe prelamovanej konštrukcie alebo záhradný krb s možnosťou grilovania alebo bez neho. Niektoré z nich sú jednoduché, napríklad misa na nohách, iné sú zložitejšie a majú samostatný priestor na drevo, popolník a rošt. Môžu to byť liatina, nehrdzavejúca oceľ alebo hlina.
Existujú aj moderné, vyrobené z kovového pletiva plnené kameňmi, v podobe populárnych gabionov s komínom a vložkou z pozinkovanej ocele. Pre náročnejších ľudí a s hrubšími peňaženkami je k dispozícii aj nábytok v podobe stolov s ohniskom v strede vrchnej časti. Na druhej strane, fajnšmekri, ktorí majú záľubu v komunistickej ére, môžu v záhrade postaviť klasickú Vysoké ohnisko a používať ju ako efektný oheň. Môžete si kúpiť aj ozdobnejšiu verziu v podobe koša na ohnisko. Na trh tiež patria perly v tvare kovových gúľ vyrezávané rôznymi spôsobmi na použitie ako oheň, t. J. Na drevené krby alebo krby na plyn.
Výhody popola
Po úspešnom táboráku sú tu hory popola, s ktorými viete, čo robiť. Popol je možné zbierať a dopravovať na skládku komunálneho odpadu. Môže sa tiež starostlivo preosiať, oddeliť nespálené kúsky dreveného uhlia a vysypať na trávnik alebo pod rastliny.
Toto úžasné hnojivo znižuje kyslosť pôdy a obohacuje pôdu o potrebné živiny. Ak má niekto kompostér, bude ho užitočné obohatiť popolom. Zlepšuje kyslosť kompostu, čo zvyšuje počet mikroorganizmov, ktoré štiepia organické zvyšky. Príliš veľa trávy a zvyškov záhrady v komposte ho môže spôsobiť kyslosť. Popol výrazne zlepšuje svoje zloženie, čím urýchľuje proces rozkladu. Môže sa použiť aj ako mulč pre stromy a kríky a potom ho nie je potrebné preosievať. Okrem zastavenia odparovania pôdy obohacuje pôdu o organické látky. Popol by sa nemal miešať s kôrou a treba si uvedomiť, že popol sypeme iba keď je vychladnutý. Horúci popol s tlejúcimi kúskami dreva nemožno zlikvidovať. Popol sa používal a používa ako prírodný produkt na posypanie zamrznutých a zasnežených ciest, vďaka čomu sa na nich sneh rýchlo topí. Aj keď to nie je vždy estetické, funguje to už mnoho rokov.
Preto sme pre ohnisko vybrali správne miesto, dbali sme na to, aby bolo umiestnené na stabilnom nehorľavom povrchu, ďaleko od budov, polí, lúk, rašelinísk a stromov. Nakúpili sme alebo sme pripravili suché štiepky a podpaľovače bez chemikálií. Vybrali sme si bezvetrný deň, aby sme neznečistili dymom okolité nehnuteľnosti alebo ulice. Pre každý prípad sme sa zásobili pieskom a vodou. Teraz môžeme pozvať priateľov, aby spolu trávili čas pri ohni, pečení klobás alebo grilovaní.