X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Výzdoby interiérov pre milovníkov umenia
06.09.2019

Výzdoby interiérov pre milovníkov umeniaZygmunt Kałużyński, známy poľský filmový kritik, hovoril, že miesto umeleckých diel je v múzeách, kde ich každý môže obdivovať. Doma mal reprodukcie slávnych obrazov, vďaka ktorým si mohol prezerať svoje obľúbené diela, ktoré zdobili aj steny jeho bytu. Stojí za to urobiť príklad z Kałużyński, najmä preto, že kontakt s umením nebol nikdy taký ľahký ako teraz. Závesné reprodukcie na stenách nie sú jedinou možnosťou. Na trhu je veľa interiérových výrobkov zdobených motívmi známych obrazov. Patria sem drobné ozdobné predmety, riad, textil a nábytok. Dôležité je, že veci s reprodukciou maľby získali v posledných rokoch estetiku. Musím priznať, že veľa z nich vyzerá elegantne.

Reprodukcie impresionistických a postimpresionistických diel sa najčastejšie zameriavajú na rôzne položky. Diela Vincenta van Gogha sú obzvlášť populárne. Ukázalo sa, že nosia dekoratívne maľby rakúskeho umelca Gustava Klimta, ktorý je jedným z najväčších predstaviteľov secesie v maľbe. Existuje tiež veľa predmetov zdobených umeleckými dielami, neoplastickosťou, ako aj staršími trendami v maľbe, napríklad barok. Takéto bohatstvo znamená, že si každý nájde niečo pre seba.

umenie na stole

200

Obr. Goebel, Empik, Viva l'arte, Accendo, Nuova, Ginger Ray

Reprodukcie obrázkov sú obzvlášť ozdobené riadom. Väčšina hrnčekov a šálok zdobených scénami známymi z obrazov. Tu majú najväčšiu popularitu klasika maľovania, ako napríklad slnečnice Vincenta van Gogha. Tento obraz je však pravdepodobne najviac reprodukovaným dielom v histórii. Avšak van Gogh má vo svojom portfóliu viac diel, ktoré sa dostanú k našim stolom. Existujú teda prestierania s reprodukciou plátna "Starry Night". Jedná sa o veľmi dynamické dielo zložené z modrých a žltých ťahov štetca. Radi hostia diela Gustava Klimta na stolovom riade , konkrétne obrázok "Kiss". Jeho popularita pravdepodobne vyplýva nielen z romantickej scény, ale aj z hojného využívania zlatých farieb, ktoré sa prenášajú napríklad na taniere alebo korkové tácky, majú dekoratívny účinok. Obrazy poľského umelca Stanisława Wyspiańskeho, ktorý je tiež súčasťou secesného hnutia, sú dosť podobné Klimtovým dielam. Mnoho z jeho diel je možné vidieť napríklad na termálnych hrnčekoch. Medzi ďalšie štýly maľovania patrí pop art. Stolový riad často prichádza s dielom Roya Lichtensteina, ktorý sa vyznačoval charakteristickým komiksovým štýlom. S jeho prácami sú šálky a taniere, tiež papierové.

Byt s umením

201

Obr. Amy Brocklehurst, Goebel, Galéria plagátov, Viva l'arte, Moooi

Na stole sa môžu objaviť nielen umelecké diela. Môžu byť zavedené do interiérov ako klasická reprodukcia vo forme plagátu . V tejto podobe sa môže v miestnosti objaviť akékoľvek dielo, od obrazov od van Gogha po obrazy majstrov renesancie. Steny môžu byť tiež zdobené tapetami, ktorých dizajn bol vytvorený znásobením konkrétneho umeleckého diela , napríklad Andyho Warhola, jedného z popredných umelcov pop artu. Ak je to pre niekoho prebytok, môžu sa uspokojiť s dekoratívnym vankúšom s nejakou nádobou na maľovanie alebo skladovanie. Ďalšou možnosťou je koberec s reprodukciou maľby kvetov na ramene.

Bez ohľadu na to, kde pašujeme známe obrazy do interiéru, najdôležitejšou vecou je to, že si môžeme umenie vychutnať v pohodlí svojho domova.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi