Vodič vŕtačky Metabo BS 18 LTX
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Vodič vŕtačky Metabo BS 18 LTX
06.09.2019

Vodič vŕtačky Metabo BS 18 LTXSkrutkovač musí byť vybraný podľa úlohy, ktorú má vykonať. Napríklad stolárstvo je najťažšia práca pre skrutkovače. V tomto priemysle by sa okrem iného malo vyžadovať, aby mal skrutkovač veľmi vysoký krútiaci moment, ktorý umožní zaskrutkovanie spojov s veľkým priemerom do masívneho dreva. Ako sa ukazuje - drevo pri skrutkovaní kladie veľký odpor. Strojom, ktorý zvládne tieto a ďalšie náročné úlohy, je Metabo BS 18 LTX Impuls Drill Driver .

Krátka charakteristikaImpulzy Metabo BS 18 LTX nie je iba výkonný elektrický skrutkovač. Je to stroj, ktorý má ďalšie funkcie, ktoré rozširujú jeho použitie, zvyšujú možnosti jeho použitia a uľahčujú prácu. Jedná sa o špičkové zariadenie určené pre náročných profesionálnych používateľov. Stroj bude skvele fungovať v stolárskom priemysle a pri iných náročných úlohách.

FunkcieImpulzy BS 18 LTX ako vŕtačka / skrutkovač majú funkciu vŕtania a skrutkovania. Ale už z hľadiska zmeny funkcie alebo nastavenia spojky existujú určité rozdiely v porovnaní s tradičnými strojmi v tomto segmente. Tento skrutkovač má elektronickú spojku a jeho nastavenie sa neuskutočňuje pomocou otočného nastavovacieho krúžku na držiaku nástroja, ale vďaka gombíku pripojenému k elektronickému systému stroja umiestnenému na spodnej časti rukoväte. Elektronická spojka sa vyznačuje presnosťou činnosti. Je veľmi opakovateľný, čo vedie k dokonalému nastaveniu skrutkovej sily, takže hlava skrutky je obrátená k materiálu, v ktorom je skrutkovaná. Okrem toho je elektronická spojka vynikajúcim systémom na úsporu energie. Pri používaní batériových strojov je veľmi dôležité získať každú ďalšiu minútu výdrže batérie. V prípade elektronickej spojky sa upustilo od energeticky náročného procesu odpojenia pohonu pružinovým mechanizmom, ktorý sa používal v mechanických spojkách. Tento proces sa prejavil charakteristickým cvaknutím, takže motor sa aj napriek odpojeniu pohonu otáčal. Okrem toho sa otáčala pod zaťažením vyplývajúcim z nastavenia spojky. Po dosiahnutí nastaveného krútiaceho momentu v elektronickej spojke elektronika jednoducho zastaví motor a používateľ je informovaný zvukovým signálom o dosiahnutí nastaveného krútiaceho momentu.

fig 1

Na číselníku elektronickej spojky nájdete zriedkavú funkciu. Toto je funkcia impulzného skrutkovania. Funguje tak, že impulzne zapína a vypína pohon stroja. Tým sa zvyšuje momentový moment, čím sa zvyšuje schopnosť zariadenia, napríklad pri uvoľňovaní zaistených skrutiek. Táto vlastnosť navyše uľahčuje vyvŕtanie novej diery na klzkom povrchu. Je ľahšie inicializovať dieru na presnom mieste.

Hlavný vypínač umožňuje plynulé nastavenie rýchlosti otáčania stroja zmenou stupňa jeho stlačenia. Okolo tohto spínača je smerový spínač. Vďaka tomu sa dá ovládať rovnakou rukou ako hlavný vypínač. Impulzný skrutkovač BS 18 LTX má dvojrýchlostnú prevodovku , takže môžete priskrutkovať skrutky s veľkým priemerom a dĺžkou do dreva pri prvom prevodovom stupni a efektívne vŕtať druhý prevod do kovu s veľkými rýchlosť otáčania pri vrtákoch s malým priemerom.

fig 2

fig 3

LED diódy zabudované do stroja efektívne osvetľujú pracovnú plochu. Sú to dve diódy umiestnené na spodnej časti rukoväte skrutkovača. Ich zapálenie a zhasnutie je synchronizované s reakciou používateľa - stlačením alebo uvoľnením spínača skrutkovača.

fig 1

Batérie Metabo majú indikátor úrovne nabitia, ktorý vám umožňuje odhadnúť zostávajúci pracovný čas.

fig 4

Použité materiályBS 18 LTX Impuls , ako sa hodí profesionálnemu skrutkovaču pre najnáročnejšie úlohy, je vyrobený z veľmi kvalitných materiálov. Odolný plast tvorí kryt elektrického náradia. Prevodovka je pokrytá hliníkovým telesom. Vďaka tomu je prenos trvalý, pretože telo v ňom efektívne odvádza teplo.

Trójszczękowydržiak náradia, na ktorom je stroj vybavený, je celý vyrobený z kovu. Toto je ďalší atribút určujúci spoľahlivosť tohto počítača.

fig 5

Teleso skrutkovača je zakryté na citlivých miestach s mäkkým obkladom, ktorý má dve funkcie. Po prvé, chráni telo pred účinkami možného pádu nástroja a po druhé, v miestach uchopenia zvyšuje pohodlie a spoľahlivosť držania stroja.

fig 6

ParametreOvládač vrtákov Metabo BS 18 LTX Impulz je napájaný batériou s menovitým napätím 18 V. Maximálny krútiaci moment, ktorý možno dosiahnuť na vretene, je to až 110 Nm. To umožňuje pokročilé uťahovacie práce. Rýchlosť otáčania skrutkovača pri druhom prevodovom stupni dosahuje 1700 ot / min. Držiak nástroja umožňuje upínanie vrtákov s priemerom 1,5 - 13 mm. Tento veľmi výkonný skrutkovač váži iba 2,3 kg, čo umožňuje pomerne pohodlnú prácu.

Technické riešeniaSkrutkovač Metabo BS 18 LTX Impuls je kompatibilný s lítium-iónovými batériami. Použitá technológia napájania Ultra-M je batéria, stroj a pripájacia elektronika, ktorá riadi energiu a neumožňuje preťaženie zariadenia ani zdroja energie, t. J. Batérie. Lítium-iónové batérie majú mnoho výhod. V prvom rade sú spoľahlivé, pretože nemajú účinok nabíjania pamäte - môžu sa nabíjať bez straty kapacity batérie. Majú charakteristiku konštantného rozptylu energie, ktorá sa prejavuje konštantnými parametrami zariadenia počas celého cyklu vybíjania batérie. Okrem toho môžu byť bezpečne uložené (bez použitia) na dlhú dobu - spontánny únik energie z týchto batérií je udržiavaný na minime, takže nie sú vystavené absolútnemu vybitiu.

Impulzný skrutkovač BS 18 LTX je vybavený jednosmerným motorom so 4 kefami. Toto je veľmi efektívne riešenie, ktoré vám umožňuje dosiahnuť veľmi vysoký výkon stroja.

EquipmentSkrutkovač Metabo BS 18 LTX Impuls môže byť vybavený rôznymi metódami. Testovaný produkt bol vybavený dvoma batériami 4 Ah a nabíjačkou. To všetko bolo zabalené v plastovom kufríku na náradie, ktorý umožňuje pohodlnú manipuláciu a skladovanie zariadenia. Okrem toho nájdete prídavnú rukoväť, ktorá je základným prvkom stroja s takými vysokými prevádzkovými parametrami. Kovová spona na opasok vám dáva možnosť zavesiť stroj počas prestojov. Držiak bitov umožňuje pomocou nástroja ukladať náhradné príslušenstvo.

fig 7

fig 8

fig 9

SummaryVodič vŕtačky Metabo BS 18 LTX je zariadenie najvyššej triedy medzi Metabo LTX. To znamená, že je navrhnutý pre najťažšie a najnáročnejšie úlohy. Je to kombinácia sily a relatívne kompaktných rozmerov. Tento stroj je ideálny na krútenie extrémne ťažkých kĺbov, ktoré vyžadujú použitie veľmi vysokého krútiaceho momentu. Na skrutkovač sa vzťahuje trojročná záruka výrobcu, ktorá sa aktivuje po zaregistrovaní zariadenia na webovej stránke Metabo Polska. Okrem toho, rovnako ako každé z batériových zariadení Metabo, má každý rok kompletný servisný balík služieb. To znamená, že spoločnosť Metabo hradí všetky náklady na opravu za prvý rok používania. Ďalšou výhodou je trojročná záruka aj na batérie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi