Vaňa alebo sprcha? Vaňová zostava s kúpeľňovou zástenou
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Vaňa alebo sprcha? Vaňová zostava s kúpeľňovou zástenou
06.09.2019

Vaňa alebo sprcha? Vaňová zostava s kúpeľňovou zástenouVaňa s obrazovkou kúpeľňa je skvelá v malých izbách, kde nie je možná inštalácia vane a vymenovanie samostatného miesta pre sprchu. Samotná vaňa môže byť dlhá až 2 ma šírka asi 1 m, zatiaľ čo sprchová vanička alebo kabína je ďalšia minimálne 80 - 90 cm. Ak sa toaleta a umývadlo nachádzajú v rovnakej kúpeľni, ako aj v úložnom priestore, často čelíme dileme, ktorú sa vzdávame. Životný štýl je tiež dôležitý. Berieme si sprchu alebo vaňu častejšie? Kde uprednostňujeme umývanie vlasov? Kam zavesiť bielizeň? Sú v dome malé deti, ktoré by radi sedeli vo vani dlhšie? Používajú mnohí ľudia jednu kúpeľňu a sprchovanie trvá menej času?

Nemusíte si vyberaťAk je pre nás ťažké vzdať sa sprchy v prospech vane (alebo naopak), stojí za to vyhľadať model, ktorý kombinuje obe tieto možnosti. Vaňa s obrazovkou je funkčné riešenie, ktoré uspokojí obe skupiny používateľov, zaberie rovnaký priestor v kúpeľni ako tradičná vaňa, umožní vám rýchlo sa osprchovať a zároveň chráni interiér pred postriekaním . Môžeme si kúpiť model vane, ktorý už obsahuje obrazovku (potom je možné časť sprchy zreteľne označiť), alebo si môžeme kúpiť obrazovku vane, ktorú už používame - tu je ponuka veľmi široká.

Sprcha za obrazovkouskladacie (môžu sa zložiť na stenu, ale pri kúpe nezabudnite, na ktorej stene je sprchovací kút). Ak zvolíme jednodielnu obrazovku, namontujeme sprchu na tú istú stranu ako odtok, na krátku stranu vane. Posuvné alebo skladacie zásteny, ktoré úplne zakrývajú vaňu, umožňujú voľne inštalovať sprchu - toto sa samozrejme rozhodujeme pred distribúciou vodovodných potrubí. Na trhu sú obrazovky z tvrdeného skla a plasty, namontované na ráme, pánty alebo pánty s konzolou pripevnenou k stropu (otočné dvere sa otvárajú na obidve strany vane). Môžeme zvoliť posuvné (dva alebo tri trojité) alebo modely

Pravda je, že čistíme vaňu s obrazovkou dlhšie . Na oknách môžu byť stopy vody. Ak neboli predtým impregnované (možnosť dostupná od výrobcu), bude ťažšie ich postupne umyť. Väčšina nečistôt a kameňa sa bude hromadiť v rámoch a na okraji okraja vane s obrazovkou. Bezrámové modely sa najľahšie udržiavajú čisté, sú tiež najmenej viditeľné a opticky nezaberajú miesto v kúpeľni.

Venujme pozornosť aj výške obrazovky . Niekedy si mierne vyšší ľudia objednajú konkrétny model vo verzii až do dvoch metrov, preto zvážme, akú konečnú výšku bude mať celá štruktúra (vaňa plus obrazovka).

Priorita vane jePred inštaláciou vane skontrolujte, či je podlaha rovná . Zdá sa to zrejmé, ale po prijatí bytu alebo domu zistíme, že výška podlahy na viacerých miestach je iná. Potom pripevnite rám (základňu), nohy a odtokové potrubie k vani obrátenej nadol a umiestnite ho na svoje konečné miesto.

1


Rám (základňu), nohy a odtokové potrubie pripevníme na vaňu obrátenú dnom a umiestnime ju na svoje konečné miesto.


Akonáhle je vaňa umiestnená a pripojená k svojmu konečnému cieľu, znova ju vyrovnávame, povinná s náplňou (kúpeľ naplnený vodou). Potom skontrolujeme, či spojenie sifónu netesní a či celok drží úroveň.

V závislosti od modelu môžeme vaňu uzavrieť, napr. panelom, dlaždicami alebo drevom. Na trhu sú vane s obrazovkou , na ktorých je sprchová časť zaoblená, rozšírená alebo priehľadná, čo uľahčuje použitie sprchy a vyzerá ako sprchový kút.

2


Vyrovnanie vane naplnenej vodou zabráni drhnutiu obrazovky po okraji vane počas používania a umožní vám skontrolovať tesnosť prípojok kanalizácie.

Vaňa na obrazovke v kúpeľniRovnako ako vaňa umiestňujeme na rám aj obrazovku . V závislosti od modelu ho pripevníme k jednej alebo obidvom stenám a dôkladne skontrolujeme vertikály a úrovne. Zabráni to tak úniku vody a čisteniu obrazovky počas používania v budúcnosti. Steny pripevňujeme k pripravenej stavbe. Ak sme sa rozhodli na bezrámovej obrazovke, pripevnili sme ju na stenu iba kvôli pomocipánty, skontrolujte presné miesta vŕtania.

3


Správna inštalácia obrazovky vane si vyžaduje použitie vodováhy (pokiaľ možno s liekovkou), tesnení a silikónu, ktoré utesnia kontaktné plochy.


Hotová štruktúra by mala byť starostlivo utesnená silikónom a pripevnenými tesneniami. Tu je dôležitá presnosť a estetika. Poďme na silikón prispôsobený farbe profilov alebo bezfarebný. Po vysušení vykonajte test vody (najlepšie nasledujúci deň). Ak obrazovka presakuje, skontrolujte presnosť tesnení a montáže. Aplikáciu silikónu môžeme opakovať na problematických miestach, pokiaľ možno zvnútra, aby sa nenarušila viditeľná vrstva.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi