Trávniková plocha - urgentná regenerácia
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Trávniková plocha - urgentná regenerácia
05.09.2019

Trávniková plocha - urgentná regeneráciaTrávnik nie je len dekoráciou domácej záhrady, ale ukladá vlastníkom aj povinnosť celoročnej starostlivosti, ktorá nekončí zavlažovaním a kosením trávy.

Je čas začať starostlivosť o trávnik!Opravy môžu začať v apríli alebo máji, keď trávnik s hnedou farbou začne meniť farbu šťavnatej na zelenú. Toto je znamenie, že vegetácia sa začala, a preto by sa malo dbať na podporu správneho rastu tráv. Nielen na jar, ale aj v ďalších mesiacoch roka sa môže vyskytnúť situácia, ktorá si môže vyžadovať okamžitú reakciu . Opravy trávnikov je preto možné v prípade potreby vykonať holisticky aj lokálne.

trávnik po zime

KoseniePrvé kosenie by sa malo vykonávať po zime, potom sa musí pravidelne vykonávať kontrola kvality rastúcej trávy. Predtým, ako začneme kosiť, však skontrolujte zariadenie vopred. Uistite sa, že kosačka funguje a predovšetkým sú čepele vhodné na prácu . Trhanie stebiel trávy tupou kosačkou poškodzuje každý trávnik.

Počkajte, kým tráva nedosiahne výšku asi 10 cm. Prvé kosenie by sa nemalo vykonávať príliš nízko. Najlepšie je najskôr nastaviť výšku rezu na 5,5 - 6 cm. Kosenie nie je len signálom, ktorý stimuluje rast trávy, ale aj obrovským stresom. Takže ak sú stonky mladé, po tvrdej zime sa znova zarastajú zo zeme, nech sa najskôr trochu regenerujú. Následné kosenie v nasledujúcich týždňoch sa môže vykonávať nižšie (v závislosti od typu trávy) - zvyčajne vo výške asi 3,5 cm.

trýznivýSpočíva v odstraňovaní machu a zhutnenej plsti, ktorá sa vytvorila zo zvyškov trávnika na zemi, a zabraňuje rastu čerstvej trávy. Aj keď sa tento postup najčastejšie vykonáva na jar, mal by sa opakovať zakaždým, keď sa znova vytvorí hrubý plsť. elektrický rozrývač alebo benzín, môžeme použiť špeciálne trávniky. Najprv zhrabneme lístie a hrebeň rozcucháme hustými kovovými hráškami. Husté klinčeky dôkladne odstránia odumretý rastlinný materiál. Potom použite špeciálne zhrabovače na skarifikáciu, tzv tvorca, ktorý oreže povrch trávnika a odstráni mach. Odrezávač okrem odstránenia odumretého rastlinného tkaniva zároveň mierne orezáva trávnik, čo zlepšuje jeho pôdne podmienky . Ak nemáme

BurinaBuriny kazia trávnik, aj keď sa oň správne staráme. Prázdne priestory na trávniku sú pozvaním na burinu, ktorá má priestor na rast. Preto by ste tam mali zasadiť trávu čo najskôr. Najzávažnejšou chybou, ktorú urobíme, je nepravidelné kosenie. Buriny v trávniku budú mať čas na rozkvet a dávať semená, a potom bude ťažšie ich kontrolovať. Preto by sa mali kosiť a mladé sadenice rýchlo odstraňovať, aby sa zabránilo rastu koreňového systému.

Dobrým nástrojom na odstránenie dlhého koreňa púpavy je tzv plečka alebo wyrwichwast - vhodné na dlhú rukoväť. Selektívne herbicídy (Chwastox, Mniszek, Tomigan) sa môžu používať na dvojklíčnolistové buriny (populárny púpava), jitrocele, uzlíčka alebo dna. Najväčším nepriateľom trávnika sú však jednodielne buriny a v tomto prípade tráva. Preto musíte zabrániť tomu, aby sa objavil čo najskôr, najlepšie pred nastavením trávnika. Keďže selektívne herbicídy ho neovplyvňujú, musíme dospieť k nemu ručne. Toto je však sisyfské dielo, pretože mnohé podzemky podzemia mu umožňujú rásť. Preto pred položením trávnika očistite pôdu od burín a nečistôt. Niektorí pred postrekom navyše postrekujú pôdu neselektívnym herbicídom Roundup, ktorý ničí všetky buriny. Dávajte pozor, aby ste nezničili ďalšie rastliny v okolí a všetko, čo potrebujete, je kvapka.

HnojenieJe veľmi dôležité, aby čerstvo rastúci trávnik dostal primeranú dávku umelé hnojivo, ktorá doplní živiny vyplavené z pôdy. Najlepšie v tomto prípade je hnojivo bohaté na dusík a fosfor. Azofoska je populárne hnojivo, ktoré sa používa už roky, ale sú k dispozícii aj iné účinné hnojivá.

Je dôležité, aby ste pri nalievaní hnojiva robili rovnomerne a neprekračovali dávku uvedenú na obale. Prenos môže byť rovnako nezdravý ako nedostatok hnojiva . Preto nezabudnite použiť správne množstvo v gramoch na meter štvorcový trávnika.

 manual damping

Namiesto hnojiva môžete trávnik kŕmiť prírodným hnojivom. Najlepšie na to je granulovaný hnoj, ktorý umožní rovnomernú aplikáciu. Nezabudnite, že pri kosení vo forme škvŕn nerovnej zelene môže byť viditeľné nerovnomerné rozliatie hnojiva.

nerovnomerné rozliatie hnojiva

Na zabezpečenie rovnomerného rozmetávania hnojiva je najlepšie použiť ručná sejačka na hnojivo a trávu. Dobrou metódou je tiež posypať trávnik deacidifikovanou rašelinou, aby sa zlepšila jeho štruktúra, ak rastie na hlinitej pôde . Na trávniky s machom sa dá naliať špeciálne hnojivo Antymech so síranom železa.

Na trávniku sa niekedy objavia huby. Ošetrite týchto nepozvaných hostí pomocou síranu meďnatého (napr. Miedzian 50).

huby na trávniku

SiatieŠtvorčatá majú problém s spálenou trávou vo forme žltých škvŕn na ihrisku. Moč je žiaľ kyslý a to je hlavná príčina poškodenia trávy. Okrem toho je to kondenzovaný amoniak, ktorý spaľuje stonky, a preto žltnú a hnedú.

poškodenie trávnika

Vo všeobecnosti sa na tomto mieste môžete vyrovnať s čerstvými miestami psieho moču ich naliatím veľkým množstvom vody alebo vápnením, ale zo skúsenosti vidíme, že také miesta treba jednoducho vyčistiť od odumretej trávy, odstrániť vrchnú vrstvu pôdy a pridať zmiešanú pôdu. s trávnymi semenami. Trávime tiež, keď je trávnik po zime riedený.

Špeciálne trávne zmesi na renováciu trávnika sú dostupné na trhu, ich zloženie sa však skladá z druhov, ktoré sú silno sa množiace a odolnejšie, takže naočkované miesta sa môžu líšiť v odtieni . Perfekcionisti by preto mali zasiať zmes, ktorú použili pri zakladaní trávnika. Rast môže trvať o niečo dlhšie, ale rozdiel vo farbe trávy by nemal byť veľmi nápadný.

seeding

AerationV ďalšej fáze práce musí byť trávnik prevzdušnený. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Môžeme použiť spaľovanie alebo elektrické perlátor alebo to urobiť pomocou sily svalov nôh. Na tento účel sa používajú špeciálne prekrývania so stuženými topánkami.

foot aerator

A tak kráčajte po trávniku, prevzdušnite ho a zatlačte hnojivo a semená trávy do zeme. Počas tejto činnosti musíte tvrdo pracovať, aby ste rovnomerne prevzdušnili celý trávnik. Môže to však byť skvelé cvičenie na zlepšenie stavu svalov nôh po zime.

aeration

Nezabudnite, že pre väčšie trávnaté plochy je lepšie používať automatický prevzdušňovač .

zalievanieNakoniec trávnik zalejte vodou tak, aby sa hnojivo rozpustilo. Je dôležité, aby ste trávnik nezalievali príliš veľkým prúdom, pretože trávové semená môžeme opláchnuť alebo spôsobiť nerovnomerné hromadenie sa , čo sa prejaví po vyklíčení semien.

Nezabudnite trávnik po oplodnení dôkladne zalievať. Nerozpustené hnojivo môže poškodiť trávu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi