X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Test kosačky na trávu Favoryt s pohonom a motorom Subaru 189 cm3 53 cm
05.09.2019

Test kosačky na trávu Favoryt s pohonom a motorom Subaru 189 cm3 53 cmKosačky na trávu v zásade patria do troch kategórií - elektrický, benzínový a benzínový s pohonom kolies. Aj keď všetky vykonávajú rovnakú funkciu, líšia sa navzájom, napríklad veľkosťou, hmotnosťou a spôsobom uvedenia do prevádzky.

Motorová kosačka na trávu s motorom Subaru 189 cm3Dnes testovaný model je silný Benzínová kosačka na trávu Faworyt, ktorý má pohon a motor Subaru 189 cm3. Zariadenie je bezdrôtové , takže môžem efektívne kosiť trávnik na miestach bez pripojenia k zdroju energie. Kosačka je vyrobená z ocele, ktorá ovplyvňuje nielen jej vizuálnu stránku, ale aj trvanlivosť a životnosť. Oceňujem tento model pre svoje pohodlie, ktoré sa prejavuje napríklad prostredníctvom rukoväte, ktoré uľahčuje premiestnenie zariadenia z miesta na miesto . Ďalším plusom, na ktorý môžu byť dizajnéri tejto kosačky hrdí, je centrálne nastavenie osemstupňového kosenia. Jeho rozsah je od 25 do 75 mm. Táto možnosť mi umožňuje prispôsobiť polohu noža kosenej tráve. Pomocou tejto funkcie môžem trávnik veľmi krátiť a vychutnať si slobodu dlhého kosenia, alebo ho len mierne skrátiť, aby jeho sviežosť potešila oko mojich hostí, napríklad počas víkendového grilovania.

NASTAVENIE VÝŠKY

Technické údaje kosačky na trávnik:

 • motor: Subaru EA190,
 • kapacita: 189 cm3,
 • pracovná šírka: 53 cm,
 • nastavenie výšky kosenia: stred 8-krok 25-75 mm,
 • kôš: 60 l,
 • kolesá s ložiskami: 18/25 cm,
 • nastaviteľná rukoväť,
 • funkcia brúsenia,
 • vyhadzovanie,
 • hmotnosť: 35 kg,
 • brutto hmotnosť: 37 kg.

Bezpečnostné opatrenia pri prevádzke kosačky na trávu FavorytPri práci s kosačkou sa uistite, že sa kosačka používa podľa určenia - inak by som mohol zariadenie poškodiť a stratiť záruku. Pri kosení trávy sa stáva, že malé kamene, rozdrvené konáre a iné predmety sú vyhodené z kosačky. Preto nesekajte, keď sú v blízkosti iné osoby, najmä deti, pretože môžu byť zranené. Kosačku spustím na príjazdovej ceste v garáži alebo na trávniku. Pretože kosačky emitujú toxický plyn, nemali by sa nikdy vypaľovať v interiéri alebo v nevetraných priestoroch.

Jednotlivé prvky z kosačky - model SH53SB190N4W1Pri pohľade na jednotlivé prvky kosačky, na prvý pohľad vidím, že sa skladá z: bezpečnostná páka (brzda), spojková páka, dolná a horná rukoväť, motor, oceľová skriňa kosačky, panel a rukoväť škrtiacej klapky. Testovaný model je poháňaný výkonným motorom s objemom 189 ccm a má pôsobivý výkon až 5,5 HP .

Toto je Olej SAE30) nalievam do dvoch samostatných nádob. Kvôli mojej bezpečnosti sa pri tankovaní zdržiavam ľudí s cigaretou, pretože takéto spojenie by mohlo skončiť požiarom. Kosačka Faworyt má rezací nôž vyrobený z kalenej ocele so šírkou 53 cm. Toto je hodnota pracovného rozsahu, ktorú získa v jednom riadku. Vzhľadom na to, že zariadenie má taký široký rozsah, môžem kosiť nielen malé záhrady, ale aj oblasti s väčšou rozlohou. 4-taktný motor , čo pre mňa ako používateľa znamená, že benzín a olej (odporúčané Kosačka s motorom Subaru je prispôsobená na vykonávanie štyroch typov kosenia: zadný výboj so zberom do kôš, zadné vyprázdňovanie bez zberu do koša, bočné vyprázdňovanie a mulčovanie (brúsenie kosenej trávy a jej ponechanie na trávniku). Všetky tieto funkcie robia kosenie potešením a bočné vyprázdňovanie eliminuje ťažkosti kosenej trávy na vozovke.

SIDE SHOCK

Kosačka má kôš, takže po kosení trávnika nemusím tráviť čas hrabaním kosenej trávy. Je vhodné zostaviť a rozobrať. Má dva háčiky, na ktoré ich ľahko zavesím na zadnú časť kosačky.

Príprava zariadenia na prácuPred kosením naplnímem palivovú nádrž kosačky palivo. Vďaka intuitívnemu dizajnu zariadenia to robím rýchlo a odskrutkujem ľahko prístupný uzáver palivovej nádrže, ktorý sa nachádza v hornej časti krytu. Po doplnení paliva zatvorte uzáver, až kým nepocítite mierny odpor.

Optimálne množstvo paliva je okolo litra a oleja okolo 600 ml . títoraz idem naštartovať motor. Za týmto účelom potiahnem červenú bezpečnostnú páku k čiernej rukoväti, ako je znázornené na fotografii nižšie.

LEVER 2

Potom nastavte plyn na ŠTART. Vytiahnite štartovacie lano, kým nepocítite odpor a urobte silné trhnutie.

STARTER CABLE

Aby sa znížil trhavý moment, pri spustení kosačky ju neklaďte na vysokú trávu. Rukoväť škrtiacej klapky je označená korytnačkou, t. J. Nízkymi otáčkami motora a zajacmi - vysokými otáčkami. Nastavil som ich podľa potreby. Kosačka sa začne pohybovať, keď potiahnem sivú páku pohonu za rukoväť, zastaví sa, keď uvoľníme páku pohonu.

LEVER

Rovnako ako u väčšiny kosačiek na trávu môžem pohon používať iba na rovných častiach trávnika a pri zatáčaní ho vypnúť. Zariadenie nemá zabudovaný diferenciál, takže by som ho mohol poškodiť. Počas kosenia a niekoľko sekúnd po vypnutí motora nevkladám ruky do blízkosti noža. Nekontrolujem podvozok kosačky, kým sa nôž úplne nezastaví a neodstránim viečko zapaľovacej sviečky.

KNIFE

Moje pohodlie pri kosení sa zvyšuje o pohodlné držiaky pohárov alebo fľašu s nápojom . Vďaka tomu nemusím prestať pracovať, aby som šla domov, aby som si niečo vypila.

SHIFTER AND HANDLE

Oceňujem riešenia, ktoré mi pomáhajú šetriť čas, a takou funkciou je konektor, ku ktorému môžem pripojiť hadicu na uľahčenie čistenia podvozku. Tento malý prvok výrazne znižuje umývanie kosačky.

HOSE CONNECTOR

SummaryNáklady na zariadenie sú úplne primerané tomu, čo kosačka ponúka svojmu majiteľovi . Test zariadenia ukázal, že zariadenie sa ľahko používa a má vysoký výkon. Nastavenie výšky rezu alebo rýchlosti zariadenia je intuitívne a bezproblémové. Kosačka je vhodná na použitie v malých a veľkých záhradách, dokonale sa vyrovná s jemnou, vysokou a hustou trávou. Vďaka schopnosti okamžite zastaviť sa dá použiť aj na miestach, kde rastú rastliny a kríky, ktoré nechceme kosiť. Nebojí sa ani medzier.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi