Teplé parapety - čo sú a kedy ich použiť
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Teplé parapety - čo sú a kedy ich použiť
05.09.2019

Teplé parapety - čo sú a kedy ich použiťNajlepšie je inštalovať okná, parapety a parapety komplexne. Pri plánovaní inštalácie okenných parapetov neskôr budeme musieť chrániť tepelnú izoláciu upevnenú pod zárubňou pred slnečným žiarením.

Teplé parapety - čo sú zač?okno s neštandardnými rozmermi. Teplé parapety môžu byť inštalované pod akýkoľvek druh dreva (hliník, plast alebo drevo). Sú pevné polystyrén EPS. Predaj zahŕňa hotové modely alebo modely na mieru, čo funguje napríklad v prípade Teplé parapety špeciálnych profilov namontovaných pod oknom , Pomocou tohto typu tepelnej izolácie zabezpečujeme správne spojenie priestoru medzi stenou a oknom. Hlavnou funkciou teplých parapetov je ochrana proti tvorbe tepelných mostov (poškodené miesta, ktoré spôsobujú únik tepla z budovy) a znižovanie strát teplého vzduchu. Profily okien môžu byť vyrobené z extrudovaného polystyrénu XPS (izolačný materiál z expandovaného polystyrénu) alebo z podpery pre vonkajšie a vnútorné parapety .


Teplé parapety sú riešením, ktoré platí najmä v našom dome, keď sa rozhodneme inštalovať veľké trojsklové okná (napr. terasu alebo balkón). Ich hmotnosť často spôsobuje usadenie penovej hmoty, čo vedie k netesnostiam. Profily okien umiestnené pod rámom sú potom pevným základom a zárukou správneho vyrovnania prahu okna.

Najdôležitejšie výhody použitia teplých parapetov v stavebníctveTeplé parapety zlepšujú tepelné vlastnosti budovy, ktorá zlepšuje celkový stav náš dom a znižuje náklady na vykurovanie . Rozhodnutie inštalovať teplé parapety:
  • zlepšujeme tesnosť a izoláciu okien,
  • eliminujeme riziko fúkania a usadzovania vodných pár na oknách,
  • poskytujeme spoľahlivú podporu pre vonkajšie a vnútorné parapety,
  • zabránime vniknutiu vody a hromadeniu vlhkosti v okenných priestoroch.

Tipy na inštaláciu teplých parapetovTeplé parapety montážna pena a izolačná páska, ktorá uľahčí inštaláciu a chráni pred vlhkosťou do priestorov pod oknom. najlepšie nainštalovať pri inštalácii systému Windows v novej budove . V tejto fáze ich máme možnosť zahrnúť do plánu výstavby. Nie je však žiadna námietka proti nim pri výmene starých okien v už obývanej budove. Pri inštalácii profilov okien sú potrebné materiály ako


Montážne práce pozostávajú z pripevnenia profilov k okenným otvorom. Podmienkou tesnosti a tepelnej izolácie je správne vyrovnanie a vyrovnanie profilu, čo je možné pomocou vodováha. Pohodlné zariadenie, ktoré urýchli montážne práce, bude laserová úroveň . Presne premieta čiary do roviny a umožňuje vám vykonať presné merania. Výhodou laserovej úrovne je schopnosť pracovať na ťažko dostupných miestach a pri slabom osvetlení. Ak je okenný profil príliš dlhý, môžeme ho skrátiť tak, aby dokonale ladil so stenovým vybraním.


Po presnom nastavení polohy teplých parapetov ich opravíme pomocou Polystyrénové lepidlo. Ak výklenok v stene nie je vyrovnaný hladkým náterom, mali by byť okenné profily pripevnené k stene tepelnou izoláciou, ktorá je vodovzdorná a mrazuvzdorná, ľahká a ľahko použiteľná.


Akékoľvek zostávajúce medzery (okolo rámu okna a profilu okna) by mali byť doplnené nízkotlakovou montážnou penou alebo silikónom odolným voči vlhkosti. Zabezpečujú plnú penetráciu - trvanlivé a rovnomerné vyplnenie izolačných vrstiev, majú dobrú tepelnú a zvukovú izoláciu a vykazujú dobrú priľnavosť k rôznym substrátom, napríklad betónu, murivu, drevu alebo kovu. Ďalším krokom je inštalácia rámov tak, aby sa rám okna v dolnej časti dotýkal parapetu . Posledná časť inštalácie teplých parapetov je inštalácia prekrytia pre vnútorné parapety. Vďaka tomu je súprava dobre prispôsobená šírke steny vonkajšej steny a celý vzhľad je koherentný a esteticky príjemný.

Tepelná inštalácia použitá v stavebníctve zahŕňa aj vhodné utesnenie vstupných dverí . Teplé prahy, napríklad profily okien, zabezpečujú optimálnu tesnosť a vysokú tepelnú izoláciu. Sú vybavené tepelným prerušením a ich inštalácia sa vykonáva v špeciálne pripravenom kanáli v podlahe. Medzera ponechaná v poteru je navyše vyplnená styrodurom (materiál používaný na obvodovú izoláciu stien a podláh), ktorý chráni pred ochladením podlahy v oblasti predných dverí.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi