X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Tepelnoizolačné nátery - hrubšie znamená lepšie?
05.09.2019

Tepelnoizolačné nátery - hrubšie znamená lepšie?V každej obytnej budove sa vyrábajú desiatky metrov inštalačných drôtov, ktoré spájajú kotol s radiátormi a nádržou na teplú vodu so sanitárnym náradím. Na ochranu káblov pred tepelnými stratami sa používa tepelná izolácia. Správna izolácia potrubí prispieva k zníženiu nákladov na údržbu zariadenia, chráni tiež pred zamrznutím, kondenzáciou alebo mechanickým poškodením.

Aký kryt potrubia?Na izoláciu rúr sa používajú pórovité plasty, polyuretánová pena, guma a minerálna vlna. Môžu mať formu oneskorenia potrubí, krytov, rohoží, dosiek alebo prefabrikovaných tvaroviek. Každý materiál má koeficient tepelnej vodivosti označený symbolom λ - čím nižší, tým lepší. Izolácia z materiálu s nižším koeficientom prenosu tepla môže byť preto tenšia ako izolácia potrubia z materiálu s vyšším koeficientom prenosu tepla (aby sa dosiahli požadované izolačné vlastnosti). Štandardne sa uznáva, že v prípade rodinných domov by hrúbka izolácie mala byť 20 - 30 mm - podrobné požiadavky na zaostávanie sú stanovené v poľských normách. Je dôležité, aby sa prijatý materiál vyznačoval odolnosťou tečúceho média voči vysokej alebo nízkej teplote, pôsobením vonkajšieho prostredia alebo vlhkosťou.

Izolácia z polyetylénovej penyPolyetylénové penové povlaky majú najväčší záujem, majú dobré izolačné vlastnosti, sú ohybné a elastické. Vykazujú odolnosť proti vlhkosti, chránia rúrky pred rosou a koróziou. Sú primárne určené na izoláciu zariadení ústredného kúrenia a teplej úžitkovej vody, hoci sa používajú aj v chladiarenstve. Je to relatívne lacný materiál, ale nie je odolný proti slnečnému žiareniu a mechanickému poškodeniu, preto si vyžaduje použitie vonkajších krytov alebo ochranných vrstiev. Polyetylénové poťahy sú pevné, polotuhé a pružné - ich vlastnosti sa líšia, takže pred výberom konkrétneho poťahu si overte jeho izolačné vlastnosti, hustotu, odolnosť voči chemikáliám atď.

Gumová penová izoláciaOdolný a estetický tepelnoizolačný materiál pre rúry je pružná pena na báze syntetického kaučuku , čierna , Vďaka svojej odolnosti voči veľkým výkyvom teploty a meniacim sa poveternostným podmienkam je bežne používaným materiálom pre izolácia solárneho systému. Gumový penový poťah prepúšťa dobre vodnú paru, je flexibilný a odolný voči chemikáliám bežným na stavenisku - lepidlá, farby alebo rozpúšťadlá atď. Môže sa použiť na izoláciu potrubí od PE, PP, PEX alebo meď. Malo by sa spomenúť, že ide o pomerne ťažký kryt, hoci spĺňa podmienky šírenia ohňa, je však sám osebe horľavý.

Izolácia z minerálnej alebo sklenej vlnyNa izoláciu rúr môžeme použiť zaostávanie minerálnej vlny alebo sklo, ktoré sa bežne používajú vo vodných kotolniach a priemyselných zariadeniach - kvôli ich nehorľavosti a vysokej teplote. Obe sa pod svojím vplyvom nezmršťujú, nerozpadnú sa ani sa neroztopia. Vďaka vonkajšej hliníkovej fólii neabsorbujú vlhkosť. Sklenená vlna má lepšie izolačné vlastnosti a je flexibilnejšia ako minerálna vlna, má tiež lepšie absorpčné vlastnosti zvuku - napríklad v dôsledku prevzdušnenia zariadenia, náhleho zvýšenia tlaku atď.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi