Sýtič - pletenie expert
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Sýtič - pletenie expert
05.09.2019

Sýtič - pletenie expert

Sýtič - čo je charakterizované?Rod Celastrus spája viac ako 30 druhov sýtiča, ale v Poľsku obyčajne pestujeme dva: dusíš okrúhly list, menej často americký. Jeho poľský názov pochádza zo slov dusiť, udusiť, pretože tento popínavý strom, vysadený príliš blízko k iným rastlinám, napríklad malým kríkom a stromom, môže príliš silno narásť a potom sa utopí.

Dnes sa zameriame na druhé. Sýtič patrí k dvojdomým rastlinám, čo znamená, že na to, aby sme si mohli užiť sýtené ovocie , potrebujeme samčie a samičie exempláre. Hoci pochádza z východnej Ázie, v našej klíme sa darí veľmi dobre. Vytvára veľmi dlhé, silné a drevité výhonky, ktoré dosahujú dĺžku 12 metrov. Jednou z hlavných ozdôb pre sýtič sú ich listy, zelené, okrúhle, so špičatým vrchom. V máji a júni vidíme malé nenápadné zelené škvrny. Keď sa semenáčiky samcov a samíc na jeseň v septembri a októbri začnú zrieť na ženských jedincoch. Toto je ďalšia ozdoba sýtiča. Tieto plody sa vyskytujú vo forme kapsuly so žltooranžovým poťahom s charakteristickými tromi výraznými očkami. Zároveň sa na jeseň začnú meniť farby na intenzívnu citrónovožltú. Potom, ako dozrieva, semeno sa rozpadne na tri časti a odhaľuje krásne červené pozemky. Ovocie zostáva na výhonkoch dosť dlho, stále ich môžeme obdivovať v decembri. Sýtič , rovnako ako obyčajný chmeľ, uvoľňuje zrelé semená, ktoré sa môžu šíriť po celej záhrade.

Sýtič okrúhlych listov - ako sa pestujeParadoxne by sa sýtič okrúhlych listov mal vysádzať do pôdy chudobnej na prísady potravy. Bude dobre rásť a plodne prinášať ovocie. Dusenie , vysadené na mierne vlhkých a úrodných pôdach, vytvorí veľmi silný a dlhý ročný rast. Môže rásť príliš veľa a môže utopiť rastliny rastúce v okolí. V takom prípade ho budeme musieť nevyhnutne orezať, aby sme znížili jeho rast. Poloha pre holuba by mala byť slnečná, pretože prinesie ovocie najrýchlejšie a najhojnejšie. Na druhej strane, samčie odrody sa budú tiež správať v čiastočnom tieni. Je zaujímavé, že tlmivka je úplne odolná voči mrazu, zriedka je ovplyvnená akýmikoľvek chorobami alebo škodcami, je tiež úplne odolná voči znečisteniu ovzdušia. Preto funguje skvele v mestskom prostredí.

Choke round-leaf - ako sa o to musíme starať?Najdôležitejšie je kontrolovať jeho rast. Preto je potrebné systematicky prerezávať výhonky , ktoré nadmerne vzrástli, a odstrániť prísavky koreňov. Najlepšie bude rezanie po odkvitnutí. Dusíte okrúhle listy listov Zvládam tak dobre na akejkoľvek pôde, že ju nemusíme oplodňovať.

Sýtič s okrúhlym listom, kde sa vysadiť?Toto silno rastúce vinič vyžaduje dostatočne vysoké podpery, mreže a pergoly. Ak sú príliš nízke, sýtič začne rásť ako krík, bude mať veľa výhonkov, ktoré nebudú podporované - čo stratí atraktívny zvyk. Často sa používa na maskovanie vyklápacích prístreškov, je tiež vynikajúci na spevnenie svahov. Tlmivky zabraňujú erózii, treba pamätať. Jeho ovocné výhonky sa často používajú na vytváranie rôznych ozdôb v kvetinárstve. Ak máte nevzhľadnú stenu alebo nevzhľadné oplotenie na maskovanie - udusenie bude skvelé.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi