X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Sprchovací kút bez obmedzenia. Ako nainštalovať lineárny odtok?
06.09.2019

Sprchovací kút bez obmedzenia. Ako nainštalovať lineárny odtok?Lineárne odtoky nahradiť tradičné sprchové vaničky za sifóny v kúpeľniach, čím sa pri plánovaní interiéru zvyšuje sloboda usporiadania. Umožňujú vám vytvoriť kúpeľňu s takmer neviditeľnou sprchovacou kabínou , ktorá interiéru dodá ľahkosť a modernosť. Aj keď je tu otázka estetiky najdôležitejšia, odtokové potrubia sa ocenia aj kvôli ich funkčným vlastnostiam a možnosti optimálneho využitia priestoru v kúpeľni.

Miesto pre odtok vody v linkeS odtokom potrubia sa môžete zblázniť a môžete byť v pokušení umiestniť ho centrálne do kúpeľne, ale zvyčajne na fantázie končia a hľadáme miesto, kde spĺňa jeho požiadavky. Rohová časť kúpeľne alebo oproti stene bude skvelá. Je dôležité, aby boli k vybranému miestu pripojené vodovodné prípojky a odpadové vody. Lineárny odtok je nainštalovaný v uzavretých, polootvorených a typ vstupu kabínach alebo vo výklenkoch so zaveseným opona. Nakoniec je možné odtok nainštalovať priamo pod sprchový kohútik v strede kabíny alebo pozdĺž steny. S odtokmi , priesvitné sprchové kúty a moderné sprchové panely s dažďovou sprchou dobre harmonizujú. Môžeme ich však kombinovať aj s kovaniami v retro štýle - sú dostatočne univerzálne, aby sa zmestili do akejkoľvek štylizácie.

Medzi výhody inštalácie sprchového kúpeľa patrí jednoduchosť udržiavania oblasti sprchovania čistá a žiadne riziko zakopnutia o okraj sprchovej vaničky, ktorý nahrádza rovnomerný povrch dlaždíc.

Dizajnová fáza - odkvapový žľab v podlaheRozhodujeme sa o inštalácii lineárneho odtoku vo fáze navrhovania inštalácie. Je to dôležité z dôvodu odtoku, ktorý by sa mal nachádzať pod úrovňou podlahy, v stene alebo podlahe, aby ste mohli ľahko pripojiť sifón a nainštalovať odtokový žľab s potrebným pádom zeme. Výška jednotlivých modelov lineárnych výtokov sa mierne líši, a preto by sa oblasť montáže mala prispôsobiť vybranému produktu (celková výška budovy je obvykle 6 - 8 cm, s možnosťou nastavenia pomocou montážnych pätiek). Lineárne drenáž pozostáva z sifónu, drenážneho kanála, vyrovnávacích nôh, tesniaceho goliera a vonkajšieho mriežky. Môže mať rôznu dĺžku a šírku, ako aj spôsob dokončenia: podlahová dlaždica (zóna výstupu vody je v medzerách okolo dlaždice) alebo mriežka z nehrdzavejúcej ocele. Vďaka takémuto zariadeniu si môžeme sami ľahko vybrať perfektnú verziu.

sifón, poter, izoláciaInštalácia lineárneho odtoku sa začína priskrutkovaním nôh k drenážny žľab, ktorý sa pripevní k zemi pomocou skrutiek a hmoždiniek a pripojí sa k kanalizácii sifón. Použitím vhodnej dĺžky potrubia a tesniacej sady pripojte sifón k otvoru kanalizácie (s minimálnym poklesom 1%) a odstráňte na miesto inštalácie lineárneho odtoku.

lineárny odtok 1 Pripojenie sifónu a potrubia k kanalizačnému otvoru s minimálnym poklesom 1% smerom k ústam.

Žliabkovú drážku umiestnime do sifónu tak, aby jej horná hrana bola mierne pod budúcou podlahovou čiarou asi o 2 mm (podlahu položíme po vypustení, aby sa zohľadnila hrúbka dlaždice a malty). Výška žľabov sa dá nastaviť pomocou nôh. Po pripojení k sifónu vykonáme skúšku vodotesnosti. Ak bol test úspešný, spoje sme silikónovali, skontrolovali sme vyrovnanie odkvapov a utiahnite sifón zhora .

Lineárny odtok 2 Chránený odtok je zaplavený tekutým poterom, pričom sa udržuje 2% sklon smerom k odtoku. Potery sú hydroizolované tekutou hydroizoláciou a potom pokládané dlaždice.

Vnútornú časť žľabu chránime pred znečistením (napr. lepenkou) a nalejeme ho tekutým poterom, pričom uhol sklonu je približne 2 stupne. Po zviazaní zeme vodotesnú plochu okolo odkvapu (najlepšie v celej oblasti kabíny) a steny v priamom susedstveiskości. Na hydroizoláciu použite tekutú fóliu, ktorú nanášame vo viacerých vrstvách. Hrúbka asi 3 mm poskytne dostatočnú hydroizoláciu.

Dokončovacie drenážPo zaschnutí hydroizolačnej vrstvy sa okrajové oblasti žlabu prekryjú tesniacou páskou a položia sa okolo tesniacej manžety, ktorá zabráni nasiaknutiu vody. Celá vrstva je opäť pokrytá tekutou fóliou. Záverečná fáza spočíva v zostavení mriežky . Vďaka nastaviteľným podperám sa mriežka dokonale prispôsobí otvoru v žľabe. Na podlahové krytiny používame dlaždice s nízkou nasiakavosťou (maximálne 5%) a epoxidovú zálievku, odporúčané pre použitie v miestnostiach vystavených neustálemu kontaktu s vlhkosťou. Na utesnenie odtoku potrubia používame sanitárny silikón. Väčšina odtokov potrubia je vybavená samočistiacim sifónom, v ktorom sú všetky nečistoty vypúšťané vodou. Ak sa však v budúcnosti zablokuje odtok, môže sa rošt zdvihnúť a odkvap sa môže vyčistiť.

Zostava lineárneho odtoku 3 Lineárny odtok v sprchovej kabíne so sprchovacím kútom, ktorý sa nachádza v pobrežnej zóne pri stene. V prípade upchatia odložte odtokový rošt a odstráňte nečistoty.

Lineárne odtoky sú pri správnej inštalácii menej núdzové ako tradičné odtoky, pretože majú väčšiu plochu na prívod vody. Preto bude ich použitie omnoho príjemnejšie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi