Spôsoby, ako ochladiť letnú kanceláriu
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Spôsoby, ako ochladiť letnú kanceláriu
06.09.2019

Spôsoby, ako ochladiť letnú kanceláriuTeplo nad 30 stupňov nie je problém - každý, kto musel stráviť najmenej jeden deň zamknutý v kancelárii, o tom vie, keď slnko nalievalo na steny budovy. Nie všetky kancelárie sú vybavené rozumnou klimatizáciou a niektorí zamestnanci pracujú "z diaľky" z domácej kancelárie. Na ochranu pred teplom máme na výber niekoľko rôznych možností, ako napríklad stolný ventilátor, stojací ventilátor a kondicionér vody. Preskúmame, ktoré situácie sú pre vaše zariadenie najvhodnejšie.

Kompaktná možnosť, t. j. ventilátory Volteno a MaestroStolný ventilátor, malý ventilátor, ktorý sa ľahko zmestí aj na dosku už obsadené počítačom a iným kancelárskym vybavením, je najjednoduchším možným riešením. Sú dostupné v rôznych veľkostiach a cenách: priemer je zvyčajne medzi 20 a 40 cm a výška typický fanúšik je asi 50 cm, zatiaľ čo cena sa môže pohybovať od 15 do 150 PLN.

Stolové ventilátory ponúka okrem iného spoločnosť Volteno, ktorá má vo svojom sortimente stolové ventilátory s mriežkou chrániacou čepele pred poškodením. Tento typ vybavenia je k dispozícii nielen v stojacej verzii, ale aj vo variante pripojené “na klipy " - užitočné pohodlie, keď nie je na stole alebo stole dostatok miesta, ale musíme nízko zavesená polica. Dobrým príkladom takého riešenia je MR-910 od spoločnosti Maestro, ktorý vytvára relatívne malý priemer veterného mlyna (15 cm) jeho pripevnením k akejkoľvek polici. Jednotlivé modely sa líšia aj v počte režimov a nie všetky majú automaticky rotujúcu "hlavu". Pri zvažovaní nákupu takéhoto doplnku pre stolné počítače sa oplatí venovať pozornosť ďalšiemu prvku - dĺžke kábla. Toto je obzvlášť dôležité na miestach, kde je pripojených veľa rôznych elektronických zariadení. Našťastie na trhu existujú modely s káblami s dĺžkou jeden a pol metra, takže pri správnom usporiadaní môžete ľahko nastaviť ventilátor.

Kanwood a FanDesign - keď je potrebný väčší rozsahStolný ventilátor funguje skvele, ak keď sa chystáme ochladiť pracovisko iba jednej osoby. Čo ak však chceme poskytnúť osviežujúci a chladný vzduch vo väčšom priestore (napríklad v miestnosti, kde vítame zákazníkov alebo v grafickej dielni zameranej na viac osôb)? Tu funguje stojaci ventilátor lepšie, pričom priemer veterného mlyna ďaleko presahuje to, čo ponúkajú menšie varianty stolov.


Ak chceme ochladiť väčšiu plochu, stojí za to skontrolovať, či model, ktorý nás zaujíma, má funkciu automatickej rotácie. Takúto možnosť nájdete napríklad u ventilátora Kanwood Volt , ktorý dokáže otáčať ventilátor nielen horizontálne, ale aj vertikálne (v 3 rôznych režimoch rýchlosti). Pre väčšie pohodlie môžete zvážiť aj variant pohodlne ovládaný diaľkovým ovládaním. Nezabudnite však, že veľký veterný mlyn, ktorý korunuje stojaceho ventilátora, môže byť problematický v už vyvinutej miestnosti (alebo môže pokaziť celkový dekor). V takom prípade je dobré riešenie riešenie stĺpový ventilátor, bez toho, aby veterný mlyn zaberal pracovný priestor. Príkladom tohto typu riešenia môže byť séria modelov Black Tower od FanDesign, ktorých šírka vetracej časti je iba 13 cm, vo výške 121 cm (k dispozícii je aj mini variant s výškou 74 cm). Nezabúdajme však na to, že menšia plocha ventilátorov veže je, žiaľ, spojená so zmenšenou oblasťou, na ktorú sa fúka studený vzduch. Ceny stálych fanúšikov začínajú od 40 PLN, zatiaľ čo veľké ventilátory stoja najmenej okolo 120 PLN.

Ravanson a Honeywell na úpravu vody - chladenie na vysokej úrovniAk chceme znížiť teploty na skutočne veľkej ploche (napríklad keď prevádzkujeme obchod alebo máme kanceláriu), môžeme zvážiť možnosť prenosného kondicionéra. Funguje tak, že nasáva zohriaty vzduch, nasýti ho molekulami vody a "fúka" prúd ochladený časticami. Okrem funkcie chladenia má funkcia kondicionér vody aj funkciu čistenia - keď do nej vstupuje vzduch, oddelia sa rôzne nečistoty, ako napríklad peľ nikotínu.


Klimatizácia nepotrebuje na prevádzku žiadne ďalšie kazety ani špeciálne kvapaliny - zvyčajnea voda mu stačí na to, aby pracoval efektívne. Nezabúdajte však, že je to finančne náročnejšia investícia ako typický fanúšik. Ceny začínajú od základných modelov v hodnote približne 200 PLN (napr. Model KR-2011 ponúkaný spoločnosťou Ravanson), zatiaľ čo rozšírené varianty s veľkými vodnými nádržami a prvkami, ako sú napríklad ďalšie filtre znečistenia, sú náklady až do 600 PLN (napr. CS071 od spoločnosti Honeywell). ).

Pripravujeme sa na nákup vybavenia, ktoré nás počas kancelárskych prác ochladí. Najprv zvážme, ktorý variant najlepšie vyhovuje našej situácii. Stolný ventilátor je dobrým riešením, keď pracujeme individuálne, zatiaľ čo ventilátor stojana alebo stĺpa funguje, ak máme viac priestoru alebo ak chcete ochladiť našich kolegov alebo klientov, ktorí nás navštívia. Kondicionér vody je väčšia investícia, ktorá bude užitočná, keď sa chceme postarať o svoje vlastné podnikanie alebo vytvoriť príjemnú atmosféru na prestížnom pracovisku.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi