Skúška senzora oxidu uhoľnatého a plynu Xblitz DG3-1
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Skúška senzora oxidu uhoľnatého a plynu Xblitz DG3-1
05.09.2019

Skúška senzora oxidu uhoľnatého a plynu Xblitz DG3-1Senzor plynu a oxidu uhoľnatého nielen monitoruje stav znečistenia ovzdušia pre tieto škodlivé látky, ale upozorňuje aj na prekročenie hladín oxidu uhoľnatého. Táto zlúčenina je toxická. Pri izbovej teplote je bezfarebná a bez zápachu, takže si nedokážeme všimnúť jej prítomnosť samotnú. Okrem oxidu uhoľnatého zariadenie deteguje prítomnosť horľavých plynov, napríklad skvapalneného ropného plynu, zemného plynu, metánu a podobne. Takže ak používame plyn, tento typ senzora by mal byť inštalovaný v byte alebo dome. 5

Xblitz DG3-1 je riadený moderným mikroprocesorom. Kontinuálne reguluje obsah oxidu uhoľnatého a horľavých plynov v životnom prostredí. Keď úroveň jedného z nich prekročí normu, zariadenie spustí poplach dvoma spôsobmi - zvukovým signálom a hlasovou správou v angličtine. Prvý informuje o hrozbe, zatiaľ čo druhý určuje druh hrozby. Senzor Xblitz DG3-1 je napájaný dvoma spôsobmi. Môžeme ho trvalo pripojiť k elektrickej zásuvke, ktorá je účelom zabudovaného kábla. Druhou možnosťou je napájanie z batérie pomocou voliteľnej 9 V batérie, ktorú výrobca bohužiaľ do súpravy nezahŕňa.

1


Xblitz DG3-1 má zabudovaný LCD technologický displej informujúci o aktuálnej úrovni koncentrácie plynu - aj keď neprekračuje úroveň nebezpečnú pre ľudí.


8

Senzor oxidu uhoľnatého a plynu Xblitz DG3-1 má príslušné osvedčenie udelené skúšobným a certifikačným strediskom Laboratória plynových skúšok. Zaručuje, že prístroj Xblitz DG3-1 pracuje správne pri vhodných prahoch signalizácie, čo znamená, že snímač účinne varuje pred nebezpečnou koncentráciou plynu alebo oxidu uhoľnatého v miestnosti.

7

Kľúč pre efektívnu prevádzku - montážJe veľmi dôležité zostaviť snímač. Najlepšie je namontovať Xblitz DG3-1 na stenu a pripojiť ho k konštantnému zdroju energie pomocou priloženého kábla. Na montáž sa používajú hmoždinky a skrutky, ktoré sú súčasťou súpravy. Ako alternatívu odporúčam použiť napríklad obojstranná montážna páska (k dispozícii na aukciách Allegro), čím sa eliminuje potreba vŕtania do steny.

4

Pre správnu činnosť je dôležité miesto inštalácie senzora. Prvým krokom je zistiť, či budeme merať koncentráciu plynu ľahšiu ako vzduch (napríklad plyn LPG) alebo ťažšiu ako vzduch (napríklad metán, oxid uhoľnatý). V prípade plynu ťažšieho ako vzduch musí byť detektor inštalovaný vo vzdialenosti najmenej 30 cm a nie viac ako 1 m od podlahy a nie viac ako 1,5 m od zdroja plynu, napríklad plynového sporáka. V prípade plynu ľahšieho ako vzduch by mal byť snímač nainštalovaný vo vzdialenosti najmenej 30 cm a nie viac ako 1 m od stropu a nie viac ako 1,5 m od zdroja plynu. 6 Dodržiavanie týchto odporúčaní je zárukou, že detektor bude správne pracovať, ak sa prekročia nastavené prahové hodnoty alarmu.

3

Niekoľko záverov po testeNebudem písať o užitočnosti senzorov oxidu uhoľnatého a plynov, pretože verím, že v každej domácnosti, kde existuje potenciálne riziko otravy plyn alebo oxid uhoľnatý, musí byť tento typ zariadenia nainštalovaný. Oplatí sa vám bezpečnosť zariadenia Xblitz DG3-1? Toto je účinná ochrana proti tichým zabijákom vo forme plynu a oxidu uhoľnatého, navyše lacná - oficiálna cena Xblitz DG3-1 je iba 119 PLN. Vyhotovenie je dobré, aj keď vzhľad zariadenia určite nezíska cenu za moderný dizajn. Dôležité je, že zariadenie má zodpovedajúci certifikát potvrdzujúci jeho účinnosť av prípade tohto typu zariadenia je veľmi dôležitá otázka.

VÝHODY

  • Osvedčenie potvrdzujúce výkon.
  • Zvuková výstraha a ďalšie hlasové pokyny.
  • Atraktívna cena.

PORUCHY

  • Nie príliš atraktívny vzhľad detektora.
  • Malá veľkosť displeja.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi