Servis tepelného čerpadla - aké položky sa kontrolujú?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Servis tepelného čerpadla - aké položky sa kontrolujú?
05.09.2019

Servis tepelného čerpadla - aké položky sa kontrolujú?Keď sa na displeji tepelného čerpadla zobrazí chybové hlásenie, môžeme ho vo väčšine prípadov odstrániť ručne - stlačením regulátora a jeho podržaním na niekoľko sekúnd. Ak sa porucha neodstráni alebo ak si to vyžaduje oveľa vážnejší obrat, napríklad doma, je príliš chladno - mali by sme sa obrátiť na servis. Počas záručnej doby to bude spoločnosť, ktorá predala a nainštalovala tepelné čerpadlo. V ostatných prípadoch by to mal byť certifikovaný inštalátor. Aj keď poruchy tepelných čerpadiel nemožno predvídať, oplatí sa vykonať ročnú servisnú kontrolu.

Optimalizácia prevádzky tepelného čerpadlaPo prvej vykurovacej sezóne by sa malo každé tepelné čerpadlo skontrolovať, či je spotrebovaná a generovaná energia. vykurovací výkon, aby sa optimalizovala jeho prevádzka. Na základe informácií uložených v regulátore čerpadla môže servisný technik presne určiť, či všetky zariadenia fungovali správne a kde a kedy sa vyskytli nejaké nezrovnalosti. Príliš nízka energia tepelného čerpadla bude mať za následok častejšiu operáciu elektrický ohrievač, nadmerné tepelné čerpadlo bude po väčšinu vykurovacej sezóny zase nestabilné. Dôkladná analýza činnosti zariadenia a jej následná optimalizácia je zárukou, že tepelné čerpadlo bude pracovať najefektívnejšie a bude generovať možné nízke prevádzkové náklady.

Dlhšia životnosť tepelného čerpadlaPrvkom s najvyššou spotrebou energie v tepelnom čerpadle je kompresor , je zodpovedný za prenos tepla z nižšej k hornému zdroju. Je to zariadenie, ktoré stláča pracovné médium cirkulujúce v okruhu tepelného čerpadla, ktorého stlačenie spôsobuje zvýšenie tlaku a teploty. Na trhu dominujú dva typy kompresorov: rotačné a invertorové. Nie je to tak dávno, čo v tepelných čerpadlách dominovali rotačné kompresory, ktoré pracujú v režime zap / vyp. Nahradili ich však invertorové kompresory , ktoré majú premenlivú rýchlosť. Použitie invertorová technológia umožnilo predĺžiť životnosť kompresora asi o 5 - 8 rokov v porovnaní s rotačnými kompresormi. Bez ohľadu na to, s ktorým kompresorom je tepelné čerpadlo vybavené - malo by byť tiež predmetom ročného preskúmania. Servisný technik by mal skontrolovať také prvky, ako sú: doba prevádzky kompresora počas roka, dĺžka prerušenia medzi pracovnými cyklami, spotreba elektrickej energie, objem prevádzky kompresora atď. Tieto parametre určujú trvanlivosť kompresora, ktorá sa premieta do následného výkonu tepelného čerpadla.

Kto by mal servisovať tepelné čerpadlo?Servis tepelného čerpadla by nemal vykonávať náhodný inštalatér, ale certifikovaný inštalatér - najlepšie odporúča výrobca alebo má osvedčenie. napr. EUCERT. Tepelné čerpadlá dostupné na trhu sa líšia konštrukciou, softvérom a elektronikou. Kvalifikovaný servisný technik, ktorý kontroluje chybové kódy na dotykovom paneli, nájde príčinu nízkeho tlaku, ventilátor nefunguje, opraví vykurovaciu krivku alebo vymení snímač vonkajšej teploty. Ak je potrebné vymeniť potrubie chladiva alebo potrubia chladiva, je dôležité, aby sa dodržiavali správne postupy. Zakaždým pred naplnením zariadenia chladivom sa musí vyčistiť a vysušiť vytvorením vákua, pretože týmto sa z neho môže odstrániť vzduch obsahujúci paru. Počas opravy spočívajúcej v demontáži potrubí by sa do vnútra nemali dostať žiadne nečistoty vrátane vlhkosti. Počas práce by mali byť zapojené všetky terminály - je veľmi pravdepodobné, že mechanické nečistoty cirkulujúce v okruhu môžu znížiť výkon kompresora, voda je tiež veľká hrozba - hoci účinky jeho činnosti sa môžu prejaviť neskôr.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi