X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Semená uhoriek - prehľad najlepších odrôd
06.09.2019

Semená uhoriek - prehľad najlepších odrôd

Uhorky môžeme rozdeliť na tri typy

 • mletá uhorka - charakteristické uhorky s drsnou pokožkou a dlhé 10 až 15 cm,
 • morená uhorka - malé a husté uhorky, ktoré nepresahujú 7 cm, sú najlepšie pre uhorky,
 • skleníková uhorka - dlhé a hladké uhorky s cieľovou dĺžkou do 30 cm.


Najpoužívanejšie moriace uhorky patria:
 • Uhorka Caesar F1 - Skvelá odroda uhoriek so stredne skorými dátumami zberu a silnou energiou. Ovocie má hustý papilát, zelený so svetlými pruhmi a bielymi ostnami. Ďalšou výhodou je absencia sklonu k žltnutiu, ktorá ich v ideálnom prípade kvalifikuje na spracovanie: morenie a konzervovanie. A čo je najdôležitejšie - nevyžadujú postrek, pretože sú odolné voči múčnatke, tekvicovitej strupe a celkom dobre sa zaoberajú plesňou.
 • Uhorka Parys F1 - svieži hybrid s univerzálnou aplikáciou. Jeho plody sú zelené so svetlými pruhmi a veľmi málo bradavicami. Táto odroda dozrieva od júla do septembra, zatiaľ čo menšie uhorky sa dajú zachovať a pestovanie bude fantastické na morenie a konzervovanie. Parys F1 je tiež rezistentný na väčšinu infekčných chorôb uhoriek.
 • Uremski Śremski - jedna z najpopulárnejších odrôd uhorky v skorej úrodnej sezóne. Táto odroda sa vyznačuje vysokou plodnosťou, silným rastom, šťavnatou zelenou farbou a bez sklonu k žltnutiu. Odporúča sa predovšetkým na uchovávanie.
 • uhorka Izyd F1 - veľmi úrodná hybridná odroda so silným rastom a vysokou kapacitou na rýchlu regeneráciu, s možnosťou predĺženia úrody až do neskorej jesene. Ovocie má valcový, zelený, ktorý nemá tendenciu zarastať - skvelé na konzervovanie uhoriek. Odroda je odolná voči chorobám, takže nevyžaduje postrek.
 • Gracius hladká uhorka F1 - Skvelá stredne skorá odroda, ktorá je bezsemenná a samoopelivá. Ovocie má tmavozelenú farbu a je úplne bez horkosti, šalát. Táto odroda je rezistentná na tekvicové chrasty, múčnatku a vírus mozaiky.
 • Skleníková uhorka Ines F1 - svieža odroda uhoriek pod krytom, ktorá ovocie veľmi dobre osvetlí aj pri slabom osvetlení. Plody sú lesklé, až 20 cm dlhé, s jemnou pokožkou. Odroda má vysokú odolnosť proti chorobám.
 • Uhorka Atos F1 - šalát a hybridná odroda uhoriek s tvarovaným ovocím s dĺžkou 28 cm a pozoruhodnou chuťou bez horkosti. Rastliny rastú rázne, sú veľmi úrodné a odolné voči chorobám.


Do vašej záhrady môžeme uviesť aj uhorky neobvyklého tvaru alebo farby. Patria sem odrody Citron a White Wonder.


Prvý z nich - citrón - je odroda, ktorá vyzerá ako citrón. Táto uhorka je okrúhla a má žltú farbu, o ktorej sa dá pochváliť. Úroda tejto odrody sa môže pestovať ako šalát a konzervovaná uhorka. Na druhej strane je Biely zázrak akvamarínovo biela a dĺžka ovocia je až 10 cm. Pokožka tejto odrody je pokrytá malým množstvom malých bradavíc, ale chuť je vynikajúca. Vynikajúca odroda pre surovú spotrebu, morenie a morenie.

Označenie jednotlivých odrôd uhoriek

 • Na morenie a konzervovanie: Aladdin F1, Andrus F1, Atlas Pola F1, Avatar F1, Basza F1, Bolko F1, Borus F1, Charleston F1, Chrobry F1, Citron F1, Dar, Frykas F1, Gomes F1, Hela F1, Hermes Skierniewicki F1, Hugon F1, Huzar F1, Julian F1, Junak F1, Kajtek F1, Kmicic F1, Krak F1, Kronos Skierniewicki F1, Lasso F1, Lazuryt F1, Leader F1, Lukas F1, Maksimus F1, Marcel F1, Markus F1, Odys F1, Eagle F1, Osiris F1, Polan F1, Poznaň F1, Prymus F1, Racibor F1, Rodos F1, Reja F1, Sander F1, Slovanské F1, Soplica F1, Šerif F1, Śremianin F1, Śremski New F1, Wiarus F1, Zefir F1;
 • Druh šalátu: Aston F1, Dar, Delicius, Kacper F1, Melen F1, Olimp F1, Pecti F1, Tessa F1, Tomasz F1;
 • Typ uhorky: Anulka F1, šípka F1, Gwidon F1, Izyd F1, Rhodos F1, Rufus F1, Titus F1;
 • Špeciálne odporúčané pre skleníky: Achituv F1, Aston F1, Chrobry F1, Fason F1, Haker F1, Hamilton F1, Lazuryt F1, Max F1, Pecti F1, Polonez F1.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi