Semená korenia - najlepšie odrody do záhrady
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Semená korenia - najlepšie odrody do záhrady
06.09.2019

Semená korenia - najlepšie odrody do záhrady

Tu je prehľad najobľúbenejších odrôd korenia: • Paprika Barbórka - tmavo červená odroda blokových paprík, ktoré sú v tvare obdĺžnika určené na pestovanie v zemi a pod pokrývkami. Plody s hmotnosťou do 240 ga dĺžkou do 12 cm obsahujú lahodnú dužinu o hrúbke 6-7 cm.


 • Nočné papriky - stredne skorá odroda s nezvyčajnou ovocnou farbou. Berú farbu od tmavofialovej cez purpurovú až po tmavú čerešňu. Tvar tejto odrody je trojuholníkový so špicatým hrotom a plody vážia do 90 g. Nočné papriky sa môžu pestovať v zemi aj v nevyhrievaných tuneloch.


 • Calipso korenie - obdĺžniková odroda typu bloku, s chutným a žltým ovocím s hmotnosťou 140 až 180 g. Z jedného kríka sa dá vyrovnať 18 plodov. Calipso sa odporúča na pestovanie v zemi, ako aj v nízkych nevykurovaných tuneloch.


 • korenie Elf Zielonki - Veľmi obľúbená paleta paprík typu "block". Táto stredne skorá a mäsitá odroda má žltú ovocnú farbu a váži medzi 130 a 160 g. Pestuje sa v pôde a nevyhrievaných tuneloch.


 • Olenka korenie - veľká rozmanitosť s guľovým, červeným a veľmi splošteným ovocím. Dužina tejto odrody je veľmi šťavnatá a sladká, s dobrým obsahom vitamínu C. Plody sú vhodné na priamu konzumáciu a konzervovanie. Najčastejšie sa pestuje v tuneloch a za dobrého počasia sa môže pestovať aj v zemi.


 • Hallo korenie - vynikajúca odroda s ovocmi typu block a nezvyčajnou bielo-zelenou farbou. Tieto papriky dosahujú dĺžku 10 cm a takmer rovnakú šírku a hmotnosť až do 250 g! Odroda Hallo sa odporúča na pestovanie tunelov.


 • Korenie Tajfun - stredne skorá a stredne korenená odroda s veľkým ovocím valcovitého tvaru. V počiatočnej fáze sú tmavozelené a potom sfarbujú tmavo červenú farbu. Môže sa pestovať v zemi, ako aj v tuneloch.


 • Cyklónový korenie - skorá odroda papriky určenej na obrábanie pôdy, je veľmi odolná voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Plody tejto odrody sú tmavočervené, kužeľovité, s ostrou špičkou. Je to veľmi chutná a korenistá odroda.


 • Cayenne korenie - je to odroda s tenkými, dlhými, ostrými a intenzívne červenými plodmi. Vyznačuje sa veľmi ostrou chuťou, a preto sa používa ako korenie. Môžeme ju pestovať v zemi aj pod strechou.


 • Gurmánske papriky - rôzne chutné oranžové papriky s hustou dužinou. Vyzerá skvele na tanieri spolu s ostatnými farebnými paprikami. Odporúča sa na priamu konzumáciu a na konzervovanie.


 • Korenie - rôzne druhy korenia, ktoré zvonku vyzerajú ako paradajka. Ovocie má guľovité a veľmi tvarovo ohnivé červené a husté mäso. Odporúča sa na obrábanie pôdy.


 • Ingrid korenie - stredne neskorá paleta čokoládovo hnedých paprík. Je mimoriadne chutná a šťavnatá - odporúča sa na pestovanie v tuneloch.


 • Wika korenie - to je hit posledných rokov. Táto odroda má dlhé ovocie dosahujúce až 18 cm, krvavočervenú farbu a veľmi veľkú sladkosť. Môžeme ho pestovať v zemi alebo pod strechou v tuneli.

Aby som to zhrnulTeraz máme toľko rôznych druhov papriky, že je škoda, že ich nebudeme pestovať sami. Sladké alebo ostré, kónické alebo pravouhlé - každý si nájde niečo pre seba.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi