Scheppach PL55
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Scheppach PL55
06.09.2019

Scheppach PL55Aký je rozdiel medzi vzorkovačom a typickou okružnou pílou? Ako už názov napovedá - predovšetkým funkcia potápania. Jeho hlavnou a základnou výhodou je schopnosť rezať materiál do určitej hĺbky, čo pri ručných pílach nie je celkom zrejmé.

Short featuresScheppach PL55 je zariadenie s množstvom mechanizmov, ktoré ich obohacujú o mnoho funkčnosť. Výsledkom je, že tento stroj sa odlišuje od konkurencie komplementárnosťou nastavení, ktoré sú potrebné na presné spracovanie.

FunkcieAko už bolo spomenuté, penetračná funkcia je jednou z hlavných výhod tohto stroja, ktorý ho odlišuje od štandardných okružných píl. Hĺbku rezu je možné odčítať presne pomocou stupnice v milimetroch. Okrem toho si ho môžete nastaviť pomocou špeciálnej zarážky v rozsahu 0 až 55 mm.

fig 1

Scheppach PL55 umožňuje rezanie pod uhlom, ktorý je možné nastaviť uvoľnením ovládačov, ktoré toto nastavenie uzamknú. Uhol rezu sa môže pohybovať od 0 do 45 stupňov.

fig 2

Pretože zariadenie je určené na precízne tesárske práce súvisiace s rezaním, nemalo by chýbať možnosť spolupráce s vodiacou koľajnicou, ktorá má dvojitú funkciu. Po prvé, uľahčuje rezanie priamych úsekov a po druhé, chráni reznú hranu pred odštiepením, ktorá má právo vzniknúť v dôsledku rezania rezným kotúčom. Na koľajnici je guma proti rozštiepeniu, ktorá drží a pritláča povrch rezaného materiálu, čo sťažuje preberanie disku. Drážky na základni stroja umožňujú spoluprácu s koľajnicou. Na zaistenie správneho uloženia s vodidlom je v týchto drážkach usporiadaný excentrický nastavovací mechanizmus vôle. Malo by byť nastavené tak, aby svetlá výška bola dosť malá a možnosť posúvania zariadenia pozdĺž vodiacej lišty bola plynulá.

fig 3

fig 4

Zámok rotácie čepele uľahčuje jeho výmenu.

fig 5

Otočné pripojenie k saciemu zariadeniu je užitočným prvkom pre pohodlnú prácu s vysávačom alebo iným sacím zariadením. Vďaka použitiu takýchto zariadení je určite možné znížiť emisie prachu vznikajúce pri rezaní a práca a pracovisko sa stanú čistejšími. Toto je obzvlášť dôležité pri rezaní v zariadení zákazníka, kde by čistota počas práce mala byť veľmi presná.

fig 6

Použité materiályTeleso stroja je vyrobené z plastu, ktorý je pokrytý protišmykovou a mäkkou podšívkou v oblastiach uchopenia (obr. 7). Zvyšuje bezpečnosť a pohodlie pri práci. Kryt čepele je vyrobený z odolnej hliníkovej zliatiny. Vďaka tomu sa zvyšuje prevádzková bezpečnosť zariadenia a hmotnosť stroja zostáva relatívne nízka. Hliník scheppach PL55 je tiež hliník. V tomto prípade bol výber materiálu uskutočnený za účelom dosiahnutia vysokej tuhosti vedenia stroja cez rezaný materiál alebo pozdĺž vodiacej lišty, aby sa dosiahla vysoká presnosť rezania.

fig 7

ParametreScheppach PL55 má veľkú rezervu energie, pretože je vybavený motorom s výkonom 1200 W. Vďaka tomu dokáže ľahko rezať aj tie najťažšie dreviny do hrúbky 55 mm. Rýchlosť otáčania rezacieho kotúča je 5500 ot./min. Stroj váži 7,4 kg.

Technologické riešeniaSystém vkladania a dobre postavený kryt rezného kotúča nielen zaisťujú bezpečnosť, ale fungujú aj ako vynikajúci systém na odstraňovanie prachu. Stroj, ktorý pracuje s vysávačom, vám umožní dosiahnuť skvelé výsledky z hľadiska udržiavania čistoty na pracovisku. Na efektívne odstránenie prachu nestačí len vysávať prach, ale potrebujete celý dobre uzavretý sací kanál, počínajúc miestom, kde je zachytený čip. ScheppachPL55 má tento systém vyriešený veľmi dobre.

EquipmentInštalatér Scheppach PL55 má veľmi rozsiahle vybavenie. Dodáva sa s dvoma 700 mm dlhými rezacími koľajnicami, ktoré sa dajú navzájom spojiť. Rezací kotúč, ktorým je stroj vybavený, má 24 zubov a je určený na presné rezanie, napríklad na laminovanú dosku.

SummaryScheppach PL55 je výkonný stroj so slušnou presnosťou a presnosťou rezania. Predstavuje veľkú hodnotu za peniaze. Je vyrobený z kvalitných materiálov. Rozsah nastavení, ktoré je možné v ňom vykonať, umožňuje široké použitie pri presnom rezaní dreva a materiálov na báze dreva. Na stroj sa vzťahuje dvojročná záruka výrobcu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi