Rose - ako ju chrániť v zime?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Rose - ako ju chrániť v zime?
05.09.2019

Rose - ako ju chrániť v zime?Ruže - nádherné kráľovná za našu zľavu. Potešujú ich farebné kvety a opojnú vôňu. Takmer každá ružová krík počas kvitnutia je hlavným ornamentom okolitých rastlín. Ako ich chrániť pred chladom?

Existujú rôzne metódy zabezpečenia ružové kríky a najbežnejšie sú opravovanie . Toto je v podstate najdôležitejší a záväzný spôsob pre zľavy a ruží s kvetmi veľkými. Kopce sa najčastejšie stavajú na prelome októbra a novembra a každý by mal byť asi 20 cm. Na ich vybudovanie môžeme použiť záhradnú pôdu alebo kompost. Hlavnou úlohou mohyly je pokryť miesto pučania koreňom ruže a chrániť jej korene. Na kosenie sa snažte nepoužívať vysokú rašelinu, pretože má vysokú absorpciu vody, ktorá môže spôsobiť hnilobu výhonkov a spôsobiť kríze rôzne infekcie chorôb. Dobrou cestou hneď po kosení je mulčovanie ruží na zimu. Kompostom, listami alebo kôrou zakrývame naše ruže, najmä pôdny pokryv, kde medzi spletenými výhonkami bude ťažké násypiť.

Ďalší materiál, ktorý môžeme použiť na ochranu ruží, je biela agrotextília. Jeho hlavnou výhodou je ochrana pred silným mrazom a nárazovým vetrom, obmedzuje tiež stratu vody rastlinou. Celé kríky a koruny ruží zabalíme do bielej netkanej agrotextílie. Je to skvelý spôsob, ako chrániť peniaze, ruže, t.

Ako chrániť dlhé a tvarovo lezúce ruže?V ideálnom prípade ich jemne odstráňte z podpery a skúste ich ohnúť. byt na zem. Samozrejme, na spodnej časti kríka je vhodné vytvoriť kopu a zvyšok rastliny zakryť bielym netkaným materiálom slama alebo zeleň, t. J. Ihličnaté konáre. Ak však nedokážeme odstrániť výhonky - môžeme skúsiť agrotextiliu zabaliť celú podporu výhonkami. Môžeme tiež použiť dlhšie slamené rohože a zabaliť celok vo forme mulčiek .

Lezecké ruže, ktoré opakujú kvitnutie, si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Avšak tie, ktoré kvitnú iba raz za sezónu, omrznú oveľa lepšie.

Na zimnú ochranu sa tiež vyžaduje ochrana pestujeme v kvetináčoch. Ak sme šťastní majitelia záhrady, oplatí sa pochovať takú ružu s kvetináčom v zemi, potom vytvorí kopu a zabalí ju agrotextíliou. Ak naša ruža rastie v kvetináči na terase alebo balkóne, je dobré dať celú rastlinu spolu s kvetináčom do oveľa väčšieho kontajnera a medzi nimi vznikajúci priestor rozmiestniť polystyrénom, papierom alebo minerálnou vlnou. Nadzemné časti sa balia do agrotextílie a do pôdnych ruží.

Kedy je najlepší čas na pokrytie ruží na zimu?Berúc do úvahy našu rozmarnú zimu, ktorá kedysi je teplé a raz vážne - to je skutočná výzva. Často sa stretávam s otázkou, kedy je najlepší čas na ochranu rastlín na záhrade, a zatiaľ čo v prípade ruží môžeme kosiť na prelome októbra a novembra, nemali by sme sa ponáhľať s krytím. Ruža, na ktoré sa vzťahuje príliš skoro, sa môžu variť pod agrotextíliou. Kríky by mali najprv dokončiť vegetáciu a prvé mrazy - jemne zatvrdnúť. A až keď sa synoptici začnú vystrašiť značnými dennými a nočnými mrazmi, začneme vážne pokrývať. Neponáhľajte sa s odstránením ochrany. Náš zimný kabát je lepšie odstrániť neskôr ako príliš skoro. Zvyčajne začneme skúmať po skončení silných mrazov a mrazov - toto je viac-menej koniec marca alebo začiatok apríla. Globálne otepľovanie však nanešťastie znamenalo, že v apríli a máji, napriek teplému dňu, stále môžu byť výrazné nočné mrazy. Preto je lepšie nechať na ruži odev, napríklad z odevu, a ponechať v rezerve agrotextílie alebo jutové tašky.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi