X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Rezačka na dlaždice pre amatérov. Čo kúpiť?
06.09.2019

Rezačka na dlaždice pre amatérov. Čo kúpiť?

Ručná frézaNajpopulárnejším nástrojom na rezanie dlaždíc je manuálna rezačka, čo je takzvaná gilotína. Je vybavený rezacím kolesom, ktoré robí plytký rez pozdĺž platne, a dlhým ramenom na jeho zlomenie pozdĺž vyznačenej línie stlačením. Niektoré modely majú aj gumené prvky, vďaka ktorým sa doska počas prevádzky nekĺzava. Ručná rezačka funguje pri orezávaní malých dlaždíc a nie je vhodná na presné úlohy, je však tichá, vytvára malé množstvo prachu a nevyžaduje použitie vody. Vďaka dostupnej cene je ideálnym nástrojom pre amatérske remeselnícke práce, napríklad drobné renovácie v kuchyni, na chodbe alebo v kúpeľni.
  • Prolínová fréza. Nástroj so silným profilom vybavený v páke rukoväte na vodidle, ktoré umožňuje pohodlné vedenie kruhového noža, nastaviteľný uholný štítok a protišmykové podložky. Rezacie prvky s veľkým priemerom umožňujú rezanie rôznych hrúbok dlaždíc bez nutnosti meniť nastavenie. Patentované hliníkové puzdro je odolné voči poveternostným vplyvom. Pracovná dĺžka: 800 mm. Hrúbka dosky: 6 - 20 mm. Cena: od 249 PLN

elektrický nôžModerný elektrické nožnice sa používa na orezávanie veľkých dlaždíc. Sú vybavené odolnými štítmi - pohyblivými alebo trvalými - umožňujúcimi presné rezanie dlaždíc. Pretože sa pri práci zahrieva, rezanie sa vykonáva navlhčene, čo znamená, že voda zozbieraná v špeciálnej nádrži chladí čepeľ a súčasne obmedzuje šírenie prachu . Pri nákupe by sme mali venovať pozornosť niekoľkým parametrom, ktoré preukazujú funkčnosť nástroja, t. J. Výkon motora (určuje, ktoré materiály dokážeme rezať), rýchlosť otáčania, maximálnu dĺžku a hĺbku rezu. Konštrukcia frézy je tiež dôležitá, t.j. z akých materiálov je vyrobená (najlepšie z ocele), či môže byť rozobraná, či má ochranné prvky a ďalšie možnosti rezania, ako aj stabilitu konštrukcie. Je to skvelý nástroj pre amatérov, ktorí plánujú veľkú renováciu sami.
  • Pansamová fréza. Pokročilý model vybavený diamantovým diskom na rezanie obkladov a dlaždíc. Umožňuje rezanie pozdĺž, naprieč, diagonálne a skosenými hranami. Rezanie pri 90 ° a 45 °. Mokré obrábanie vodou a chladivom výrazne znižuje tvorbu prachu. Príkon: 450 W alebo 600 W. Priemer štítu: 180 mm. Cena: od 239 PLN

Alebo možno aj alternatíva?Iné nástroje budú užitočné aj na orezávanie a predbežné / konečné obrábanie dlaždíc. Tieto zahŕňajú orezávač skla na vytváranie rezov na dlaždiciach, kliešte na rozbitie dlaždíc , súbor na vyrovnávanie okrajov a uhlovú brúsku , ktorá vyrovnať nedokonalosti a v niektorých prípadoch ich možno použiť ako frézu.

Ktoré cut-off by ste mali zvoliť?Ručné aj elektrické frézy môžu byť užitočné pre amatérske rezanie dlaždíc počas dokončovania interiérov alebo sezónnych renovácií. Ručný zastrihávač je samozrejme lacnejší, ale určite menej presný a neumožňuje rezať väčšie dlaždice, ktoré sa zvyčajne ukladajú na podlahu. Elektrický zastrihávač stolov vám umožňuje presne orezávať dlaždice, nielen dĺžku a šírku, ale aj neštandardným spôsobom . Je to menej mobilné a bohužiaľ drahšie. Na orezanie niekoľkých dlaždíc, napríklad pri výmene poškodených prvkov za nové, bude pre nás stačiť ručný zastrihávač, ale ak to plánujete sami, elektrický bude neoceniteľný.
  • Norton Clipper fréza. Elektrický stolný model na rezanie dlaždíc. Pohyblivá hlava umožňuje rezanie dlaždíc v uhle 45 ° aj 90 °. Má vysoko kvalitný rezný kotúč Extreme Ceram Turbo s priemerom 230 mm a vnútorným otvorom 25,4 mm. Maximálna dĺžka rezu: 860 mm alebo 1200 mm. Cena: od 2599 PLN.


Rezačka dlaždíc je šikovný nástroj, ktorý bude užitočný v každej dielni pre domácich majstrov. Skontrolujte, ktorý model je pre vás najlepší!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi