X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Rebrík v kúpeľni - ktorý si vybrať: elektrický alebo s použitím CO?
06.09.2019

Rebrík v kúpeľni - ktorý si vybrať: elektrický alebo s použitím CO?



Kúpeľňový rebrík je prelamovaný radiátor, obvykle pripevnený na stene v kúpeľni. Je multifunkčný a vďaka svojmu elegantnému dizajnu ide o dekoratívny prvok, ktorý sa spája s kúpeľňovými kovaniami, obkladačkami a lampami.

Kúpeľňový rebrík - konštrukcia a spôsob napájania



Kúpeľňové ohrievače sa kvôli svojej konštrukcii označujú ako kúpeľňové rebríky - zvyčajne pozostávajú z vertikálnych kolektorov spojených horizontálnymi trubicami. Podľa našich potrieb môžu byť kúpeľňové rebríky voda (vykurovaná z ústredného kúrenia) alebo s elektrickým ohrievačom (napojeným na elektrinu). Prvé riešenie je spojené s nižšími nákladmi, má však určité obmedzenia. Chladič vyhrievaný zariadením ústredného kúrenia sa zahrieva, len keď je kotol spustený v dome. Takže ak chceme, aby kúpeľňový rebrík fungoval aj ako sušička aj v lete, je lepšie rozhodnúť sa o tom, ktorý z nich sa dá pripojiť k napájaniu. Je to drahšie, ale pohodlnejšie a zabraňuje hromadeniu vlhkosti v kúpeľni.


Za zmienku stojí tiež možnosť ohrievačov vody s elektrickým prúdom, ktorých konštrukcia umožňuje pripojenie k elektrine a CO. Vďaka tomu ich môžeme počas vykurovacej sezóny zásobovať teplom z ústredného kúrenia a po zahriatí ohrievačom. Ak chceme znížiť náklady spojené so spotrebou elektriny, mali by sme zvoliť model radiátora, ktorý je vybavený reguláciou ohrievača.

Vykurovací výkon rebríkov a kúpeľňových priestorov



Okrem výberu farby, tvaru a napájania kúpeľňového radiátora by sme mali venovať pozornosť aj jeho vykurovaciemu výkonu. , V dôsledku menšej plochy na výmenu tepla je vykurovací výkon kúpeľňových rebríkov v porovnaní s inými ohrievačmi nižší. Predpokladá sa, že na 1 m2 povrchu kúpeľne je potrebné asi 100 W energie radiátora. Ak je v kúpeľni usporiadaný podlahové kúrenie, môže byť vykurovací výkon nižší (približne 80 W). Pre miestnosti so zlou izoláciou alebo s oknom sa oplatí zvoliť radiátory s mierne vyšším výkonom - 130 W na 1 m2.

Inštalácia kúpeľňového radiátora - tipy



Po zakúpení modelu, ktorý sme vybrali a dodaní kuriérom, by sme mali skontrolovať úplnosť súpravy. Počas inštalácie je tiež dobré, aby sa ochranný film nachádzal na chladiči, pretože chráni aj pred poškriabaním a znečistením. Pred začatím montáže montážnych ventilov by sme mali skontrolovať, či je vzdialenosť medzi chladičom a montážnymi prvkami v súlade s konštrukciou v prehľadovom nákrese. Pri inštalácii kúpeľňového rebríka skontrolujte tiež: ventily, ventilové adaptéry, vetracie otvory a upevňovacie kolíky.

Prečítajte si tiež: Ako nainštalovať kúpeľňový radiátor?

Na opravu radiátora sú potrebné nástroje ako priečny konektor. To vám umožní zmeniť smer tečúcej vody a efektívnu a plne efektívnu prevádzku radiátora. Pred naplnením kúpeľňového rebríka vodou sa oplatí utiahnuť skrutky a ventily, aby sa znížilo riziko zaplavenia kúpeľne v prípade netesností v systéme. príklepová vŕtačka, skrutkovač a kľúč. V závislosti od nami vybraného modelu radiátora môže mať spodné alebo bočné pripojenie. V prvom variante by malo byť potrubie CO (dodávajúce - dodávajúce horúcu vodu do radiátora a spätné vypúšťanie studenej vody do zariadenia) pripojené k konektorom umiestneným na spodných okrajoch chladiča. V prípade rebríka s bočným pripojením sú konektory pre vykurovacie rúrky umiestnené po stranách radiátora. Pri pripájaní chladiča však buďte opatrní. Prívodné potrubie by malo byť umiestnené v hornej časti chladiča a výtlačné potrubie v spodnej časti. Zmena ich polohy môže znížiť výkon chladiča až o 30%. Spasenie v tejto situácii je zaplikácia vodováha, tesárska ceruzka, nastaviteľný kľúč, mierka,
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi