Rázový vrták Metabo SB 18 L
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Rázový vrták Metabo SB 18 L
06.09.2019

Rázový vrták Metabo SB 18 LMali by ste však pamätať na to, že môžete vŕtať s mŕtvicou skôr do materiálov s nižšou tvrdosťou, ktorá určite neobsahuje betón. Úspešne si však môžete vyrobiť dieru v tehle, porotermii, suporexii a iných podobných materiáloch tejto triedy tvrdosti.

Krátke charakteristikyMetabo SB 18 L. patrí medzi najnižšie akumulátorové skrutkovače Metabo. Najnižšia - neznamená to najhoršie, pretože triedy zariadení Metabo sú rozdelené podľa odporúčaných aplikácií. Trieda L znamená, že ide o zariadenie s relatívne nízkymi prevádzkovými parametrami, a preto je určené na ľahšiu prácu. Prednosťou zariadenia je jeho kompaktnosť a nízka hmotnosť, čo sa premieta do pohodlnosti práce. Aj v najnižšej triede nástrojov Metabo je vŕtačka s funkciou príklepového vŕtania. V spoločnosti Metabo sa používateľ premýšľa o tom, kto ocení pohodlie a všestrannosť.

FunkcieRázová vŕtačka / skrutkovač Metabo SB 18 L má dvojrýchlostnú prevodovku, ktorá umožňuje vŕtať pri vysokej rýchlosti alebo skrutkovať náročnejšie skrutky pomocou mierne nižšia rýchlosť, ale so zvýšeným krútiacim momentom pri prvom prevodovom stupni.

fig 1

Mechanická spojka má nastaviteľné až 23 stupňov, vďaka čomu môžete presne určiť okamih, v ktorom má skrutkovač utiahnuť skrutky alebo skrutky, aby nedošlo k poškodeniu závitového spojenia zlomením alebo skrútením závitu.

fig 2

Ďalší krúžok na výber prevádzkového režimu si zaslúži pozornosť. S ním môžete prepínať medzi vŕtaním, skrutkovaním a vŕtaním s príklepom. Skutočnosť, že je na samostatnom kruhu, uľahčuje prácu a umožňuje vám rýchlo prepínať medzi režimami.

Spínač je spojený s elektronikou, ktorá umožňuje dávkovanie rýchlosti otáčania v závislosti od stupňa stlačenia vypínača. V blízkosti hlavného vypínača sa nachádza prepínač smeru rýchlosti - jeho umiestnenie umožňuje veľmi intuitívnym spôsobom ovládať zariadenie jednou rukou.

fig 3

LED umiestnená na spodnej časti rukoväte veľmi dobre osvetľuje pracovnú plochu a odstraňuje tiene, ktoré by mohli dopadnúť na kontaktný bod vŕtačky s materiálom.

fig 4

Batérie, v ktorých je skrutkovač vybavený, majú indikátor stavu nabitia LED diód, vďaka čomu je možné vyhodnotiť zostávajúci čas do vybitia batérie.

fig 5

Použité materiályRázová vŕtačka / skrutkovač Metabo SB 18 L je vyrobená z veľmi pevných materiálov. Telo je z kvalitného, odolného plastu odolného proti poškriabaniu. Prvky a rukoväte krytu sú pokryté protišmykovým a mäkkým obložením, čo zvyšuje pohodlie pri práci a bezpečnosť pri používaní zlepšením priľnavosti. Kryt má tiež gumené vložky určené na ochranu stroja pred účinkami pádu.

fig 6

ParametreMetabo SB 18 L má pre svoje rozmery a hmotnosť veľký krútiaci moment, ktorého hodnota dosahuje 50 Nm. Vreteno sa otáča v druhom prevodovom stupni rýchlosťou až 1800 ot / min. Tieto parametre umožňujú vŕtanie do ocele s vŕtačkou s maximálnym priemerom 10 mm a do dreva s 20 mm. Týmto strojom je možné v stene vytvoriť otvor s priemerom 10 mm. Montážny rozsah vrtáka v držiaku nástroja je 1,5–13 mm. Pri batérii váži stroj iba 1,6 kg. SB 18 L je napájaný z 18 V batérie. Je dodávaný s 2 Ah batériami.

Technické riešeniaRázová vŕtačka / skrutkovač SB 18 L je v systéme riadenia energie Metabo Ultra-M napájaná lítium-iónovými batériami. Táto technológia poskytuje vysoký použiteľný výkon, rýchle nabíjanie a nízku mieru zlyhania zariadenia aj zdroja energie. Lítium-iónové batérie sa vyznačujú aj možnosťou nabíjania bez straty kapacity. Charakteristiky rozptylu energie sú v priebehu času konštantné - to znamená že počas cyklu vybíjania batérie môže užívateľ počítať s trvalými nominálnymi prevádzkovými parametrami zariadenia. Lítium-iónová technológia umožňuje miniaturizáciu batérií: malá veľkosť - vysoká elektrická kapacita.

EquipmentMetabo SB 18 L je vybavený dvoma 18 V batériami s kapacitou 2 Ah a nabíjačkou. To všetko je umiestnené v plastovom puzdre, ktoré umožňuje efektívne a pohodlné skladovanie a prepravu zariadenia. Skrutkovač má kovovú sponu na opasok a rezervný držiak bitov, ktorý môžete nainštalovať vľavo alebo vpravo od základne rukoväte skrutkovača.

fig 7

SummaryMetabo SB 18 L. sa rozširuje o funkciu vŕtania s príklepom pomocou vŕtačky / skrutkovača. Je to vynikajúce zariadenie určené na základné práce súvisiace s krútením, odskrutkovaním, vŕtaním, ako aj vŕtaním do stavebných materiálov, kde je na vytvorenie otvoru potrebná diera. Výrobca kryje tento pevný stroj trojročnou zárukou. Spoločnosť Metabo poskytuje balík kompletných služieb v prvom roku používania. Je založená na pokrytí všetkých servisných nákladov spojených s používaním tohto skrutkovača - dokonca aj na poškodení spôsobenom prirodzeným opotrebením materiálu alebo chybou používateľa.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi