X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Rastliny v kúpeľni - ako si ich vybrať a ako sa o ne starať?
06.09.2019

Rastliny v kúpeľni - ako si ich vybrať a ako sa o ne starať?Ak snívate o mestskej džungli v kúpeľni, mali by ste o tom premýšľať vo fáze návrhu tejto miestnosti. Kúpeľňa je vo všeobecnosti malá miestnosť, ktorá sa musí vyznačovať vysokou funkčnosťou. Preto je také dôležité veľkosť rastlín , aby nás každý deň neobťažovali. V priestrannej kúpeľni si môžeme dokonca dovoliť fíkus alebo monštrum. V menšom z nich bude lepšie napr. Fytonium.

kam umiestniť rastliny?

200


Rastliny sa nesmú zdržiavať v blízkosti chemických čistiacich prostriedkov a zdrojov tečúcej vody. Tieto rastliny môžu byť nebezpečné pre rastliny, ktoré nemajú radi listovú vodu, ako napríklad Africká fialová. Rastliny môžu byť umiestnené na podlahu, na police alebo na špeciálne kvetinové záhony - záleží to na preferenciách konkrétneho druhu. Tiež môžu fungovať závesné rastliny alebo popínavé rastliny , ako sú filodendrony alebo rastliny cissus. Nezabudnite im poskytnúť podpora, ktoré im umožnia zvíjať sa.

Kúpeľňa - večné obdobie dažďovKúpeľňa má veľmi špecifickú mikroklímu. Predovšetkým je to spravidla omnoho mokrejšie ako zvyšok bytu v dôsledku pary zo sprchy. To vylučuje niektoré rastliny zhora, napríklad kaktusy a iné sukulenty, ktoré uprednostňujú suché podmienky. Musíme tiež dávať pozor na plesňové choroby, ktoré sa môžu v takýchto podmienkach vyvinúť. Najlepším spôsobom, ako im predísť, je zabezpečiť primerané vetranie . Vysoká vlhkosť má svoje výhody. V kúpeľni sa budú cítiť skvele všetky exotické rastliny, najmä v zime, keď je vzduch v ostatných miestnostiach suchý kvôli vykurovacím telesám. Dočasný presun do kúpeľne môže byť prospešný aj pre tie kvety, ktoré každý deň udržujeme v iných miestnostiach, ktoré začínajú sucho a hnedo počas suchých chladných mesiacov. Medzi vynikajúce druhy milujúce vodu v kúpeľni patrí paprade, ozdobné orchidey, šípky alebo kalatea. Ako sa vysporiadať s nedostatkom svetla?
201


Samozrejme najlepším riešením pre rastliny je svetlá kúpeľňa, kde sa kvety dajú umiestniť blízko okna . Fotofilné rastliny sa tam budú cítiť dobre, napríklad dracaena, krotón alebo Čínska ruža. Väčšina kúpeľní je však tmavá, s malými oknami alebo dokonca bez prístupu k prirodzenému slnečnému žiareniu. Toto však nie je neprekonateľná prekážka. Po prvé, veľa rastlín, ktoré majú radi vysokú vlhkosť, sú tiež tieň milujúce druhy, ktoré sa dokážu vyrovnať v tmavších miestnostiach. Sú to napríklad brečtan a aglonemy. Po druhé, existujú riešenia pre miestnosti bez okien. Ide predovšetkým o špeciálne žiarovky určené pre pestovanie rastlín . Upevňujeme ich tak, aby svetlo dopadalo na rastlinu najlepšie zhora, zo vzdialenosti 30 - 50 cm. Nezabudnite zapnúť svetlá na najmenej 10 hodín denne . Môžete si tiež zvoliť nákup dvoch rastlín milujúcich tieň, napríklad skrzydłokwiatu a sansewierii > vložte jednu do kúpeľne a druhú do inej, jasnejšej miestnosti a vymieňajte ich každých pár dní.

Rastliny môžu byť krásnou a originálnou kúpeľňou. Mnoho z nich sa tam bude cítiť veľmi dobre. Mali by sme však pamätať na to, aby sme si ich vybrali múdro a aby sa o ne správne starali, aby sa zbytočne nevyužívali pneumatiky, ktoré nie sú vhodné pre tieto konkrétne podmienky.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi