Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Psychológ radí: ako zorganizovať kanceláriu doma a oddeliť prácu od rodinného života?
06.09.2019

Psychológ radí: ako zorganizovať kanceláriu doma a oddeliť prácu od rodinného života?Práca na diaľku je pre mnohých ľudí vedomou voľbou, pre ostatných je nevyhnutnosťou. Niektoré triedy, ako napríklad programovanie, prevádzka profilov sociálnych médií alebo telemarketing, nevyžadujú, aby sa nachádzali v stacionárnej kancelárii a aby sa v nej každý deň objavovali. Niektorí zamestnávatelia tiež povoľujú ľuďom domácej kancelárie zamestnaných na plný úväzok, napríklad raz týždenne alebo dvakrát mesačne. Niektorí ľudia pracujú na diaľku, napríklad v kaviarňach alebo spolupracujúcich kanceláriách , ale z rôznych dôvodov to nie je ideálne riešenie.

Ak ste sa však rozhodli vykonávať svoje profesionálne povinnosti doma, mali by ste miesto usporiadať tak, aby ste ho oddelili od nesúvisiacich úloh .

Často sa počúvajú názory, že dokonalá práca vôbec nevyžaduje tento druh liečby, pretože nejde o nutkanie, iba o vášnivosť pre život, ale človek by sa k nim nemal pripájať. V tomto ohľade stojí za to zabezpečiť pohodlie a duševnú hygienu. Nedostatok fyzického a duševného oddelenia práce a života môže znížiť kvalitu vykonávaných úloh a výkonu . To zasa spôsobuje všeobecný chaos, ktorý sa stáva stresovým faktorom. Ako môžete ľahko uhádnuť, môže to viesť k rezignácii z režimu na čiastočný úväzok z dôvodu nízkej účinnosti. Výhody práce doma, ako napríklad odstránenie potreby cestovania alebo schopnosť zariadiť denný rozvrh podľa vašich potrieb a preferencií, rýchlo stratia svoj význam, čím spôsobia podráždenosť a nespokojnosť.

Oddeľovanie práce od domáceho životaAk chceme pracovať efektívne doma, oplatí sa to brať vážne. Je to o našich zárobkoch. To je iné, keď ideme do kancelárie a keď máme prácu vedľa vlastnej kuchyne a spálne alebo domácej záhrady. Musíte si nastaviť časy, keď sa venujeme pracovným povinnostiam . V tejto chvíli nemôžeme podľahnúť pokušeniu urobiť niečo v meste, ísť so psom na prechádzku, pretože to môže skončiť diskusiou so susedom alebo popíjaním kávy s priateľom. Tiež sa oplatí starať sa o správne oblečenie. Chôdza v teplákových súpravách alebo pyžamách nemá motivačný účinok ... Je nesmierne dôležité, aby naša pohoda plánovala prestávky v práci . Počas nich môžete robiť protahovacie cvičenia alebo ... vložiť alebo zavesiť bielizeň, vybrať riad z umývačky riadu alebo vykonať iné domáce práce. Urobme len to, čo potom zaberie málo času (práve včas na odpočinok, odpojenie). Žehlenie alebo stohovanie oblečenia v šatníku sa neodporúča - môže to efektívne zničiť vaše kariérne plány.

Je dôležité určiť, ktoré prvky pre nás pôsobia ako rozptýlenie . Pre jednu osobu bude potrebné byť v neustálom kontakte s členmi domácnosti, pre ďalšiu osobu hľadajúcu "inšpiráciu" v sociálnych médiách bude mať niekto stále hlad. Spôsob, ako to dosiahnuť, je informovať členov domácnosti, že pracujeme a nemôžeme nás vyrušovať. Môžete ich tiež požiadať, aby nás podporovali a nereagovali na naše trápenie. Pokušenie surfovať na iných stránkach, ako je potrebné pre prácu, sa dá vyriešiť inštaláciou príslušného doplnku do prehliadača, ktorý blokuje prístup na niektoré stránky. Dobrým riešením pre hlad je čistenie zubov, ukladanie občerstvenia tak, aby boli mimo dohľadu, ako aj konzumácia vyvážených raňajok, ktoré nám poskytnú energiu niekoľko hodín.

Organizácia pracoviska - kancelársky nábytokIdeálnym riešením je prideliť jednu izbu výlučne na tento účel . Miestnosť sa zmení na domácu kanceláriu, ktorá by sa mala prispôsobiť potrebám vyplývajúcim z povahy povinností.

Čo by ste mali začať prípravou svojej izby na prácu doma? Pre začiatočníkov odhlučnenie dverí. Nie je to príliš komplikovaná operácia, môžete to urobiť sami. musíte sa izolovať od hluku , ktorý sa môže vyskytovať v iných izbách bytu. Za týmto účelom je potrebné urobiť


Ďalším veľmi dôležitým prvkom domácej kancelárie je rysovacia doska, čo vám umožňuje nastaviť pracovnú dosku v ľubovoľnom uhle. Toto riešenie však nebude fungovať za všetkých podmienok, pretože rysovacia doska nie je verziou tabuľky, ktorá poskytuje stabilnú podporu, napríklad pre kancelárske vybavenie. Kancelársky stôl by mal byť ergonomický a mal by poskytovať čo najväčší priestor. , Ak chceme mať všetko po ruke, horná doska stola by mala byť dostatočne veľká, aby sa do nej zmestili potrebné veci. Ak používate počítač s veľkou obrazovkou, mal by byť stôl dostatočne veľký, aby sedel v správnej vzdialenosti od obrazovky. Ak musí byť skener alebo tlačiareň na dosahe by to malo predvídať pred zakúpením kancelárskeho stola. Niektorí ľudia dávajú prednosť práci na naklonenej doske. A s tým nie je žiadny problém, pretože stačí len zásoby na takomto stole. Iní ľudia pracujú v striedavej polohe, t. J. Sedia a stoja. Pre takýchto ľudí je výškovo nastaviteľný stôl vhodným kusom nábytku. V tomto ohľade môže byť univerzálnym návrhom vhodný stôl a pohodlná kancelárska stolička .

LightingOsvetlenie, ktoré doma najčastejšie používame, je často nevhodné na dlhodobú prácu. Aj keď povinnosti vyžadujú, aby sme sedeli na obrazovke počítača alebo notebooku po dlhú dobu, osvetlenie miesta je stále veľmi dôležité. kancelárska lampa s primeranou intenzitou svetla. V predaji sú predovšetkým žiarovky s LED žiarovkami. S LED diódami si však pamätajte farbu svetla. Teplý, blízko červeného spektra sa neodporúča na prácu, pretože má relaxačný a upokojujúci účinok. Funguje to však v nočnej lampe, ktorá je užitočná pri čítaní knihy pred zaspaním. Nedostatok adekvátneho svetla na dlhodobú prácu sa prejaví zhoršeným videním alebo výskytom takých ochorení, ako sú suché oči . Svetelný zdroj v domácej kancelárii by mal byť kvalitný. Farba studeného svetla, bližšie k modrému spektru, má stimulačné vlastnosti a tento je vhodný na prácu a aktivitu . Niektorým ľuďom sa však nepáči svetlo vyžarované LED lampami. Preto pre ne boli pripravené tradičné vysokovýkonné žiarovky z tzv hrubý závit E27. Ich nevýhodou je spotreba energie, ktorá sa prejavuje pri vysokých účtoch za elektrinu, keď sa používajú dlhšiu dobu, ale ich výhodou je farba svetla, ktorá je veľmi vhodná na prácu.

Doplnky v domácej kanceláriiTo, čo vyberieme ako ďalšie vybavenie domácej kancelárie, často závisí od práce, ktorú vykonávame. Pre niektorých to bude súprava na archiváciu dokumentov pre iných - praktický zápisník, praktický kalendár a farebné značky, zatiaľ čo magnetická tabuľa na čistenie za sucha alebo nástenka bude pri písaní dôležitých úloh veľmi užitočný. Tiež nemôžete zabudnúť na populárne farebné karty. Existuje toľko kancelárskych doplnkov, koľko je potrebné pre prácu na diaľku. Ich výber závisí od individuálnych potrieb, dostupnosti priestorov domácej kancelárie a finančných prostriedkov.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi