Prehľad moderných, ľahko inštalovateľných a funkčných elektrických inš
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Prehľad moderných, ľahko inštalovateľných a funkčných elektrických inštalačných zariadení
05.09.2019

Prehľad moderných, ľahko inštalovateľných a funkčných elektrických inštalačných zariadeníNa začiatku stojí za to obnoviť niektoré informácie o funkčnosti jedného z najdôležitejšie komponenty každej elektrickej inštalácie - rozvodné skrine, konektory a samotné zásuvky. Funkciou inštalačných skriniek je možnosť vykonávať pripojenia zariadení, ako aj zásuvky a konektory, ako aj chrániť elektrické obvody. Vďaka boxom je možné esteticky spojiť inštalácie a rozvetviť ich do mnohých obvodov. Krabice umožňujú horizontálnu a vertikálnu montáž.

V prevádzke nájdeme ako samostatné inštalačné boxy, tak aj multimodulové (multi-pólové) boxy, ktoré dobre fungujú pri oddeľovaní zložitejších elektrických a teletechnických inštalácií v obytných a priemyselných budovách. Príkladom by bolo Dvojlôžkové, trojlôžkové alebo štvorlôžkové P / T Pawbol.

Existuje veľa typov elektrických skriniek, ktorých konštrukcia je prispôsobená typu budovy, spôsobu jej prevádzky a typu elektrickej inštalácie, podmienkam umiestnenia alebo počtu obvodov - napríklad hlboká splachovacia skrinka LUX PK60.

Kým sú políčka zvyčajne zapustené, do omietky sa umiestni Dizajnový grafit od spoločnosti Plastrol. konektory (bežne nazývané prepínače). Z tohto dôvodu výrobcovia okrem svojich technických parametrov kladú veľký dôraz na zachovanie elegantného dizajnu a estetiky tohto typu elektrických komponentov. Príkladom konektorov pre návrhárov je séria zásuvky i

Úlohou prepínačov je zapnúť a vypnúť elektrické obvody. Existuje veľa rôznych konektorov, ktoré vykonávajú mnoho rôznych úloh - vrátane krížové, schodiskové, bipolárne, unipolárne spínače atď. V bytovej, kancelárskej a komerčnej výstavbe sú najväčšou skupinou spínačov nízkonapäťové spínače, v ktorých je poloha kontaktov stanovená ručným pohybom pohyblivej polohy krytu do dvoch polôh.

Zásuvky vám umožňujú pripojiť prijímajúce zariadenia. Zvyčajne sa jedná o jedno- alebo dvojfázové jednofázové zásuvky s maximálnym prúdom 16 A a napätím 230 V. V priemyselných budovách alebo garážach alebo technických priestoroch nájdete tiež trojfázové (silové) zásuvky 16 A a 400 V. Ponúkam zaujímavé a mimoriadne atraktívne zásuvky < div id = "105">.

Elektrické inštalačné rúrky zvyšujú rýchlosť inštalácie a významne ovplyvňujú bezpečnosť elektrickej inštalácieJedna Kľúčové prvky elektrických inštalácií sú tiež rozvody, ktoré významne ovplyvňujú rýchlosť a kvalitu inštalácie elektrických komponentov. Tieto potrubia sú rozdelené na pružné a pevné, ako aj na potrubia na povrchovú a zapustenú montáž.

Elektroinštalačné rúrky môžu byť vyrobené z kovu - ocele, hliníka alebo ich zliatin, ako aj z umelých materiálov - najčastejšie z PVC. Rúry vyrobené z polyetylénu sa najčastejšie vyrábajú zo zmesi samozhášacích materiálov, ktoré zvyšujú ich požiarnu bezpečnosť a sú tiež vysoko odolné voči nárazom.

AROT DVR. Vlnité ohybné vodiče sa používajú na ukladanie vnútorných zapustených inštalácií do sadrokartónových stien alebo na drevené povrchy stien, ako aj do zeme. Zabezpečujú pozoruhodnú ľahkosť a značnú rýchlosť montáže, ako aj možnosť účinného rezania na požadovanú veľkosť. Pre skryté inštalácie sa odporúča používať iné potrubia s dlhšou životnosťou a lepšou adaptáciou na tento typ inštalácie. Príkladom karbonizovaných rúr môže byť PE rúrka

Tuhé plastové rúrky poskytujú lepšiu ochranu pred mechanickým poškodením a nepriaznivými poveternostnými podmienkami počas montáže na povrch. Zvyčajne sú prispôsobené na pripojenie k zásuvkovému systému a poskytujú úroveň ochrany IP 40 a vyššej.

Na vykonávanie elektrických inštalácií v tých najnepriaznivejších podmienkach sa odporúča používať pozinkované alebo žiarovo zinkované oceľové rúry, ako aj nerezové rúry. Tieto rúry sa zvyčajne nachádzajú uplatnenie v priemyselnom sektore. Vzhľadom na vysokú odolnosť proti nárazu, významnú mechanickú a chemickú pevnosť a schopnosť pracovať v extrémnych teplotách (od -45 ° C do 400 ° C) alebo tesnosť, sa tieto rúrky zvyčajne používajú na vykonávanie inštalácií SAP (požiarny poplachový systém).

Zapustené prepravky v obytnej a servisnej výstavbe, montážne skrinky pre priemyselStojí za to sa na to pozrieť o niečo bližšie k inštalatérom plechoviek, ktoré trh ponúka. Všeobecne sa najčastejšie používajú zapustené skrinky, ktoré poskytujú optimálne množstvo priestoru na pripojenie a vetvenie elektrických obvodov. Zvyčajne sa tieto plechovky vyrábajú - rovnako ako elektroinštalačné rúrky - z samozhášavých plastov odolných voči vysokej teplote. Montážne krabice pod omietku sú prispôsobené na pripojenie káblov prispôsobených na menovité napätie 230 V a prúd 16 A.

Medzi zapustené krabice sú krabice na sadrokartónové steny a drevené (na duté steny) vyrobené z rôznych plastov - vrátane polypropylén alebo tvrdené PVC. Tieto skrinky sú prispôsobené na montáž zvnútra steny na klince alebo skrutky do otvorov s priemerom od 68 do 82 mm. Samozhášacie plechovky sú vyrobené z bezhalogénového polypropylénu. Príklad plechoviek na inštaláciu do panelov G-K môže byť Modely Pawbol nida. Montáž tohto typu skrinky na duté steny sa zvyčajne vykonáva vyvŕtaním montážneho otvoru a priskrutkovaním skrinky skrutkami, zasunutím príruby do otvoru.

Zapustené a zasunuté krabice na prázdne steny umožňujú prístup k dvom elektroinštalačným rúrkam - pevným aj flexibilným. telo na betónový poter 10M / 12. Potom sa namontujú na klince na debnenie alebo na výstužné tyče. Pred poterom sú uzavreté vekom, aby sa zabránilo naliatiu betónovej zmesi do škatule Krabičky zapustené do betónových stien sa vyrábajú čoraz častejšie tak, aby boli umiestnené na plánovaných miestach inštalácie ešte pred betónovým poterom - príkladom môže byť

Splachovacia skrinka SIMET. Zaujímavým produktom sú krabice odolné proti vetru vybavené perforačnými membránami, ktoré umožňujú utesniť vnútro krabice a chrániť káble vo vnútri. Vysoko kvalitná vetruvzdorná krabica je okrem iného

Krabice namontované na povrch pre inštaláciu v priemyselnom sektore sú určite menej estetické, ale oveľa funkčnejšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie na inštaláciu a údržbu. Vzhľadom na to, že sú úplne odkryté, musia byť krabice pripevnené na povrch byť vyrobené takým spôsobom, ktorý zaručuje ich vysokú odolnosť proti mechanickému poškodeniu, vysokým teplotám, UV žiareniu, vlhkosti a prachu, ako aj často proti účinkom korozívnych chemikálií.

Výrobcovia preto ponúkajú krabice na povrch, ktoré spĺňajú vysoký stupeň ochrany IP - obvykle nie menej ako IP 44. Kryt povrchových inštalačných krabíc je vyrobený z PVC, ABS alebo polypropylénu, polyetylénu a polykarbonátu. Môžeme tiež úspešne nájsť kovové plechovky, ktoré poskytujú väčšiu odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Funkčné skrinky na povrch sú kovové inštalačné krabice príručná skrinka. hermetické Click boxy so svorkami. Trvácne

Krabice pripevnené na povrch sa ponúkajú v rôznych veľkostiach as rôznym príslušenstvom - napr. kovové upevňovacie skrutky, integrované tesnenia, krycie skrutky, vzduchotesné krycie kryty pre upevňovacie skrutky, priechodky, samotesniace krúžky, upevňovacie uši plechovky v káblových žľaboch alebo s membránami na pevné pripojenie káblov.

Podlahový box Cimabox. Ďalšími zaujímavými typmi plechoviek sú podlahové plechovky , ktoré sa najčastejšie používajú vo verejných zariadeniach, administratívnych budovách a iných komerčných budovách. Ich zostava sa scvrkáva na upevnenie záclonových rámov na podlahu a ich zaplavenie 10 cm hrubou hubicou. Predtým sa však musí použiť krycia doska. Tieto plechovky sú obvykle vybavené vyrovnávacím systémom, ktorý uľahčuje ich vyrovnávanie. Plechovky sú dobre vybavené podlahové boxy

plechovka Simet 60 mm EPS20. PST6 plechovky. Výrobcovia tiež ponúkajú pomerne inovatívne riešenie, ktoré je Montáž boxov do izolácie fasád budov sa stáva čoraz obľúbenejšou. Tieto plechovky sú pripevnené k tepelnej izolácii, zvyčajne akrylovým lepidlom a expandujú v montážnom otvore. Funkčné plechovky pre izolačné systémy sú okrem iného továreň na inštalačné krabice zabudovaná do polystyrénového bloku , ktorá je neskôr zapuzdrená izoláciou budovy - napr.

Montáž zásuviek a konektorovZásuvky a konektory musia byť nainštalované takým spôsobom, ktorý zaisťuje prístup k inštalácii a tiež umožňuje jej bezpečnú distribúciu. v stenách budovy. Kvôli potrebe udržania stability a bezpečného upevnenia zásuviek a konektorov v stenách sa zvyčajne používajú s navíjačmi svoriek, ktoré po stlačení uvoľnia kábel. Spínače a zásuvky tiež umožňujú bočné polohovanieštruktúry so svorkami, ktoré uľahčujú a zrýchľujú spojovacie a montážne práce.

Legrand Niloe pazúry. Moderné elektrické inštalačné prvky namontované na stenách sú tiež vybavené expanznými mechanizmami, ktoré stabilne držia zásuvku alebo konektor v inštalačnej krabici. Samozrejme ide o expanzné pazúry s vratný mechanizmus pružiny. Keď sa tieto pazúry vytvoria a už nie sú schopné držať konektor alebo zásuvku v plechovke, stojí za to investovať do pazúrovacích nástavcov alebo ich nahradiť novými za nové - napríklad za

SummaryVýrobcovia elektrických inštalačných zariadení každý rok ponúkajú stále novšie a praktickejšie konštrukčné riešenia, ktoré urýchľujú a uľahčujú inštaláciu elektrických inštalačných rúr, zásuviek, konektorov a krabíc. Zároveň by sa od moderných komponentov elektrických zariadení malo očakávať lepšia požiarna odolnosť, ako aj elektrická a mechanická pevnosť.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi