Predmet pred sezónou: klimatizácia. Do ktorého riešenia sa oplatí inve
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Predmet pred sezónou: klimatizácia. Do ktorého riešenia sa oplatí investovať?
06.09.2019

Predmet pred sezónou: klimatizácia. Do ktorého riešenia sa oplatí investovať?

Výhody klimatizáciePredtým spojené so hlučným ventilátorom v kancelárii alebo hotelových izbách vetrák, oba typy zariadení by však mali pracovať v symbióze. klimatizácia je stále častejším prvkom vybavovania nášho domu alebo pracoviska. To nie je prekvapujúce, pretože klimatizácia nielen zaisťuje optimálne podmienky teploty a vlhkosti v miestnostiach. Filtre obsiahnuté v zariadení nám tiež poskytujú zdravší a čistejší vzduch, ktorý ocenia najmä alergici a ľudia s dýchacími problémami. Samozrejme, klimatizačná jednotka nás nenahradí

Ako funguje klimatizácia?Princíp klimatizácie je jednoduchý. Zahŕňa to nasávanie vzduchu na jednom mieste a jeho umiestnenie na iné miesto. Po ceste sa ochladí pomocou chladiacej kvapaliny (kvapaliny), ktorá sa dostane do výparníka. Ventilátor v klimatizačnom systéme cirkuluje ochladený vzduch, ktorý potom znižuje teplotu v miestnosti. Znie to komplikovane? Napríklad, ak používate dezodoračný sprej po dlhú dobu, plechovka sa ochladí. Rýchle odparovanie znižuje teplotu kvapaliny - bežný proces v prírode. Čistá fyzika!

Náklady a energetická triedaPri výbere klimatizácie doma alebo na pracovisku musíme zohľadniť nielen náklady na samotný prístroj. Rovnako dôležitá je cena pri montáži a spotreba elektrickej energie. V prvom prípade je najlepšie kúpiť zariadenie ihneď s možnosťou montáže. Náklady na samotnú inštaláciu odborníkom môžu byť až približne 1,5 tisíc zł. Najvyššia energetická trieda klimatizačného zariadenia je A +++. Čím bližšie sa k tomu dostaneme, tým nižší účet za elektrinu zaplatíme. Z rovnakého dôvodu nezabudnite pred zapnutím klimatizácie zatvoriť okná! Nestrácajme chladený vzduch tým, že ho "hádže" do horúceho priestoru

Typy klimatizačných zariadeníV súčasnosti existuje na trhu veľký výber dostupných klimatizačných zariadení. Pokúsime sa priniesť najobľúbenejšie modely. Predtým, ako sa dostaneme na náš zoznam, nezabudnite, že klimatizácia je rozdelená na prenosné a stacionárne. Prvé sa dajú presúvať z jedného miesta na druhé, sú však pomerne hlasné. V prípade druhého riešenia je klimatizácia rozdelená na vnútorné a vonkajšie jednotky, takže je pohodlnejšia.
  • Prenosné klimatizačné zariadenia . Ad hoc riešenie, dobré pre používateľov, ktorí často prechádzajú z miesta na miesto. Funguje to dosť nahlas, pretože obe jednotky (interné aj externé) sú vo svojom byte zatvorené.
  • Kanálové klimatizačné zariadenia . Tieto zariadenia sú obvykle určené na zabudovanie a sú pripevnené k stropu. V rámci toho môžeme prepojiť niekoľko podobných kanálov z rôznych miestností. Preto bude riešenie fungovať najmä v priemyselných podmienkach.
  • Kazetové klimatizačné zariadenia . Je to riešenie pre veľké miestnosti so zaveseným stropom. Práve včas pre konferenčné miestnosti, kancelárie, reštaurácie a hotely. Distribuuje vzduch v 4 smeroch. Vďaka svojej kompaktnej konštrukcii sú tiché a nenápadné.
  • Klimatizačné konzoly . Pripevňujú sa na steny, zvyčajne dosť nízko. Nezaberajú veľa miesta, navyše ich môžeme umiestniť do miestností so šikmou stenou (napr. Podkrovie, podkrovie). Riešenie bude fungovať v rodinných domoch.
  • Podlahové / stropné klimatizačné zariadenia . Názov označuje umiestnenie klimatizačných jednotiek. Podobné zariadenia majú široký rozsah distribúcie vzduchu. Okrem toho je tichý a šetrí energiu. Je vynikajúca pre inštaláciu v stravovacích a servisných zariadeniach.

Pohodlie pri používaníPri rozhodovaní o kúpe klimatizácia nezabudnite, že popri efektívnosti je dôležité aj pohodlie pri používaní. Ak chcete ochladiť veľkú miestnosť, v ktorej veľa ľudí trávi dlhšie, nezabudnite vybrať zariadenie z diaľkové ovládanie. Pri regulácii napríklad teploty chladenia nám ušetrí čas a energiu a umožní nám vychutnať si občerstvenie, zatiaľ čo okoloidúci sú spálení slnečnými lúčmi.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi