Pilea - zelená minca prelomí rekord popularity
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Pilea - zelená minca prelomí rekord popularity
05.09.2019

Pilea - zelená minca prelomí rekord popularityNeviem, prečo sociálne médiá bzučia o novej rastline, ktorá dobýva srdcia mladých ľudí. Ako to šialenstvo začalo, nikto nevie, ale každý sebauznávaný bedrový kôš musí mať takúto rastlinu doma! Pestovanie je veľmi ľahké, takže sa stretlo s chuťou nadšencov mestskej džungle.

> Čo je pilea a odkiaľ pochádza?Pile Peperoma (Pile je rastlina z čeľade žihľavy, ktorej je na svete viac ako 700 druhov. Jedným z nich je Pilea peperomioides ) a stal sa týmto druhom medzi 700 ďalšími. monštrum a sansevieria jeden z najpopulárnejších izbových rastlín v súčasnosti. Táto rastlina je inak známa hovorovo a pravdepodobne pochádza z anglického názvu Chinese Money Plant . A v skutočnosti, okrúhle, ploché na stonkách lesklé listy môžu byť spojené s nejakými peniazmi. Názov bol samozrejme doplnený celou filozofiou, že táto rastlina priniesla domov šťastie a prosperitu, a preto sa pravdepodobne stala tak populárnou. Všetko je však záležitosťou vkusu, pretože pre ostatných môže byť rovnaká rastlina spojená s dáždnikom alebo tanierikom. Preto má aj iné názvy: závod UFO ( závod UFO ), závod na výrobu palaciniek ( závod na výrobu palaciniek ), závod na zdieľanie (závod Sharing Plant ) ) alebo misionárska rastlina ( misionárska rastlina ). Všetky tieto mená sú spojené jedným príbehom.

Pilea v skutočnosti pochádza z juhozápadnej provincie Yunnan v Číne a podľa legendy ju priniesol do Európy škandinávsky misionár Agnar Espergren, ktorý vzal sadenice v štyridsiatych rokoch minulého storočia, zdieľal ich s priateľmi a známymi. Peruánsky vankúš (Kadierov stĺp ( Týmto spôsobom sa rastlina prvýkrát rozšírila do Škandinávie a potom do celej Európy a sveta sa prenáša ako darček pre šťastie z domu do domu . Možno práve preto je dnes populárne zdieľať sadenice tejto rastliny s rodinou, priateľmi a susedmi. V rodine pilei sa nachádzajú aj menej populárne druhy pestované ako črepníkové rastliny, ako je Pilea cadierei ) so zelenými podlhovastými listami so strieborno-bielym vzorom medzi nervami alebo Pilea spruceana ) s lístkami, ktoré trochu pripomínajú žihľavu alebo cyklobus.

Little beautyPilea je malá rastlina, ktorá sa vďaka svojej veľkosti dokonale hodí aj na najmenší priestor, na stôl, kuchynský pult alebo na regál. Vďaka svojmu jedinečnému tvaru dokonale dopĺňa rôzne štýly interiérového dizajnu. Táto univerzálna rastlina tak bude vyhovovať boho, mestským, rustikálnym a moderným interiérom. Peniaze budú vyzerať skvele ako prominentná jediná rastlina a tiež sa dokonale zmiešajú s inými črepníkovými rastlinami.

Mladý pilea vytvára úhľadnú kupu zhlukov listov rastúcich takmer na jednom mieste od kmeňa, centrálne stojacich zvislo a na okrajoch mierne klesajúcich nadol, niekedy visiacich okolo črepníka.

pilea6

Avšak, ako sa rastlina vyvíja, stonka sa predlžuje, mení drevo, čím sa získa zvyčajný charakter. Pomerne často sa stáva, že minca prelieva spodné listy a vytvára niečo ako miniatúrny strom. Jeho okrúhle, svieže zelené listy sú hladké, lesklé a veľmi dekoratívne, pripomínajúce listy peperomie.

leaves

Niektoré listy sú takmer dokonale okrúhle, iba acentrické miesto pripevnenia stonky je vždy ľahšie ako čepeľ listu, takže vyzerá oválnejšie.

leaf

Hrany listu listu pri pohľade nie sú hladké, ale mierne vrubované. Kvety nymfy nie sú nijako zvlášť dekoratívne, sú malé zhromaždené v zhluku na dlhom stonku rastúcom na spodnej časti stopky hneď vedľa stonky.

kmeň

obmedzená starostlivosť

svetloPohár rastie najlepšie vo svetlej miestnosti, ale nie na priamom slnečnom svetle. Ak je príliš málo svetla, jeho listy stmavnú a to je stimul pre rast (rastlina sa bude natiahnuť pri hľadaní svetla) a pri absencii svetla mizne - celá rastlina stráca turgor a elasticitu. Pri príliš veľkom slnečnom žiarení môže byť vystavený popáleninám vo forme svetlých škvŕn. Výňatok z toho, že by nestratila svoj tvardosahujúc asymetricky k svetlu by sa malo pravidelne otáčať 2-3 krát týždenne.

VodaZariadenia pravidelne zavlažujte v závislosti od podmienok v byte. Nezabudnite to príliš často zalievať, pretože to môže spôsobiť hnilobu koreňov. Je lepšie, aby rastlina zaschla pred ďalším zalievaním. V lete si vyžaduje viac polievania ako v zime. Pozrime sa na listy listov. Ak stratia turgor (vädnú), je to znamenie, že je čas ho zalievať. Ak sa na listoch objavia svetlejšie škvrny, sú s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobené soľami a látkami vo vodovodnej vode. Musíme vedieť, že väčšina izbových rastlín dáva prednosť mäkkej stojatej vode ako priamo z kohútika.

spots

Poznámka: vädnutie lístia môže byť znakom poškodených zhnitých koreňov, takže musíte skontrolovať zem.

teplotaRastlina rastie pri izbovej teplote, je však dobré, že táto rastlina v zime nestojí pri chladiči, pretože môže stratiť listy. Počas tohto obdobia by ste mali listy postriekať pomocou umývačka kvetov.

SubstrátAko vieme, mince je dosť tolerantná k podmienkam biotopu. Je to podobné s pôdou. Môžete ho teda voľne zasadiť do bežnej univerzálnej pôdnej zmesi a doliť LECA.

HnojenieAj keď pilea nevyžaduje špeciálne hnojenie a nový substrát je zvyčajne obohatený hnojivami, pre lepší rast môžeme rastliny vysadiť raz alebo dvakrát do roka na jar av lete. používajúce pomaly sa uvoľňujúce proti škodcom. fungicídne tyčinky i Hnojivo vo forme tyčiniek alebo raz mesačne univerzálne tekuté hnojivo pre zelené rastliny alebo v géli. Nie je to však potrebné. Táto rastlina nie je citlivá na škodcov, ale stojí za to ju vložiť do hrnca

Extra starostlivosťRastliny starnú a môžu klesnúť. Nebojme sa toho príliš, je to krása peňazí.

Násobiť a deliť!Jedným z dôvodov, prečo sme túto rastlinu kúpili, je túžba zdieľať šťastie s ostatnými. Možno preto nie je ľahké nakupovať v obchode. Najbežnejším spôsobom propagácie tejto rastliny je zdieľanie sadeníc. Sadenice sa množia ľahko. Ak sa pozrieme na povrch substrátu tesne pod listami, niekedy rastú malé listy. Jedná sa o čerstvé odrezky, ktoré sa dajú ľahko oddeliť od materskej rastliny. Všetko, čo potrebujete, je čistý ostrý nôž na odrezanie mladých odrezkov od koreňa bez toho, aby ste museli rastlinu odstrániť z hrnca. Odrežeme mladú rastlinu, pijeme nôž asi 2 cm do pôdy a jemne vytiahneme sadenice. Potom ho transplantujte do hrnca s čerstvou zemou. Nezabudnite udržiavať pôdu vlhkú, kým sa mladé rastliny nezakorenia a nezačnú produkovať nové listy. Peniaze je možné šíriť aj odrezaním listov priamo z kmeňa a ich vložením do vody. Po nejakom čase by mali pustiť korene a potom ich transplantovať na zem.

seedling

Pilea alebo minca nemusia byť najkrajšie alebo najkrajšie izbové rastliny, ale vďaka ľahkosti pestovania a reprodukcie splníme svoj hlavný cieľ - dáme všetkým milovaným priateľom!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi