X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ozonátor - čo to je a aké sú jeho použitia?
05.09.2019

Ozonátor - čo to je a aké sú jeho použitia?Ozón sa zvyčajne počuje v negatívnom kontexte s ozónovou dierou. Je známe, že jej vrstva po celom svete nás chráni pred nadmerným slnečným žiarením a jej zníženie v atmosfére má negatívny vplyv na planétu. A to je všetko, čo sa týka poznatkov o tejto téme. Medzitým je ochrana pred škodlivým žiarením iba zlomkom potenciálu ozónu. Jeho prítomnosť v izbách má priaznivý vplyv na kvalitu vzduchu, ktorý dýchame. Z tohto dôvodu sú zariadenia, ktoré ho robia, dostupné na trhu. Sú tiež generátory ozónu nazývané tiež generátory ozónu. Spočiatku sa začali vo veľkom meradle používať v nemocniciach a postupom času začali odvážnejšie vstupovať do našich bytov. Stojí za to sa na ne bližšie pozrieť.

Ozonátor - aké je jeho použitie?Ozón generovaný ozonátorom je typ kyslíka so silnými aseptickými vlastnosťami. Bolo objavené a opísané v roku 1840. Vzbudil záujem mnohých vedcov, vrátane poľského fyzika a chemika Karola Olszewského. Vedci sa rýchlo naučili jeho vlastnosti. Ukázalo sa, že ozón je jedným z najúčinnejších známych dezinfekčných prostriedkov. Jeho baktericídny účinok je asi 50-krát účinnejší ako chlór, preto sa používa na dezinfekciu pitnej vody, oxidáciu raketového paliva a na dezinfekciu miestností, najmä v tých, kde je prítomnosť baktérií alebo vírusov vysoko nežiaduca. generátory ozónu sa odporúča najmä pre alergikov. Vo svojich domovoch sa odporúča ozonizácia až dvakrát mesačne. Pravidelné vykonávanie tohto postupu jasne zlepšuje kvalitu života pacientov. Ničí všetky mikroorganizmy a bráni ich rozvoju.

Ozón okrem toho odstraňuje pachy vrátane tých, ktoré sú intenzívne ako cigaretový dym. Dôležité je, že ozón nemaskuje pachy, ale úplne ich neutralizuje. Takže si môžete vychutnať čerstvý a zdravý vzduch doma. Výhody tohto plynu tu nekončia. Ozón môže čistiť tak domácu, ako aj klimatizáciu automobilu, čím pomáha zbaviť sa napríklad krtkov. Jediným problémom pri používaní ozónu je jeho nestálosť, takže ho nemožno prepravovať potrubím, musí sa vyrábať na mieste, kde sa bude používať, inak sa rýchlo zmení na kyslík a stratí svoje aseptické vlastnosti. A sem prichádzajú ozonátory.

Ako funguje ozonátor?V prírode sa ozón vytvára pod vplyvom ultrafialového žiarenia a blesku. Počas búrky po úderu blesku môžete cítiť špecifickú vôňu ozónu. Ozonizátory pracujú na podobnom princípe. Ozón sa v nich produkuje z kyslíka vo vzduchu čiastočnými výbojmi. Potom sa v prchavom stave uvoľňuje von. Potom je zrejmá aj jeho vôňa. Po zapnutí ozonátora opustte miestnosť. Po uplynutí prevádzkového času uvedeného v pokynoch môžete miestnosť využívať a vychutnať si čerstvý a čistý vzduch.

Ktorý z ozonátorov zvoliť?Trh s ozonátormi sa neustále rozširuje. Mnoho z týchto zariadení má tiež možnosť ionizácie, čo poskytuje ešte efektívnejšie čistenie vzduchu. Nemusíme kupovať samostatný ionizátor. Pred zakúpením si však musíte špecifikovať, na čo sa bude primárne používať: či sa má čistiť vzduch v miestnosti pre alergikov alebo dezinfikovať detské veci, a možno sa z bytu zbaviť zápachov. Môže sa ukázať, že je lepšie kúpiť drahšie, ale univerzálnejšie zariadenie.

Pri výbere ozonátorov pre domáce použitie dávajte pozor na jeho výkon. Najjednoduchšie a najlacnejšie zariadenia majú kapacitu od 1 g / h. Umožňujú dezinfikovať predmety malou kubatúrou, ako napríklad šatníková skriňa, komora alebo chladnička. Ozonizátory s kapacitou 5–15 g / h sa teraz dajú používať v celých izbách alebo v interiéri automobilov. Profesionálne generátory dosahujú 35–40 g / ha najčastejšie sa používajú v nemocniciach, veľkých športových zariadeniach a priemyselných budovách. Zariadenia s väčšou kapacitou sú zriedkavé a zvyčajne sa vyrábajú na objednávku.

Ozonizátory s najnižšími nákladmi na efektívnosť 250 - 250 PLN a odporúčajú sa na ozonizáciu klimatizácia. Môžete tiež nájsť lacnejšie, ale väčšinou nie sú vysoko kvalitnými modelmi. Cena generátorov ozónu sa zvyšuje spolu so zvyšovaním ich účinnosti a závisí od akýchkoľvek ďalších funkcií. Kvalitné vybavenie stojí niekoľko stoviek zlotých. Niektoré sa odporúčajú na konkrétne účely, napríklad odstraňovanie plesní, ozónovanie vody, čistenie interiéru automobilu atď. Väčšina tohto typu zariadenia je vybavená diaľkovým ovládaním a má zabudovaný časový programátor. Ceny profesionálnych ozonátorov presahujú 1500 PLN a hornú hranicu je ťažké určiť.

Obmedzený prístupPokiaľ ide o čistý vzduch, hlavnými argumentmi pri nákupe ozonátora sú stále nové, čoraz ťažšie bojujúce baktérie a vírusy. V neposlednom rade je to zariadenie, ktoré využíva prírodné faktory pôsobiace v prírodnom prostredí. Pomáha len vytvárať ozón v pohodlí našich apartmánov, pretože v prírode sa najčastejšie vyskytuje v hornej atmosfére. Je opodstatnené podporovať takéto zariadenia na zvýšenie pohodlia života a starostlivosť o zdravie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi