X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Oxytree - všetko, čo potrebujete vedieť
05.09.2019

Oxytree - všetko, čo potrebujete vedieťČlovek každý rok vykonáva masívne výrub lesov, ktoré poskytujú útočisko pre vtáky a zvieratá. Takéto činnosti vedú k vyhynutiu niektorých živočíšnych druhov a ochudobňovaniu fauny Zeme. Stromy nielen čistia vzduch toxických plynov a prachu, ale tiež ich obohacujú prchavými látkami, ktoré sú baktericídne, stimulujú proces dýchania a cirkulácie a regulujú nervový systém ľudí. Ovplyvňujú aj iónovú štruktúru vzduchu, prispievajú k zvyšovaniu iónového potenciálu a vytvárajú priaznivú rovnováhu medzi zápornými a pozitívnymi iónmi.

Progresívne zhoršovanie životného prostredia prinútilo ľudí uvedomiť si, že prítomnosť stromov môže pomôcť minimalizovať nepriaznivé zmeny vrátane klimatických zmien. Vytvoril sa kríženec medzi dvoma druhmi stromov, ktoré rastú rýchlym tempom a po výrubu sa obnovujú. Ich meno je oxytree, t. kyslíkové stromy, ktoré už získali veľa priaznivcov.

Čo je oxytree a aké vlastnosti má?Oxytree, tiež nazývané Klon Paulownia in Vitro 112 m je strom, ktorý vznikol krížením a klonovaním dvoch exotických druhov. Chovali sa na základe laboratórnych testov a potom v roku 2011 vstúpili do Európskeho úradu pre odrody rastlín. Oxytree je strom, ktorý má veľmi rýchly rast. Už po 6 rokoch dosahuje výška až 16 metrov a kmeň stromu dosahuje priemer až 35 cm. Prispôsobuje sa rôznym klimatickým a pôdnym podmienkam, vďaka ktorým zvládne takmer každý roh sveta , napríklad v oblastiach, kde je teplota od -25 do +45 stupňov Celzia. Potrebuje iba 500 mm dažďa ročne, takže aj na suchých miestach na svete dokáže rýchlo dosiahnuť veľké rozmery. Tiež toleruje široký rozsah pH pôdy: 5,5 až 8,9.

Na rýchly rast potrebuje pomerne veľa oxidu uhličitého. Vďaka tomu strom počas fázy rastu uvoľňuje veľké množstvo kyslíka. Jeho veľkou výhodou je, že po rezaní je schopný regenerácie a rýchleho rastu. Za 20 rokov poskytuje 4-krát viac dreva ako iné druhy.

Vlastnosti oxytree kmeňa:
 • hustota (pre zelený strom): 700 - 800 kg / m3
 • hustota (pre suché drevo): 300 - 310 kg / m3
 • farba: žlto-biela
 • tvrdosť: 1,4 kN
 • elasticita: 6,3 GPa
 • pevnosť v ťahu: 42 MPa
 • kompresný odpor: 20 MPa


Vlastnosti dreva Oxytree:
 • ľahší v porovnaní s inými druhmi - hustota sušiny: 300 - 400 kg / m3
 • vysoká teplota horľavosti - 420 - 430 ° C
 • výhrevnosť: 4669,5 kcal / kg = 19,520 MJ / kg (s obsahom vlhkosti: 0%)
 • ľahko spracovateľný
 • flexibilný, nie deformovaný
 • je vhodný na maľovanie a lakovanie
 • vodotesné
 • dobre izoluje
 • homogénny, bez hrčiek a vosku
 • odolné voči škodcom

Use oxytreeOxytree je svojho druhu. Od kmeňa po korunu stromu môžete využívať jeho vlastnosti, ktoré významne zlepšujú fungovanie prostredia. Drevo je ideálne pre tesárstvo, maľovanie a lakovanie. Dobre pripravené, neabsorbuje vlhkosť a dobre sa izoluje. Práce na výrobe dosiek, ale nielen. Všetky druhy panelov, panelov alebo nábytku budú fungovať rovnako dobre. Drevo má takú vysokú kvalitu, že produkuje najdrahšie surfové dosky.

V priemysle sa používa nielen kmeňové drevo. Vetvy sú vhodné na pohonné hmoty a listy oxytree produkujú až 10-krát viac kyslíka ako iné druhy listnatých stromov. Okrem toho obsahujú veľa mikro a makroprvkov, ktoré sa použijú ako krmivo pre zvieratá.

Fialovo biele kvety sa vyznačujú vzhľadom na iné druhy. Ich krásny výhľad priťahuje včely, ktoré pozitívne ovplyvňujú prírodné prostredie. Peľ kvetov vytvára ľahký a číry med.

Ako sa starať o kyslíkové stromy?Oxytree stromy nie sú príliš náročné druhy. Nepotrebujú veľa vody ani dobrú pôdu. Aby však ich pestovanie malo priaznivý vplyv na životné prostredie, malo by byť najmenej rok po výsadbe plodina. Optimálny čas prerezania je okolo polovice mája, keď nastane posledná mráz. , Do konca júna robíme škrty. Orezávanie výhonkov nie je komplikované. Stačí zvoliť najsilnejší záber a zvyšok skosiť asi 5 cm od zeme.

Ako vidíte, ľudia spojení s ochranou životného prostredia nečinne nevyrábajú a nevytvárajú nové druhy stromov v pohodlí laboratória, ktoré prispievajú k zlepšeniu ekosystému. Vďaka stromZáleží nám na prírodnom prostredí, v ktorom žijeme.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi