- Kategórie blogu
- Štítky blogu
- granitove drezy
- kuchynské drezy
- kuchynské drezy granitové
- kuchynské drezy franke
- Kuchynské batérie
- kuchynské drezy nerezové
- vodovodné batérie do kuchyne
- vodovodné batérie
- kuchynské batérie
- kuchynské batérie sagittarius
- kuchynské batérie obi
- kuchynské batérie nástenné
- Kuchynské batérie kludi
- Kuchynské batérie hansgrohe
- Kuchynské batérie grohe
- Kuchynské batérie franke
- Kuchynské batérie blanco
- vodovodné batérie do kúpelne
- kúpelňové batérie
- kuchynské drezy sety
- drezy
- kuchynské drezy so skrinkou
- szco nakup bez dph nakupovanie na firmu bez dph
- szco nakup bez dph
- sprchový záves
- Ako znížiť náklady na firmu
- Ako znížiť náklady
- nákup bez dph v eu ň
- Bez DPH
- Nákup tovaru pre firmy bez DPH
- retro kúpeľne
- voľne stojaca vaňa
- vaňa retro
- čierna kúpelňová batéria
- vodovodná batéria
- vaňové batérie
- Zápustné umývadlá
- Zlaté umývadlá
- Rohové umývadlá
- Umývadlá
- moderná kúpelňa
- kúpelňa v podkroví
- vodovodné batérie grohe
- vodovodné batérie do steny
- vodovodné batérie blanco
- sprchové batérie
- bidetové batérie
- drez
- kuchynske
- KÚPEĽŇA
- KUCHYŇA
- KÚRENIE
STAVBA
Blog

07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc...
čítať celé

07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ...
čítať celé
05.09.2019
Okrasné stromy pre malú záhradu. Ako si vybrať ten najkrajší
Ozdobné stromy vám umožňujú odrezávať záhradný priestor očami okoloidúcich a zvyšovať pohodlie nášho odpočinku tým, že nahrádzajú altánky alebo záhradné slnečníky. Zdobia záhradu v lete aj v zime, čistia vzduch a husté koruny zachytávajú prach a prach.
Dekoratívne stromy v malej záhrade
Pri nákupe dekoratívnych stromov pre malú záhradu by sme mali predovšetkým venovať pozornosť veľkosti a usporiadaniu pozemku. Najlepšie je, keď si pred nákupom sadenice vyberieme miesto, kde zasadíme strom. Pomôže nám to navrhnúť zelenú plochu a znížiť riziko neoprávnených nákupov, čoho výsledkom bude zber sadeníc, ktoré v našej záhrade nebudú fungovať. Dôležitým vodítkom je aj typ pôdy, ktorá dominuje nášmu pozemku. Aj keď veľa okrasných drevín sa dobre prispôsobuje novým podmienkam prostredia, ich vysadenie v tieni, na neúrodnej pôde alebo na vlhkej a nepriepustnej pôde môže spôsobiť slabší vývoj, častejšie choroby, horšie kvitnutie a zraniteľnosť. škodcami. Na predaj sú rôzne druhy stromov, niektoré pomaly rastúce odrody môžu dosiahnuť výšku až niekoľko metrov, takže ich môžeme úspešne vysadiť v záhrade s obmedzeným priestorom.
Najzaujímavejšie a najčastejšie vybrané druhy dekoratívnych stromov sú:
- Spoločný jeřáb (popol) - je klasickým prvkom poľskej krajiny. Na jar sa osprchuje bielymi kvetmi, ktoré sa na jeseň menia na oranžové, červené alebo žlté ovocie. Rowan je odolný proti mrazu a nevyžaduje veľkú starostlivosť. Rýchlo sa prispôsobí všetkým podmienkam a osobitná pozornosť si zaslúži rozmanitosť zvanú Pendula s nápadne zavesenými výhonkami.
- plantážnik. Japonská vŕba - má štíhle, špicaté listy s farebnou bielo-ružovo-svetlozelenou farbou. Dosahuje výšku 70 až 170 cm a vyzerá zaujímavo, keď je vysadený na pozadí rastlín s tmavo zelenými listami. Funguje skvele nielen v malých záhradách, ale aj v blízkosti rybníka a ako dekorácia balkóna alebo terasy umiestnená vo veľkom
- tis - je vždyzelená ihličnatá rastlina dostupná ako strom alebo ker. Jeho koruna je obvykle kónická a nepravidelne rozvetvená. Kvitne od marca do apríla s malými zelenými kvetmi, ktoré sa vyvíjajú v listových osiach. Tis je vhodný pre rezy, ktoré regulujú jeho výšku a tvar. Nie je to rýchlo rastúci druh.
- Euonymus - je druh kríka dosahujúci výšku približne 0,5 metra. Je to odroda s ozdobnými listami, ktoré na jeseň av zime sfarbujú farbu na fialovú. Môže sa pestovať v kvetináčoch a škatuliach. Vytvára zaujímavé kompozície v kombinácii s ihličnanmi.
- orgován - je malý strom alebo krík, ktorého kvetenstvo sa v máji zhromažďuje v hrubých latách. Dostupné vo viacerých farbách, napr. s bielymi, svetloružovými, fialovými alebo žltými kvetmi . Preferuje slnečné miesta, ale dobre sa prispôsobuje aj v tieni.
- Mandľa (mandľová) tri klapky - to je odrody kríkov, ktoré sa niekedy pestujú ako rastliny s vysokými stonkami . Dosahuje od 1 do 2 m, v závislosti od výšky podložky. Kvitne skoro na jar a prikryje jemnými bledoružovými kvetmi, ktorých usporiadanie okvetných lístkov pripomína ružu. V centrálnej časti mandlí môže byť zaujímavý prízvuk v jarnej záhrade.
Milovníci odrôd s farebným zafarbením listov sa môžu tiež rozhodnúť pre magnólie. Dosahujú výšku 2 až 5 metrov a kvitnú od apríla do mája (alebo začiatkom júna). Magnólie sú k dispozícii v rôznych farbách: biela, ružová, krémová alebo žltá. Mladé odrezky sú citlivé na mráz, ale staršie stromy dobre tolerujú nízke teploty. Keď sa rozhodneme vysadiť magnóliu, vyberme pre ne slnečné a pokojné polohy. Odtieň môže obmedziť ich kvitnutie a spomaliť rast stromu. buk obyčajný, čierna svätojánsky chlieb alebo holandský brest. V malých záhradách budú fungovať aj javor katalpa a jaseň listnatý , ktorých šírenie korún diskrétne pokryje záhradný priestor a vytvára tak atmosféru súkromia a nezávislosti. V malom priestore pôsobia aj šedá jelša a breza s plačiacim prierezom a malebne skrútené výhonky. Zaujímavou základňou, ktorá určuje povahu záhrady, sú tiež stromy so sviežou kvetenstvom , napr.
Výsadba stromov v záhrade s obmedzeným priestorom
Okrasné stromy sa najlepšie vysádzajú v jarnej sezóne a udržiavajú sakmeň medzi odrodami. Vďaka tomu, keď sú stromy dozreté a vyvinuté, budú môcť voľne prezentovať svoje jedinečné tvary. Pred výsadbou sadeníc sa oplatí vykopať pôdu rýľom . Najlepšie je, aby plocha uvoľneného povrchu bola dvakrát väčšia a širšia ako koreňová guľa nášho sadenice. V tejto fáze sa oplatí posypať pôdou hnojivom alebo kompostom, čo zvýši jeho úrodnosť a kyprosť a zlepší rast a vývoj rastlín. Po vložení koreňovej gule do diery a jej zakrytí zeminou sa semenáčik stabilizuje, zhutní pôdu a hojne sa zaleje vodou . Ak chceme obmedziť množstvo burín okolo stromu, môžeme okolo neho roztiahnuť fóliu alebo netkanú textúru a zakryť ju kôrou alebo štrkom. Mladé stromy si vyžadujú pravidelné zavlažovanie a hnojenie raz ročne (kompostom alebo tekutým hnojivom). U veľkých stromov, ktoré už majú dobre rozvinutý koreňový systém, sa tieto činnosti nevyžadujú, pretože ich korene sú dostatočne dlhé, aby samy mohli čerpať vodu a minerálne soli zo zeme.