Nie je to tak strašidelný betón. 10 doplnkov pre váš domov
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nie je to tak strašidelný betón. 10 doplnkov pre váš domov
05.09.2019

Nie je to tak strašidelný betón. 10 doplnkov pre váš domov

Je Cheopsova pyramída z betónu?Podľa tejto kontroverznej teórie boli niektoré z blokov jedného zo siedmich divov sveta odlievané z betónového materiálu. , To malo urýchliť výstavbu zariadenia. Je to pravda Zatiaľ nevieme, ale jedna vec je istá - história betónu začína v staroveku. "Umelý kameň", ako sa nazýva, už používali obyvatelia kolísk civilizácie - Mezopotámia. Tento neobvyklý materiál však preslávili Rimania, pomocou ktorého stavali chrámy, akvadukty alebo mosty. Niektoré z týchto objektov nás dodnes potešia. Kto nespája charakteristický blok rímskeho panteónu! Jeho kazetová kupola bola vyrobená z betónu a pôsobivá úroveň technologického pokroku chrámu je dnes jedným zo symbolov Večného mesta. Bohužiaľ, ako ukazuje história, na dobré veci sa často zabúda. Na betón sme zabudli. Vrátil sa pomerne nedávno. Vstúpil s armádou moderných architektonických riešení s veľkým impulzom. Dnes je to jeden z bežne používaných stavebných materiálov, ale jeho príbeh ešte neskončil. Jej ďalšie kapitoly sú doplnené ... návrhom interiéru.

2

Solara pot - obdivovatelia betónu v nedokonalostiach jeho pórovitého povrchu vidia čistú poéziu. Niet divu, že hrnce z toho sa na prvý pohľad zamilujú. Nielen oni! Dizajnéri ich ochotne zahrnú do aranžmánov v surovom škandinávskom alebo modernom štýle. Ich masívne telo je ideálnym prostredím pre populárne sukulenty, palmy alebo príšery. V kombinácii s belosťou stien a ľahkého dreva vyzerajú betónové kvetináče fenomenálne.

Willmann váza - váza vďačí za svoj názov autorovi - Hanne Willmann. Návrhárka sa nevyhýbala pokusom s materiálmi, ktoré s potešením kombinuje v prekvapivých, nie zrejmých formách. Váza Willmann je toho dokonalým príkladom. Krehká a krehká základňa podľa všetkého podľahne tlaku ťažkej hory, ktorá ju uzatvára ako betónový sarkofág. Skutočné umelecké dielo!

Šesťhranný budík - vezme váhu ranného budenia. Koniec koncov, bol vyrobený z odolného betónu, vydrží aj najťažšie zimné ráno. Originálna podoba šesťuholníka a zaujímavý materiál určite zlepšujú zlú značku tohto nevďačného predmetu. Budíky môžu byť tiež zábavné.

Držiak na sviečky Faro - stiera sa hranica medzi modernou sochou a použiteľným objektom. Valcový tvar odráža dva prvky, masívny betónový základ a sklenený mliečny odtieň sú ako jin a jang, pripevnené kovovým lemom dokonale vyváženým.

Závesná lampa so silvarmi - minimalistické, konkrétne svietidlo a ... obyčajná žiarovka. Nič iné nie je potrebné. Je to perfektná kombinácia, a to nielen pre interiéry s postindustriálnou dušou. Jeden alebo päť - vždy priťahujú pozornosť.

Concrete-éraNávrhári interiérov sa tešia betónovej štruktúre, čím ju vytrácajú z tieňa anonymných stavebných materiálov. Teraz je to dekoratívny materiál, rovnako ako drevo alebo mramor. Za svoju popularitu vďačí jedinečnej kompozícii - neexistuje jej žiadny iný fragment. Na rozdiel od vonkajšieho vzhľadu je to usporiadaný univerzálny materiál, ktorý sa dobrovoľne používa nielen v interiéroch priemyselného charakteru. Jeho chladný charakter je dokonale kombinovaný s teplým drevom, pastelovými farbami alebo lesklými povrchmi. Odvážni s betónovými doskami lemujú celé steny alebo nahrádzajú tradičné dlaždice alebo parkety. Pre opatrnejších návrhárov pripravil celý rad prísad z betónu. Tieto zdanlivo obyčajné objekty, ktoré vďaka svojmu drsnému povrchu a masívnej podobe získajú nový, mierne sochársky rozmer. Nie je ťažké byť v pokušení porovnať ich s prehistorickými fosíliami. Napriek ich hrubosti poteší ich tajomné kúzlo. Je to skvelá dekorácia do každého interiéru a veľa dobrých darčekov pre fanúšikov originálneho dizajnu. Betón sa môže páčiť.

3

plátno - obloženie stien betónovými doskami poskytuje pôsobivý efekt, ale je to celkom radikálny postup. Milovníci "umelého kameňa", ktorí nie sú presvedčení o tomto riešení, sa môžu rozhodnúť pre obrazovku s obrazovkami napodobňujúcimi konkrétnu štruktúru. Je to tiež efektívne riešenie.

Betónový kontajner - nie všetko je také, ako sa zdá. Tento betónový kontajner prekvapuje svojou ľahkosťou. V skutočnosti bol vyrobený z odolného plastu, ktorý pripomína farbu a štruktúru betónu. Bude ovládať chaos v každej miestnosti ... a bude to robiť veľmi štýlovo. P>

Dekorácie Budhu - očividne je dobré mať ho doma. Podľa viery Ďalekého východu priniesol obraz veľkňazského Budhu šťastie a prosperitu. Betón bude fungovať aj na záhrade, najmä v zenovom štýle.

miska - jeho minimalistický oválny tvar je perfektnou voľbou pre akýkoľvek moderný interiér. Úspešne nahradí ozdobnú ovocnú misku. Kreatívne duše môžu byť v pokušení dať do očarujúcej kompozície machu a rastlín. Veľmi aktuálne.

Nástenné dekorácie - konkrétne na plátne? Áno, je to možné. Táto maliarska kompozícia pripomína betónové dosky. Surová biela stena pre ňu bude perfektným zázemím.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi