Nákup kotla na pelety - čo stojí za to vedieť?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nákup kotla na pelety - čo stojí za to vedieť?
05.09.2019

Nákup kotla na pelety - čo stojí za to vedieť?

ReadKotly na pelety stále viac vytesňujú konvenčné zdroje tepla z uhlia, a to v existujúcich aj plánovaných kotolniach na tuhé palivo. Palivové palivo, ktoré je peleta, je určite lepším materiálom ako tradičné uhlie alebo drevo. Tieto typy kotlov sa vyznačujú jednoduchosťou a pohodlnou obsluhou, majú podávač, ktorý zaisťuje automatické dávkovanie paliva a umožňuje ľahšie čistenie - plnenie paliva nesprevádza špinavý čierny prach. Pelety sú navyše biomasa, t. J. Obnoviteľný zdroj energie, ktorý spĺňa požiadavky právnych predpisov proti smogu.

Čo je to peleta?gulička je palivo, ktoré si v posledných rokoch získalo na popularite - jeho priaznivci uvádzajú výhody čistota, pohodlie a nedostatok popola. Je vyrobený z drevného odpadu , ako sú triesky, piliny a drevné štiepky, čo vedie k vzniku palivového materiálu vo forme vysoko kalorických granúl. Zmes takýchto zložiek spôsobuje, že relatívne malý objem obsahuje veľa látok, z ktorých sa teplo uvoľňuje v dôsledku spaľovania. Počas výroby sa nepoužívajú umelé prísady, ktorých spaľovanie môže prispievať k znečisťovaniu atmosféry. Výhrevná hodnota vysokokvalitných peliet môže dosiahnuť až 18 MJ / kg - to je o niečo menej ako uhoľné uhlie, ktorého výhrevná hodnota na trhu zostáva 24 MJ / kg. Dôležitou výhodou peliet je okrem dobrých energetických parametrov aj ich výkonnosť. Sú horľavé, na spustenie zapaľovania stačí elektrický ohrievač. Majú formu granúl s priemerom 6 až 8 mm a dĺžkou až 40 cm, ľahko sa prepravujú a skladujú, takže sa balia do vreciek s hmotnosťou 10 alebo 20 kg. Certifikáty ich kvality sú certifikáty, napr. DIN plus, EN PLUS A1 - potvrdzujú kvalitu vyrábaných peliet, vysokú výhrevnosť a nízky obsah popola.
Výhody kotlov na peletypneumatický podávač, transport peliet z väčšej vzdialenosti, napríklad z vonkajšej nádrže. Kotly na pelety na trhu sú zariadenia, ktoré spĺňajú požiadavky na energiu a emisie triedy 5, ako aj európske požiadavky na energetickú účinnosť podpísané certifikátom EcoDesign . Kotle tohto typu majú zabudovaný prívod paliva, ktorý umožňuje niekoľko dní bezobslužnej prevádzky kotla. Jeho kapacita sa môže pohybovať od 200 do 400 dm3. Niektorí výrobcovia ponúkajú nezávislé nádrže na pelety, ktoré umožňujú skladovanie väčšieho množstva peliet - kapacita takýchto nádrží je od 500 do 1300 dm3. Ak v kotolni nie je miesto pre ďalšiu skladovaciu nádrž, problém sa môže vyriešiťNa trhu nájdete kotle rôznych výkonov, najmenšie zariadenia majú výkon 10 kW, najväčší - až 50 kW. Základom pre výber vykurovacej energie kotla sú tepelné potreby budovy, v prípade novo navrhnutej budovy takúto hodnotu nájdeme v stavebnom projekte sanitárneho priemyslu . Je ťažšie odhadnúť výkon vykurovacieho kotla pre existujúci dom, najmä keď ho podrobíme tepelnej modernizácii. Ak sa pred modernizáciou vykonal energetický audit , v ďalšej štúdii sa nachádza výkon budúceho vykurovacieho kotla. Ak nie, jeho právomoc by sa mala prediskutovať s predajcom alebo výrobcom. Vďaka ich skúsenostiam nás budú môcť informovať o optimálnych riešeniach.

Ceny kotlov na peletyKotol na pelety je dobrým riešením pre tých, ktorí sa nechcú zaoberať spaľovaním a pridávaním drevo. Jednorazové palivo umožňuje bezobslužnú prevádzku kotla na niekoľko hodín a proces spaľovania je kontrolovaný zabudovanou elektronikou. Ceny za tento typ kotlov začínajú od približne 8 000 PLN - to je cena, ktorú platíme za najjednoduchšie modely s výkonom 10 kW. Pri vyššom výkone kotla sa cena tiež zvyšuje - náklady sa však úmerne nezvyšujú. Moderný kotol na pelety , vybavený rozsiahlym ovládačom, internetovým modulom a veľkoobjemovým palivovým kontajnerom, stojí viac ako 11 000. zł. Bez ohľadu na to, ktorý model si vyberieme, získame praktický a ekologický systém vykurovania, ktorý umožní pohodlné a ekologické vykurovanie domu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi