Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Najčastejšie chyby pri ukladaní keramických dlaždíc
05.09.2019

Najčastejšie chyby pri ukladaní keramických dlaždícProfesionálny obkladač inštaluje keramické dlaždice. Vedie s nimi steny, podlahy a schody a pri svojej práci používa rôzne materiály - od keramických obkladačiek, slinku, skla alebo kameňa. Cenník prác, ktoré poskytuje obkladač, je odlišný a okrem iného závisí o umiestnení, o tom, ako sú dlaždice prilepené alebo o rozsahu služby.

Keramické obklady - najčastejšie zvolené dokončovacie materiály pre domácnosti a bytyObklady a dlažby, ako sú ako napríklad gres, dlaždice, dlaždice, slinku alebo terakota , sú jedným z najpopulárnejších povrchových materiálov, ktoré vyberáme v našich domovoch a bytoch. V ich prospech nesie len široký výber vzorov a farieb, ale aj cena a trvanlivosť. Pri plánovaní nákupu obkladačiek pre domácnosť by sme mali venovať pozornosť takým parametrom, ako sú: trieda oderu a nasiakavosť . Iný typ dlaždíc bude fungovať v obývacej izbe na stenách a ďalší na podlahe kúpeľne. Odborne lepené dlaždice nám budú slúžiť mnoho rokov a budú sa ľahko čistiť.

6 chýb pri ukladaní dlaždícLepenie podlaha je práca, ktorá vyžaduje usilovnosť, presnosť a znalosť základných princípov umenia výstavbe. Technika obkladania sa môže líšiť v závislosti od toho, aký typ dlaždíc sme vybrali a v ktorej miestnosti budú umiestnené. obklady i Chyby sa môžu vyskytnúť v ktorejkoľvek fáze práce a medzi najčastejšie reprodukované patria napríklad:
  • Nesprávna príprava substrátu. Predtým, ako odborník začne lepiť dlaždice, mal by zabezpečiť čistotu a vyrovnanosť podkladu. Za týmto účelom z povrchu, na ktorom sa majú dlaždice umiestniť, odstránime všetky zvyšky lepidla a malty , vyplníme viditeľné dutiny a vyčistíme ich tak, aby neobsahovali mastnotu, prach a iné nečistoty, ktoré môžu znižovať priľnavosť lepidla , Vynechanie tohto kroku povedie k uvoľneniu a popraskaniu dlaždíc.


  • Príliš veľa alebo príliš ekonomicky aplikovaná lepiaca malta . Dlaždice sa zvyčajne kladú podľa tzv kombinovaná metóda. Zahŕňa nanášanie lepidla nielen na dno dlaždíc, ale aj na zem. To zaisťuje trvanlivosť a dobrú priľnavosť k dlaždiciam. Prílišnou aplikáciou lepiacej malty zvyšujeme riziko praskania a odlupovania dlaždíc . Príliš veľa spojiva spôsobí únik malty z dilatačných škár (zámerne ľavých škár, ktoré sa používajú na prenos preťaženia, zaťaženia, posunu a deformácie) a bude nerovnomerne položený na stenu alebo podlahu.


  • Nedodržanie pokynov výrobcu pri príprave lepidlo. Na každom obale lepiacej malty je uvedený podrobný návod výrobcu, ktorý sa týka spôsobu prípravy a pomerov, v ktorých by sa lepidlo malo zmiešať s vodou. Iba na základe týchto informácií môžeme pripraviť lepidlo s vysokou väzobnou schopnosťou. Pred lepením obkladov by sa mala spojovacia hmota niekoľkokrát premiešať , aby sa dosiahla jednotnosť. Ak tento krok preskočíte, malta bude ťažšia a lepí sa na podklad dlhšie.


  • Kachľové spoje príliš rýchlo. Podľa obkladovej techniky by sa dlaždice mali po úplnom vyschnutí lepidla drážkovať. V závislosti od použitých materiálov môže tento proces vyžadovať čakanie až 12 hodín od lepenia obkladov. Vyplnenie medzier medzi škárovacími mrežami, zatiaľ čo je lepidlo stále vlhké, prispieva k vzniku zafarbenia, ktoré nie je možné odstrániť na škáre. Jedným z riešení v týchto prípadoch je odstránenie vysušeného spoja a opätovné zaliatie dlaždíc.


  • Žiadne predchádzajúce usporiadanie dlaždíc. Pred lepením dlaždíc by sme mali naplánovať usporiadanie dlaždíc v miestnosti. vodováha, čo nám umožní presne zmerať vertikály a úrovne v miestnosti. V tejto fáze sa robia výpočty, ktoré umožňujú možné opravy bez straty alebo poškodenia materiálu . Je to tiež činnosť, ktorá má zásadný vplyv na zdokonalenie dizajnu z hľadiska estetiky, napríklad skrytie dlaždíc, ktoré vyžadujú rezanie na neviditeľných miestach. Pri tejto práci budete potrebovať
  • Nepoužíva sa vzdialenosť prechádza. Posunutím malých vzdialeností medzi jednotlivými dlaždicami zaručujeme, že dlaždice budú rovnomerne rozmiestnené. Vďaka nim majú medzery vždy rovnakú veľkosť, čo má rozhodujúci vplyv na následný vzhľad spojov. Ruže sú k dispozícii na predajrôzne typy a modely krížov, ktoré sa zhodujú v závislosti od typu dlaždíc a spôsobu usporiadania miestnosti . Na presné vyrovnanie dlaždíc by mal obkladač používať vyrovnávacie kliny.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi