X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Najčastejšie chyby pri lakovaní dreva
05.09.2019

Najčastejšie chyby pri lakovaní drevaDrevené parkety môžeme olejovať alebo natierať. Prvé riešenie je menej populárne, aj keď jednoduchšie a je spojené s nižšou pravdepodobnosťou, že urobí chybu. Pri rozhodovaní o pokrytí povrchu lakom si môžeme zvoliť výrobky na báze rozpúšťadiel obsahujúcich nitro, voda a uretán-alkyd. Líšia sa zložením a pravidlami použitia na drevo. Majú tiež rôzne funkčné vlastnosti.

Pevnosť podlahy závisí od toho, či sme výrobok správne prispôsobili typu dreva, z ktorého bola vyrobená. Je tiež dôležité správne (presne) naniesť lak na povrch podlahy. Bez ohľadu na to, z ktorých si vyberiete maľovať, nemôžete túto úlohu zveriť náhodnej osobe. Táto práca je len zdanlivo ľahká. V skutočnosti nie je ťažké urobiť niekoľko chýb, keď to robíme.

Prvá chyba - práca v zlom staveNemali by sme pokračovať v lakovaní dreva, keď je teplota v miestnosti príliš nízka alebo príliš vysoká. , Problémom je tiež silné slnečné svetlo. Najlepšie podmienky pre lakovanie dreva sú teploty medzi 15 a 25 stupňov Celzia, pričom vlhkosť by mala byť medzi 45 a 65%. V takýchto podmienkach lak nanesieme bez problémov a po zaschnutí bude efekt uspokojivý. Inak sa na povrchu môžu objaviť vzduchové bubliny a môžu byť viditeľné lakované škvrny.

Druhá chyba - nesprávne pripravené nástrojeAk nástroje, ktoré používame, nie sú správne pripravené, efekt nebude taký, aký sa očakáva. Na nanášanie laku sa používa kefa, šachta alebo parketová podlaha. Ten musí mať rovnomernú hranu, aby pri použití produktu nezanechával stopy. Na tento účel nezabudnite čas od času zaostriť. V prípade valca musíte odstrániť uvoľnené rúno (to platí pre velúr, mohér aj mikrovlákno). Ak to neurobíme, na povrchu laku sa objavia nečistoty.

Tretia chyba - zle pripravená nadáciaAk použijeme nesprávny základný lak > pravdepodobne budeme musieť podlahu opäť obrúsiť a natrieť. Prečo? Po zaschnutí sa môže lak odlupovať a lak sa povarí. V dôsledku toho budú namiesto hladkého povrchu viditeľné záhyby. Informácie o tom, ktorý produkt (základný náter pre daný typ vrchného náteru) by sa mal zvoliť, nájdete na obale alebo na technickej karte laku.

Štvrtá chyba - nesprávna aplikácia lakuPred použitím laku si prečítajte pokyny výrobcu uvedené na obale produktu. Informácie o počte vrstiev a ich hrúbke sú dôležité. Obeh, t.j. množstvo laku aplikovaného na meter štvorcový, ovplyvňuje aplikačné parametre prípravku, t.j. doba schnutia a vytvrdenia povlaku. Ak sa nebudeme riadiť pokynmi výrobcu, môže to mať za následok, že sa na suchý povlak objaví jahňací efekt. Ďalším dôsledkom je nízka trvanlivosť laku.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi