Nahrádzate podlahu? Takto meriate, koľko dosiek alebo panelov potrebuj
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nahrádzate podlahu? Takto meriate, koľko dosiek alebo panelov potrebujete
06.09.2019

Nahrádzate podlahu? Takto meriate, koľko dosiek alebo panelov potrebujetePodlaha môže úplne zmeniť charakter a vzhľad miestnosti. Je to tiež jeden z prvkov interiérového dizajnu, ktorého obnova si vyžaduje veľa práce a nákladov. Je tiež veľmi intenzívne využívaná a navyše veľmi vystavená poškodeniu alebo znečisteniu. Pred rozhodnutím, ako by mala vyzerať táto podlaha, sa oplatí premýšľať. Ak sa rozhodneme pre parkety alebo panely, musíme vypočítať správne množstvo dosiek, aby sme určite mali dosť na pokrytie celého povrchu a zároveň ich nie je príliš veľa, pretože je to len zbytočné náklady, ktoré zaberajú veľa miesta.

Výpočet počtu dosiek potrebných na renováciu nemusí byť zložitý - prečítajte si naše tipy.

Koľko panelov kúpiť?Výpočet počtu podlahové panely potrebných na pokrytie celej oblasti počas obnovy v interiéri nie je ťažké. Na každom balení nájdete užitočné informácie k tejto téme: okrem veľkosti jedného panela aj povrch, ktorý pokryje dosky z jedného balenia. Jedno balenie panelov štandardne pokrýva približne dva štvorcové metre podlahy, hoci všetko závisí od veľkosti dosiek samotných, ktoré sa môžu v závislosti od výrobcu líšiť vo veľkosti.

Ak chcete vypočítať, koľko panelov potrebujete, jednoducho zmerajte podlahovú plochu vynásobením jej šírky a dĺžky. Získané výsledky sa ešte musia vydeliť počtom metrov štvorcových uvedených na obale. Týmto spôsobom budete vedieť, koľko balíkov musíte kúpiť.
200

PríkladNa pokrytie plochy 15 metrov štvorcových štandardnými panelmi (t. j. tie, ktorých 1 balenie je dostatočné na pokrytie 2 m2), potrebujeme 7,5 balenia. Je samozrejme potrebné zaokrúhliť ho na celé číslo a do výsledku je najlepšie pridať približne 10%. Toto číslo zaistí bezpečnosť v prípade akýchkoľvek porezaní alebo poškodenia položených panelov. Je to dôležité najmä v prípade, že miestnosť má neštandardné rozmery, čo si vyžaduje zložitejšie usporiadanie panelov.

Potrebné príslušenstvo

201


Okrem samotných podlahových dosiek alebo panelov musíme tiež získať správne príslušenstvo potrebné na správnu inštaláciu podlahy. Najdôležitejšia je podpora, ktorá pomôže vyrovnať povrch a poskytne dodatočnú tepelnú a zvukovú izoláciu. Dostupné podvaly sú vyrobené z rôznych materiálov vrátane korok, penová podložka alebo lepenka. izolačná fólia, ktorá chráni dosky pred vlhkosťou. Povrch fólie by mal byť dostatočne veľký, aby prekrýval spoje (približne 10 cm) a neskôr rezané steny (približne 5 cm). Rovnako dôležité je

Ak sú dosky zlepené, musíte si tiež kúpiť správne lepidlo. Ak plánujete podlahu nainštalovať sami, budete potrebovať aj špeciálne nástroje, ako sú kliny alebo piesok. Ďalšími prvkami, ktoré umožnia estetické zjemnenie celku, sú soklové lišty a špeciálne rozety pokrývajúce rúry.

Nezabudnite, že pred položením dosky sa musia 48 hodín aklimatizovať v miestnosti. Nemusia byť odstránené z obalu, ale musia sa prispôsobiť podmienkam v miestnosti - jeho teplote alebo vlhkosti.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi