X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Monitorovanie domácnosti - aký systém, koľko to stojí?
05.09.2019

Monitorovanie domácnosti - aký systém, koľko to stojí?Monitorovanie je jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť náš domov. Nielen preto, že identifikuje páchateľov krádeže po skutočnosti, ale predovšetkým preto, že odstraňuje potenciálnych lupičov. Pri pohľade na to, koľko stojí celá súprava dnes, stojí za námahu.

, ale nie jediným. Srdcom celého systému je v skutočnosti

záznamník . Zachytáva a ukladá obrázok zaznamenaný kamerami. V závislosti od modelu sa môže zobraziť na televízore, monitore alebo na akomkoľvek zariadení pripojenom na internet, napríklad na smartfóne. Veľa v tomto prípade závisí od typu použitej kompresie obrázka alebo kapacity pevného disku . A ak už máme disky, potom je tento tiež mimoriadne dôležitý. Bežný model používaný v počítači nebude fungovať dobre. Vďaka neustálemu ukladaniu a mazaniu údajov sa rýchlo poškodí.

A v neposlednom rade prvky, ale rovnako dôležité - softvér pre celý systém, potrebná kabeláž a napájanie . Na to sa nesmie zabúdať. Nemusí to byť veľká cena, ale mala by byť zahrnutá do odhadu nákladov.

Home monitoring - koľko to stojí?Najdôležitejšia otázka je - koľko za to zaplatíme? Ako vo väčšine prípadov, odpoveď nie je jasná. Nákup pripravených súprav je určite lacnejší, než keby sme museli samostatne objednávať fotoaparáty, rekordéry a všetky káble. Okrem toho všetko závisí od našich očakávaní. Ako som už spomenul, podľa môjho názoru je dnes absolútne minimum 4 fotoaparáty s rozlíšením HD alebo Full HD. Preto potrebujeme rekordér s kapacitou disku najmenej 1 TB. Dôležitá je aj technológia.

Najlacnejšie, ale aj najhoršie budú analógové systémy. Takéto zariadenia sú známe už mnoho rokov, ale maximálne rozlíšenie je 960 x 576 pixelov. AHD, v ktorom je obraz zaznamenaný digitálne, bude lepším, ale drahším riešením. Najdrahší, ale tiež najfunkčnejší a najpohodlnejší bude systém IP, v ktorom sa používa internetová sieť, a živý pohľad je možné získať odkiaľkoľvek na Zemi s prístupom do siete.

Vzhľadom na pokyny vo forme 4 kamier a disku s kapacitou 1 TB vidíte veľmi veľkú distribúciu ceny. súpravy s kamerami Hikvision, ale oveľa lepšie. Faktom je, že s vašou vlastnou bezpečnosťou nemá zmysel šetriť. Je dôležité, aby zaznamenaný obraz bol dostatočne kvalitný vo dne aj v noci na identifikáciu možných páchateľov útoku alebo krádeže. Bolo by veľkým nešťastím, keby sa im podarilo utiecť z dôvodu úspor niekoľkých stoviek zlotých. Hikvisionové modely, ktorá bude fungovať dobre, ale je ťažké od nich očakávať vysokú kvalitu. Bohužiaľ v tomto prípade platí pravidlo, že čím drahšie, tým lepšie, vo väčšine prípadov. Je ťažké porovnávať jednu súpravu pre 600 PLN s druhou, ktorá tiež pozostáva zo 4 kamier a rekordéra, ale už to stojí 3 500 PLN. Každopádne tu nájdeme aj Základné modely, dokonca aj s rozlíšením HD alebo Full HD, začínajú od niekoľkých stoviek zlotých. Toto je napríklad

Najdrahšie sady pozostávajúce z až 8 4K kamier Ultra HD je cena 10 až 12 tisíc. PLN. Je tiež potrebné si uvedomiť, že samotné zariadenia sú iba časťou odhadu nákladov - najväčšou, ale stále iba časťou. Budete tiež musieť znášať náklady na inštaláciu, ktorá bude tým vyššia, čím zložitejší systém si kúpite. Alternatívou k cenovo výhodným riešeniam sú jednoduché IP kamery, ktoré je možné navzájom bezdrôtovo prepojiť. Toto riešenie je však skôr pre vnútorné ako pre sledovanie priestoru pred domom a okolo domu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi