Móda pre pozemky je späť - musí mať nastavený pre každého začínajúceho
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Móda pre pozemky je späť - musí mať nastavený pre každého začínajúceho záhradníka
06.09.2019

Móda pre pozemky je späť - musí mať nastavený pre každého začínajúceho záhradníkaPridelenia v mestách majú viac ako sto rokov histórie. Mladí ľudia sa stávajú stále častejšie majiteľmi. Pozemky, s ktorými sa zaoberajú, sa líšia od tých, na ktorých sa starajú farmy - nájdeme tam viac zeleniny a ovocia, ale to už nie je pravidlo. Dosiahol sa všadeprítomný trend zdravých potravín a mladší záhradníci začínajú pestovať zeleninu.

Prípad s grafmi nie je jednoduchý. Pretože tí v mestách, v takzvaných rodinných domoch (hovorovo nazývaných RODOS), nie sú vlastníctvom záhradníkov, ale oblasťou, ktorá patrí mestu. Takýto pozemok môžete kúpiť jednoducho tak, že vyberiete a zaplatíte príspevok, ktorý vlastník poskytol roky. Koniec koncov, existuje veľa dobrovoľníkov.

Pozemky, ktoré sa kupujú na účely vlastníctva, napr. mimo mesta, sa líšia formou vlastníctva a často aj veľkosťou, pretože pozemky v ROD nie sú príliš veľké (zvyčajne 300 - 500 m2) a množstvo práce, ktoré je potrebné do nich vložiť, je napokon porovnateľná. V takom prípade, kde začať a s čím by ste mali začať?

Kosačka na trávu alebo kosačka na trávuVýber kosačky nie je ľahký, ale nemá zmysel kupovať veľký stroj na menšom povrchu. Môžete sa rozhodnúť pre spaľovanie alebo elektrické. Pri výbere musíme zohľadniť trávnatú plochu, ako často a ako budeme kosiť, nerovnosti, ktoré máme v záhrade a ako máme prístup k zdrojom energie.

Je možné, že potrebujete iba orezávač, čo je lacnejšia možnosť. Je tiež k dispozícii v elektrickej a spaľovacej verzii. Ak máme malý trávnik, bude pre nás kosačka na trávu užitočná. Ak máme medzi obrubníkmi alebo v úzkych uličkách medzi posteľami veľa chumáčov tráv, potom je toto vybavenie tiež dobrou voľbou.

záhradnícke záhradníkySú potrebné na prerezávanie stromových, ovocných alebo okrasných kríkov. Každá záhrada vyžaduje záhradnícke nožnice a musí byť odolná a pohodlná na používanie. K dispozícii je nákovanožnicové nožnice alebo .

Nožnicové zdvíhacie plošiny sú obľúbenejšie, ale v poslednom období ich popularita získava. Orezávač kovadliny je vybavený jednou čepeľou, ktorá orezáva vetvu na širokej kovadlinke - proces rezania je dokončený, keď sa čepeľ dotýka kovadliny. V nožničke a protiľahlom reze konáre. Pre záhradnícke nožnice na strihanie obojživelníkov si môžeme zvoliť ich dĺžku. Konštrukčne sú dlhšie strihacie nožnice rezané ľahšie, ale v skutočnosti ten istý mechanizmus môže viesť k strihaniu nožníc hrubšími vetvami. V takom prípade už musíte siahať po píle.

záhradnícka súpravaStojí za to mať celú sada nástrojov, ktorá nás podporí pri pestovaní, kultivácii , opätovná výsadba atď. Sú to: záhradnícke pazúry, vidličky, špachtle, motyka s vidličkami, rovné motyka a hrabla. To všetko je naozaj potrebné. Nezabudnime na rukavice pre každú aktivitu, ktorú robíme na záhrade. Môžete byť v pokušení menej odolnými, ale silnejšie rukavice by mali trvať celú sezónu.

Kompostér, hnojivá, výživné látkyKaždý vlastník pozemku, ktorý rešpektuje vlastné práva, by sa mal postarať o kompostér >. Zhromažďovaním kompostu máme pripravené prírodné hnojivo pre naše rastliny, zeleninu a ovocie. Môžeme to postaviť sami z drevených dosiek alebo si ich kúpiť. Kompaktor môže byť tiež ozdobený kvetinovými škatuľami, aby sa zlepšil jeho vzhľad.


V širokej škále hnojív nájdeme najprirodzenejšie hnojivá, ktoré budú podporovať hnojivo pestované v kompostéri. Vždy bude problém - vošky alebo huby ... Stojí za to im čeliť a ak je to potrebné, rýchlo ich napraviť. Oplatí sa prehodnotiť prípravky dostupné na trhu a smerovať k ekológii. Môžete tiež byť v pokušení vytvoriť také živiny alebo hnojivá sami.

Ďalšie malé veciNezabudnite priviazať a podporovať naše stromy, rastliny a kvety. Tomu sú venované špeciálne rebríky, pergoly atď. Užitočné je aj silné lano. Nezabudnite tiež zakryť rastliny pred mrazom. Pokryte tie, ktoré to potrebujú, zakrytím podšívky alebo špeciálnymi črievkami alebo napríklad vetvami ihličnatých stromov (tzv. tunis) alebo vrstvou pôdy.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi