Mobilná záhrada pre ľudí, ktorí majú radi zmenu
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Mobilná záhrada pre ľudí, ktorí majú radi zmenu
05.09.2019

Mobilná záhrada pre ľudí, ktorí majú radi zmenuČítať:

Myšlienka sociálnych záhrad, dočasných, mobilných parkov s vreckami sa objavila pred niekoľkými rokmi ako nová forma mestského záhradníctva. V období nedostatku priestoru pre zelené plochy a módy pre zdravý životný štýl a ekologické výrobky sa vytvorili spoločenské hnutia, ktoré vytvárajú spoločný susedský priestor. Susedské záhrady majú trvalú alebo dočasnú podobu. Jednou z takýchto iniciatív je mobilná záhrada, ktorej črtou je, že ju možno voľne meniť.

Mobilné záhradné cieleCieľom mobilnej záhrady je zblíženie komunít. Je to miesto zapojenia komunity, stretnutí generácií, spôsob, ako vzdelávať mladých ľudí ekologicky a ekonomicky, miesto, kde tráviť čas vonku, je to tiež výrobný závod, kde pestujeme ekologické výrobky. Takýto záväzok učí nielen rešpektovanie jedla vypestovaného prácou našich vlastných rúk, ale aj jeho zdieľanie. Môže to byť tiež základ pre učenie sa podnikania, pretože vám to umožňuje profitovať. Učí mladých ľudí, ako hospodáriť s peniazmi, pestovať a zbierať plodiny a ako ich predávať. Takéto záhrady sa čoraz viac objavujú v blízkosti materských škôl, škôl alebo veľkých sídlisk.

Je to rýchly spôsob, ako niečo urobiť z ničoho. Predpokladajme, že sme práve postavili dom a nemáme rozpočet na zriadenie skutočnej záhrady a priestor okolo nás je prázdny a ohromujúci. Mobilná záhrada v palietách alebo škatuliach je skvelý spôsob, ako rýchlo a lacno využiť priestor na príjemné chvíle v spoločnosti hostí .

dočasná záhrada po výstavbe

Niektorí považovali myšlienku mobilnej záhrady za skvelý spôsob, ako sa navzájom obklopiť rastlinami. Vznikajú tak spoločenstvá milovníkov kruhového alebo mobilného záhradníctva. Takáto záhrada môže byť usporiadaná v starej traktory alebo rebrík pre invalidné vozíky. Je dôležité, aby sa mohol prepravovať. Milovníci bicyklov na ne namontujú koše a krabice, čím vytvárajú kompozície a malé zeleninové záhrady.

záhrada pre bicykle

Ako vytvoriť vlastnú mobilnú záhraduJednou z najjednoduchších mobilných záhrad, ktorú môžete zariadiť, je záhrada v ovocných krabiciach. Môže byť postavený prakticky kdekoľvek: na balkóne, na terase, na mieste bez zelene alebo tam, kde prevláda tvrdá plocha. Stačí si kúpiť drevené palety. Všetko záleží na rozpočte a fantázii. Nezabúdajte, že z týchto drevených prvkov môžete vyrobiť nielen kvetinové záhony, ale aj záhradný nábytok. drevené debny. Môže ísť o klasické ovocné debny, podlhovasté preglejkové prepravky alebo

mobile garden 3


Iba vložte škatule čierna textilná agrotextília alebo hnedé (najlepšie s hmotnosťou 50 ga viac). Netkanú textíliu upevňujeme na kovových sponkách pomocou Tacker. Potom nalejte 3-4 cm drenáž do spodnej časti vo forme expandovaného ílu (drenáž kamene sa môže naliať, ak nemáte v úmysle premiestniť boxy). Potom vyplňte krabice zemou. Nezabudnite zvoliť správny substrát pre svoje rastliny . Existuje veľa druhov pôdy: obyčajná záhradná pôda, kompost, pôda pre bylinky, pôda pre sukulenty, pôda pre ihličnany, pôda pre acidofilné rastliny, atď. Najlepšie je, ak zasadíme rastliny vedľa seba s podobnými požiadavkami. Nekombinujte acidofilné a alkalofilné rastliny, nezasadzujte fotofilné rastliny v spoločnosti tých, ktoré milujú tieň, pretože bude ťažké udržať správne podmienky pre každú rastlinu. Perlit možno pridať do pôdy pre rastliny, ktoré majú radi vlhkosť a dobre odvodnenú pôdu.

mobile garden 4

Po výsadbe musíte zrezať hornú časť drevených kvetináčov pomocou kôry, šedých štrkov, štrku alebo machu, čo zníži odparovanie. Mobilnú záhradu nezabudnite pravidelne zaliať, pokiaľ neprší. Môžete tiež pripojiť jednoduchý zavlažovací systém s odtokovou linkou, ktorý vám ušetrí prácu.

Láska k záhradám premieňa aj tie najpraktickejšie miesta na atraktívny kútik. Aj klasický záhradný stôl sa môže zmeniť na pulzujúci ekosystém bez toho, aby sa tým narušila jeho praktická funkcia . Len izolujte drevovrch s fóliou, posypeme Drenáž LECA a mierne úrodnú pôdu (2 až 3 cm) a rastliny s koreňovým povrchom (napr. sukulenty) a rozložia sa rôznymi druhmi machu a obrus je pripravený. Pridajte niekoľko keramických kvetináčov s bylinkami, aby hostia mohli ochutnať svoje vlastné pokrmy. Všetko, čo musíte urobiť, je rozložiť obaly, sviečky a párty je pripravená.

záhradný stôl


Aby bola inštalácia čerstvá tak dlho, ako je to možné, mala by sa pravidelne striekať vodou!

Rastliny pre mobilnú záhraduAj keď je usporiadanie mobilnej záhrady bezplatné, pokiaľ ide o rastliny, musíte dodržiavať základné pravidlá. Rastliny vyberáme hlavne podľa podmienok biotopu. Môžu byť tiež vybrané podľa typu a potom dať dohromady jednotlivé prvky kompozície do celku. Existuje veľa rastlín, ktoré sa budú v nádobách cítiť skvele. Niektoré z nich dokážeme prezimovať, ak sa postaráme o zaistenie boxov na zimu. Tu je zoznam odporúčaných rastlín pre mobilné záhrady.

Cibuľové rastliny pre mobilnú záhraduJe to krásny doplnok k akejkoľvek mobilnej záhrade, vďaka ktorému ju obohatíme pestrofarebným prízvukom kedykoľvek v roku.
  • šachovnica členok (šafran (narcis (tulipán ( Tulipa sp .), Narcissus sp .), Crocus sp .), hyacint hrozna ( Muscari sp .), cibuľa ( Scilla sp .), dúhovka ( Iris sp .), čertovník ( Helleborus sp .), Fritillaria meleagris ).


záhrada v kontajneri 9

Byliny pre mobilnú záhraduStojí za to mať so sebou sadu základných bylín, aj keď nemáte záhradu. Pestuje sa v kvetináči na okne alebo na balkóne alebo terase v krabiciach.
  • majoránka (šalvia (bazalka ( Basilicum sp .), Salvia officinalis ), fenikel ( Anethum graveolens ), tymián tymián ( Thymus vulgaris ), mäta pieporná ( Mentha x citrata ), rozmarín ( Rosmarinus sp .), pažítka ( Allium schoenoprasum ), Origanum majorana ).


bylinková záhrada

Zelenina a ovocie pre mobilnú záhraduPrístup k vlastnému ekologickému ovociu a zelenine je jedným z dôvodov založenia mobilných záhrad.
  • Paradajky s cherry čerešňami (Rocquette sa volá rukola ( Solanum lycopersicum ): čerešňový koktail, slivkový koktail, šalát ( Lactuca sativa ) maslo, krehké, rímske, krehké, Eruca versicaria ), fazuľové struky ( Phaseolus vulgaris ), jarná cibuľa ( Allium cepa ), paprika ( Capsicum sp .), petržlen ( Petroselinum crispum ), lesná jahoda ( Fragaria vesca ), lezecká jahoda ( Fragaria × ananás ).


zeleninová záhrada

Ročné rastliny pre mobilnú záhraduStojí za to mať v kvetinovej záhrade niektoré kvitnúce rastliny, ktoré sa dajú ľahko vysiať zo semien.

Každoročná záhrada

Creepers pre mobilnú záhraduJedná sa o zelenú hmotu (tiež kvitnúcu), ktorá dá našej záhrade mierne zvislú štruktúru, ako aj závesný prvok, ak je krabica zavesená .
  • fialový vlk (Thunbergia (traveller's-joy ( Clematis sp .), Thunbergia sp .), väčšie nasturtium ( Tropaeolum majus ), kobea ( Cobaea sp .), hrášok ( Lathyrus odoratus ), Ipomea purpurea ), vlčia klapka ( Ipomea lobata ), chmeľ ( Humulus sp .), Mandewilla.


záhrada v kontajneri

Trvalky pre mobilnú záhraduAk chceme, aby mobilná záhrada trvala dlhšie ako jedna sezóna, obohatíme ju o rastliny, ktoré je možné prezimovať v krabiciach. zime.

záhrada v kontajneri 3

Kríky pre mobilnú záhraduzáhrada v kontajneri 6

Mobilná záhrada, bez ohľadu na účel, na ktorý bola organizovaná: či už pre komunitu alebo pre vzdelávanie, z dôvodu nedostatku zelene alebo prístupu k zdravej výžive, stále je to záhrada, t. j. zelená plocha, ktorá je tak malá v našich mestách. Nezabudnite, že výberom mobilnej záhrady zlepšujeme podmienky prostredia v tejto oblasti a bojujeme proti všadeprítomným sivým stenám.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi