Maľujeme byt: takto vypočítate, koľko farby potrebujete
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Maľujeme byt: takto vypočítate, koľko farby potrebujete
06.09.2019

Maľujeme byt: takto vypočítate, koľko farby potrebujeteKaždý z nás to prechádza aspoň niekoľkokrát v živote a je pravda, že tento proces by sme mali opakovať každých pár rokov. Maľovanie stien je tým najpopulárnejším spôsobom, ako dať interiéru nový život. Je to tiež často riešenie, ktoré vám umožní skryť nedostatky v miestnosti, napr. Ich opticky zväčšiť alebo zmenšiť. Tiež sa oplatí postarať sa o správne množstvo maľovať - stačí to, aby nedochádzalo, ale tiež to, že ho nemusíte vyhodiť.

Koľko farby musíte maľovať?Aj keď výpočet množstva farby potrebnej na maľovanie je jednoduchý, niekedy bude užitočné malé opakovanie. Takto môžete vypočítať, koľko farby budete maľovať:


  1. Najprv zmerajte šírku každej steny a vynásobte každú jej výškou. Zmerajte tiež dĺžku a šírku stropu. Týmto spôsobom získate povrchové rozmery jednotlivých rovín v metroch štvorcových.


  2. Sčítajte všetky tieto hodnoty navzájom a odpočítajte plochu veľkých okien a dverí (ale iba tých, ktoré zaberajú väčšinu steny).


  3. Vydeľte získaný výsledok podľa účinnosti farby vyznačenej na obale (to znamená, koľko sa použije na meter štvorcový povrchu).

Príklad: Ak je šírka jednej steny 4 m, druhá je 3 ma výška miestnosti je 2,6 m, výpočty by mali vyzerať takto:

Jedna stena 4 mx 2,6 m = 10,4 m2

Druhá stena 3 mx 2,6 m = 7,8 m2

Strop 3 mx 4 m = 12 m 2

10,4 m2 + 7,8 m2 + 12 m2 = 30,2 m2 - toto je plocha, ktorú zakryjete pri maľovaní.

Ak je účinnosť náteru opísaná výrobcom napríklad 14 m2 / l, znamená to, že budete potrebovať najmenej 2,5 litra farby (užitočná zásoba).

V prípade malých okien a jednokrídlových dverí sa oplatí komplikovať život a počítať ich plochu. Vždy sa oplatí kúpiť trochu viac farby, pretože ak nemáte prax, môžete ju trochu premrhať.

200


Mali by ste tiež vždy pridať nejakú prípravu na posledné opravy. Ak maľujete malú plochu, nebudete potrebovať veľa spotrebného materiálu. Ak však plánujete významnú renováciu, napr. Celý dom, môže sa ukázať, že budete potrebovať aj jednu celú ďalšiu nádobu. Dodatočné množstvo farby bude tiež veľmi užitočné v neskoršej fáze použitia v interiéri, napríklad pri oprave poškodenej steny.

Ako pripraviť stenu na maľovanie?Pred zakrytím steny novou vrstvou farby, musíte ju pripraviť správne. Stenu umyte vodou a sivým mydlom, aby ste odstránili prach a iné nečistoty . Naneste farbu hladkými pohybmi, valček držte pevne, ale nie pevne. Maľujte strop smerom k oknu a steny zhora nadol. Prebytočnú farbu utrite na povrch steny opačným smerom ako predchádzajúce pohyby valca. Posledné pohyby by však mali byť opäť rovnaké ako na začiatku: do a z okna a zhora nadol. Ak maľujete stenu sami, nanášajte farbu na celú výšku steny v pásoch širokých jeden meter.

Ak trochu emulzná farba kvapká na parketovú podlahu, koberec alebo nábytok, musíte ju okamžite utrieť. Ak farba zaschne, zoškrabanie to nebude len trápne, ale tiež môže zanechať malé estetické stopy alebo škrabance.

Maľovanie nie je práca, ktorá od nás vyžaduje umelecký talent, ale bude užitočné trochu matematického džemu. Ak správne spočítame, aké množstvo farby budeme potrebovať, renovácia bude plynúť hladko a vyhneme sa ľahkým predpovedaním a predchádzaniu problémom.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi