X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Maľovanie strechy - ako si vybrať farbu?
06.09.2019

Maľovanie strechy - ako si vybrať farbu?



Natieranie strechy by malo byť naplánované tak, aby farba zaschla pred večernou rosou. Optimálne poveternostné podmienky sú 15 - 20 stupňov Celzia, veľmi ľahký vietor a vlhkosť nepresahujúca 60%.

Faktory negatívne ovplyvňujúce stav strešných škridiel



Zastrešenie vyrobené z pozinkovaného plechu je neustále vystavené nepriaznivým poveternostným podmienkam: slnečné lúče, dážď, mráz a silný vietor. Po určitom čase bude aj predtým chránený povrch vyžadovať údržbu a natieranie, pretože farba začne praskať a spadnúť. Hlavnou hrozbou pre cínovú strechu je hrdza, ktorá je chránená antikorózne pigmenty strešnej farbe. Tieto typy farieb sú flexibilné a majú väčšiu odolnosť voči poveternostným podmienkam. Keď sa aplikujú na plech, tvoria utesnený povlak, ktorý zachováva vlhkosť a zabraňuje vzniku korózie.

Príprava strechy na maľovanie



Pred natieraním strešných škridiel by mala byť správne pripravená. Týmto spôsobom zlepšíme priľnavosť laku. Zvýšime jeho trvanlivosť a vylepšíme vzhľad našej strechy dlhšie. Povrch by mal byť suchý, odmastený a zbavený prachu, prachu, piesku, machov, lišajníkov, listov a iných malých nečistôt, napríklad zvyškov predchádzajúcej farby. Na umývanie môžeme použiť vodu s pridaním maliarske mydlo. Väčšie nečistoty sa odstránia tvrdou kefou a premytý list sa dôkladne opláchne vodou. V tejto fáze sa oplatí použiť vysokotlaková umývačka, ktorý odstráni všetky zvyšky mydla a nečistoty, ktoré sa natrvalo prilepia na strechu. Ak je náš list silne pokrčený, bude potrebné otryskanie - otryskanie.

Tesnenie strechy pred lakovaním



Umytá strecha by mala dôkladne zaschnúť. Ďalšou fázou prípravných prác je tesnenie plechov. Osobitne zraniteľné voči korózii sú kĺby. Môžeme ich chrániť inštaláciou premosťovacích sietí, ktoré zlepšia tesnosť strechy. Na sieť namontovanú na streche by sa mala naniesť vrstva antikorózneho činidla.

Strešné farby - akrylové a akrylové silikónové emulzie



Pred nanesením farby, nová alebo očistená dlaždica mal by byť natretý zriedenou pôdou vodou v pomere odporúčanom výrobcom na obale (zvyčajne 1: 1). Na natieranie striech z plechu, odkvapov, parapetov a plotov (z plechu alebo pozinkovanej ocele) fungujú akrylové farby dobre. Zaručujú dobrú priľnavosť a pravidelné pokrytie. Zvyčajne neobsahujú rozpúšťadlá, sú bezpečné z hľadiska životného prostredia a môžu sa používať v mestských, vidieckych a priemyselných oblastiach. Akrylové farby sú nehorľavé a flexibilné. Majú vysokú odolnosť proti UV žiareniu a časté zmeny teploty. Rýchlo schnú a sú riediteľné vodou. Po aplikácii bude mať strecha hladký polomatný povrch. Pozinkované povrchy môžeme natierať vnútri aj zvonka budovy. Ďalšou prípravou na strešnú krytinu je akrylová silikónová emulzia. Obsahuje minerálne plnivá a odolné pigmenty, vďaka ktorým vytvára na povrchu fólie rovnomerný saténový povrch. Akryl-silikónová emulzia je vhodná nielen na natieranie striech, ale aj na betón, keramické dlaždice, tehlu alebo omietku. V prípade betónových povrchov bráni vniknutiu plynu do interiéru, čo spôsobuje koróziu na výstužných tyčiach. Rovnako ako prvý typ farby vykazuje vysokú odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. je vodotesný, odolný a flexibilný.

Natieranie striech - tipy



Na maľovanie sú vhodné čisté, natreté a vysušené nátery na strechy. Túto operáciu začneme dôkladným zmiešaním farby v obale, čím sa zjednotí jej štruktúra. Počet nanesených vrstiev závisí od stavu strechy. Namaľujeme nové, nepoškodené krytiny bez predchádzajúcich známok korózie dvakrát. Surový tanier alebo tanier zakryte tromi znakmi hrdze. Kefy a valčeky pracujú najlepšie na nanášanie farieb a najrýchlejšou metódou bude použitie striekacej pištole. Maľovanie začína malými prvkami: hranami, ohybmi, skrutkami a nitmi. Ak je zvolená príprava farby opísaná ako rýchle schnutie, je najlepšie vykonať presné vertikálne pohyby smerom nadol. Ostatné typy farieb je možné nanášať krížovou technikou - horizontálnymi a vertikálnymi pohybmi.

Najčastejšie chyby pri maľovaní striech



Nedodržanie odporúčaní na čistenie a maľovanie striech môže spôsobiť odlupovanie a odlupovanie fragmentov farieb. sú:
  • maľovanie vlhkých povrchov (napr. ktoré neboli dostatočne zaschnuté po umytí) a vysoko zahriate slnkom,
  • nepresné čistenie náteru od zvyškov starého náteru,
  • pridávanie rozpúšťadiel, pigmentov, primérov a iných riediacich prípravkov do farieb,
  • maľovanie pri teplote nad 20 stupňov Celzia as vlhkosťou nad 60%.


Natieranie strechy môže vykonávať aj profesionálna lakovacia alebo strešná spoločnosť. Aj keď je to rýchlejší spôsob obnovenia vašej strechy, táto služba je nákladnejšia ako v prípade, že farbu nanášate sami.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi