Letný dom na pozemku - 5 populárnych modelov
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Letný dom na pozemku - 5 populárnych modelov
05.09.2019

Letný dom na pozemku - 5 populárnych modelovMáte pozemok, záhradu alebo pozemok v pokojnom prostredí? Rekreačný dom vám umožní naplno si užiť svoje kúzla. Môžete tu tráviť voľný čas a dokonca aj dovolenku. Zaisťuje nezávislosť a umožňuje vám relaxovať podľa vlastných predstáv mimo preplnených turistických miest. Výber dovolenkového domu nie je ľahký. Na trhu existuje veľa typov a modelov, z ktorých každý ponúka niečo iné. Aby sme mohli zvoliť optimálny výber, musíme odpovedať na niekoľko otázok. Prvým a najdôležitejším z nich je, koľko času v roku plánujeme stráviť v takom dome. Plánujeme tam zostať iba v letných mesiacoch alebo aj v zime, napríklad počas vianočných prázdnin. Toto určuje výber stavebnej technológie a inštalácie.

Čas, ktorý trávime v dome, a počet ľudí, ktorí tam budú, tiež ovplyvňuje jeho povrch. Kým na dvojtýždennú dovolenku pre dvoch stačí malá oblasť, na dva mesiace by mohlo byť potrebných viac priestoru pre štyroch ľudí. Aj keď existuje veľa modelov letných domov na predaj, uvádzame päť najpopulárnejších.

1. Drevené domy v kostrovej štruktúreNajobľúbenejšie a zároveň najlacnejšie sú rekreačné domy postavené v skeletovej štruktúre, tiež nazývané kanadské. Môžu mať rôzne formy a veľkosti, čo vám dáva veľkú slobodu výberu. Smrekové drevo, sušené v komore, sa najčastejšie používa na ich výstavbu. Kostra je vyrobená zo štvorstranných rovinných trámov, správne impregnovaných tak, aby im poskytli čo najväčší odpor. Trh ponúka širokú škálu hotových domov tohto typu. Cena za meter štvorcový celoročnej budovy v tejto stavbe je v priemere 1 000 PLN, škrupina, 1 700 PLN - na kľúč. V prípade domov, ktoré sa majú používať iba sezónne, sú náklady o niečo nižšie. Konečná cena závisí od doplnkovej výbavy a zložitosti štruktúry. Každý výrobca by mal presne informovať, čo projekt obsahuje a čo cena zahŕňa. Niektoré domy sú jednoduché budovy s jednou miestnosťou a bez ďalších prvkov. Iní môžu byť veľmi rozsiahle, s mnohými izbami, kúpeľňou, verandou a roztriešteným blokom.

2. Zrubový domĎalšia verzia dreveného domu, ale s výraznejším charakterom, je zrubový dom. Toto je ponuka pre tých, ktorí hľadajú zaujímavý a atmosférický dizajn. Najčastejšie sa na tento typ stavby dostanú ľudia s pozemkami v horách, ktorí chcú začleniť svoju architektúru do miestnej architektúry. Toto však nie je prísne pravidlo. Môžete si zvoliť konštrukciu denníka bez ohľadu na to, kde má byť. Na trhu sú k dispozícii zrubové domy s obdĺžnikovým prierezom a guľatinou. Tie sú určite populárnejšie. Malo by sa však pamätať na to, že budova v tejto štruktúre je obvykle drahšia z tuctu na niekoľko desiatok percent od výstavby rámového domu.

3. Holandský dom

200


Ďalším návrhom je Chalupa holandského typu. Jeho konštrukcia je založená na oceľovom ráme a steny sú postavené skeletovou technológiou. Dajú sa kúpiť s kompletným vybavením a zariadenou inštaláciou - elektrická, inštalatérska a plynová. Väčšina týchto konštrukcií má obdĺžnikový tvar a líši sa veľkosťou. Najväčší môžu mať dokonca tri spálne, kuchyňu a kúpeľňu. Ich interiéry sú usporiadané tak, aby pripomínali tradičný dom, a zároveň sú plné chytrých riešení, ktoré maximalizujú priestor. Väčšina holandských domov má zabudované kolesá, vďaka ktorým sa ľahko premiestňujú. Ostatné sa prepravujú na prívesných vozíkoch. Mobilita je nepochybnou výhodou holandskej stavby.

4. Karavan ako dovolenkový domĎalšou možnosťou plne mobilného domu je karavána. Toto riešenie je vhodné, pretože sa dá v prípade potreby ľahko preniesť na ľubovoľné miesto, napr. na dlhšiu dovolenku. Na trhu sú malé prívesy pre jedného človeka a veľké veľkosti. Ich vybavenie môže byť pôsobivé. Majú kúpeľne, toalety, plne vybavenú kuchyňu, všetky potrebné inštalácie vrátane kúrenia. Ak neplánujete presunúť príves z miesta na miesto, stojí za to zvoliť si model so zádverím, ktoré poskytuje ďalší priestor. Na druhej strane, ak sa chcete s ňou pohybovať, bude lepšia markíza. To je určite niečo pre ľudínezávislosť, ktorá sa pohybuje od miesta k miestu.

5. Táborník namiesto chaty

201


Riešenie poskytujúce ešte väčšiu slobodu je táborník, ktoré kombinuje výhody automobilu a letného domu. Má všetky výhody karavanu, ale môžete ho pohybovať bez pripojenia k automobilu. Obytný príves je auto zároveň, ktoré zaručuje ešte väčšiu slobodu. Tu je tento problém odstránený, pretože po prázdninách sa všetko vracia domov.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi