Laserový hladinový test Topcon RL-H4C
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Laserový hladinový test Topcon RL-H4C
06.09.2019

Laserový hladinový test Topcon RL-H4C

Krátke charakteristikyLaserová vodováha Topcon RL-H4C je špičkové zariadenie, ktoré je možné používať v najťažších podmienkach konštrukcia na dosiahnutie vysokej presnosti odčítaných hodnôt a meraní. Topcon je japonský výrobca laserových hladín najvyššej kvality s vynikajúcou presnosťou. Značka Topcon je jedným z lídrov v meracích riešeniach pre stavebníctvo a ďalšie. Level RL-H4C je rotačná laserová hladina navrhnutá pre zarovnávanie terénu, ktorá vyžaduje vysokú presnosť.

FunkcieZákladnou funkciou a účelom úrovne RL-H4C je pracovať mimo úrovní. Výkonná laserová dióda je zdrojom laserového signálu s veľmi dlhým dosahom, takže môžete pracovať aj za slnečných dní na veľmi veľkých plochách. Úroveň RL-H4C môžete nastaviť nielen pokles úrovne, ale aj úrovne zeme. Toto zariadenie umožňuje určiť sklony v jednej osi.

Vďaka senzoru, ktorý je súčasťou súpravy, je možné zariadenie prevádzkovať a pracovať samostatne, a to vopred vykonaním vhodných nastavení a následným použitím vyrovnávacieho personálu so senzorom a použitím meracích bodov na nivelizovanú plochu.

Diaľkové ovládanie umožňuje diaľkové ovládanie nastavení úrovne, takže aby sa dalo opraviť nastavenie, nie je potrebné pristupovať k zariadeniu zakaždým, čo môže byť vzhľadom na jeho rozsah činnosti a v extrémnych bodoch tohto rozsahu problematické a časovo náročné.

Hladina má samozrejme kompenzátor určený na samonivelačné vyrovnanie a má funkciu poplachu pohybu, ktorá varuje pred možnosťou dočasnej chyby merania napríklad po neúmyselnom odpočítaní zariadenia, ktoré zahŕňa zmenu jeho polohy.

Úroveň Topcon RL-H4C je tiež možné použiť na dokončenie práce vo vnútri, pretože vyžaruje viditeľné laserové svetlo.

Dve rukoväte umožňujú bezpečné premiestnenie zariadenia bez pádu.

fig 1

Krížový kríž umožňuje presnú orientáciu úrovne v dvoch ľubovoľne určených osiach na stavenisku.

fig 2

Dva upevňovacie body vo forme otvorov so závitom umožňujú vodorovné a zvislé umiestnenie na statíve. Úroveň má tiež funkciu pre vertikálnu prácu, ktorá môže byť užitočná pre niektoré špecifické operácie - napríklad umiestnenie oddielov.

fig 3

fig 4

Použité materiályÚroveň Topcon RL-H4C je vyrobená veľmi pevne, vďaka čomu môže pracovať vo veľmi náročných podmienkach zodpovedajúcich triede ochrany IP66. pôsobenie prachu a vody. Všetky meracie prístroje, najmä presné, sú veľmi citlivé prístroje. Preto má úroveň RL-H4C odolné puzdro odolné voči poveternostným vplyvom.

Nabíjacia zásuvka batérie má zástrčku na ochranu pred vlhkosťou a prachom.

fig 5

ParametreÚroveň Topcon RL-H4C má veľmi veľký dosah, ktorý má priemer 800 metrov. Farba svetla laserovej diódy 2 mW je červená s vlnovou dĺžkou 635 nm. Maximálna chyba merania, ktorá sa môže vyskytnúť pri používaní tohto zariadenia, je 2,4 mm vo vzdialenosti 50 m, čo naznačuje vysokú presnosť prístroja. Diodová hlava (obr. 6) sa otáča rýchlosťou 600 otáčok za minútu, čo v prípade viditeľného svetla spôsobuje ilúziu súvislej čiary. Funkcia samonivelácie pracuje v odchýlke od úrovne +/- 5 stupňov, aby sa dosiahol sklon, môže sa rovina nakloniť z úrovne o +/- 8,7%. Nikel-kadmiové batérie používané na napájanie hladiny umožňujú nepretržitú prevádzku približne 60 hodín.

fig 6

Technologické riešeniaZákladnou výhodou úrovne Topcon RL-H4C je elektronický kompenzátor zodpovedný za vyrovnanie svetelného lúča. Elektronický stabilizačný systém potom funguje na veľmi vysokej úrovni presnostiumožňuje plynulé vyrovnanie zariadenia počas prevádzky s extrémnou presnosťou. Vďaka tomuto špeciálnemu riešeniu je úroveň veľmi dobrá pri práci s riadiacimi systémami stroja. Tento kompenzátor funguje dobre v stavbách, pri ktorých dochádza k vibráciám spôsobeným pohybom ťažkých zariadení na stavenisku.

EquipmentTopcon RL-H4C sa dodáva v kufríku, ktorý slúži nielen na uľahčenie prenášania nástroja, ale aj na ochranu a minimalizáciu vibrácií, napríklad ktoré sa vyskytujú počas prepravy. V kufri je okrem vodováhy aj snímač s držiakom pre nivelačný personál. Tento senzor má dva displeje informujúce o polohe vzhľadom k svetelnému lúču, vďaka čomu sa uľahčí čítanie zo senzora. Diaľkové ovládanie vám umožňuje ovládať zariadenie na diaľku.

fig 7

fig 8

fig 9

Úroveň je napájaná batériou, ktorú je možné v prípade núdze nahradiť alkalickými batériami.

SummaryLaserová vodováha Topcon RL-H4C je zariadenie vysokej triedy na vyrovnávanie terénu. Bolo to overené riešenie pre roky, teší popularity a dobrých názorov medzi masami užívateľov. Na túto úroveň sa vzťahuje 5-ročná záruka. Použitie tohto typu zariadenia okrem šetrenia času významne ovplyvňuje šetrenie materiálov použitých na stavbe, pretože je možné presnejšie pripraviť jednotlivé vrstvy pôdy na investíciu, čím sa minimalizujú materiálové príspevky.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi