X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Kvetinárstvo - záhrada plná kvetov pre kyticu
05.09.2019

Kvetinárstvo - záhrada plná kvetov pre kyticuŽivot v symbióze s prírodou nás robí šťastnými. Po stáročia sprevádzali kvety ľudí na mnohých oslavách, napr. Pri narodeniach, sviatkoch, večierkoch, výročiach, a tak je tomu aj dnes. Kvety dostali symbolický význam. Umenie aranžovania kytíc sa vyvinulo, dokonca aj termín "kvetinová reč". Napríklad tulipány znamenajú radosť zo stretnutia, ľalia symbolizujú čistotu a nevinnosť, fialky sú výrazom túžby, skrytej lásky a lojality ... Farba, druh alebo ich počet mali tiež rôzne významy. Mnohé druhy boli pripisované špecifickým obradom. Karafiáty sú vždy spojené s Dňom žien, ruže - s láskou sú chryzantémy považované za cintorínske kvety. V súčasnej dobe je našťastie takéto umiestnenie kvetov stále menej používané. Dôležitá je ich krása a vôňa.

Ak máme to šťastie, že v našich záhradách máme to šťastie, zasejeme jednoročné alebo viacročné kvitnúce rastliny. Kytica čerstvo rezaných kvetov má dvojnásobný interiér ako doma. Predtým, ako budeme v pokušení mať báječnú kyticu, musíme na záhrade vysadiť dostatok "materiálu", aby sme mohli ľubovoľne vyberať kvety bez vážnej straty.

bouquet 2

Rezacie zľavyNajlepším materiálom pre vázu sú jednoročné kvety a ich časté rezanie je nielen užitočné, ale často je potrebné aj pre dlhotrvajúce kvitnutie (rezanie kvetov stimuluje). do kvetu) až do neskorej jesene.

Aby vaša záhrada nevyzerala ako podstielka, najlepšie je integrovať jednoročné kvety do skupín trvalých kríkov a trvaliek .

Uistime sa, že zľavy dopĺňajú existujúcu skladbu farbou a tvarom a neprepĺňajú ju. Stále zelené ihličnaté kríky často vládnu v záhrade okolo rodinných domov, pretože sa ľahko pestujú a takmer nevyžadujú údržbu. Záhrada bez kvetov je však chudobná a surová, takže kroviny berieme ako pozadie a obliekame ich do zaujímavej farebnej kompozície. Pokúsme sa zostaviť zľavu tak, aby najvyššie rastliny boli vzadu a bližšie k spodným rastlinám . Podlahy rastlín by sa mali meniť, ale nevyzerajú dobre, keď sa podobajú terasám orezaným pod pravítkom. Skúsme pestovať rastliny v hustej skupine, namiesto miešania jednotlivých kúskov, je potom kontrola buriny jednoduchšia. Môžeme navzájom kombinovať rôzne farby, ale buďte opatrní, aby sme nevytvorili narušenú poruchu. Zvážte zachovanie malého priestoru medzi zhlukami kvetín a prístup k jednotlivým rastlinám bude ľahší. Nezabudnite pravidelne odstraňovať burinu zo zľavy.

Ak chcete vytvoriť záhradu jednoročných kvetov, je najlepšie ich vysiať zo semien. Toto je najlacnejšia, aj keď nie vždy najjednoduchšia možnosť . Nie všetky rezané kvetinové rastliny sú vhodné na siatie priamo do zeme. Mnohé z nich musia byť zasiate, prešívané a odrezky predtým, ako sa dostanú na záhradu. Nezabudnite však, že existujú aj rastliny, ktoré sa obzvlášť ťažko pestujú a ktoré sa ľahšie kupujú vo forme odrezkov v internetových obchodoch. Pre tých, ktorí nemajú záhradu, ale milujú kvety, sa predávajú špeciálne okrúhle rohože s pripravenými sadami jednoročných kvetín na pestovanie v kvetináči. Rohož vložte do hrnca, pravidelne ju prikryte vrstvou pôdy a vody. Túto rohož môžeme tiež použiť na výrobu záhonov na záhrade. Kvitnúce trvalky a kríky sú vhodné aj pre kytice a môžu byť doplnené jemnou trávou. Niektorí do svojich kytíc pridávajú sfarbené jesenné lístie alebo vetvičky z ovocných stromov a kríkov. Buďme u nás kvetinármi!

Najlepšie rezané druhy kvetovPri plánovaní rabatu uvažujme o období kvitnutia rastlín tak, aby sa zloženie menilo podľa ročného obdobia. Zasiať kvety postupne a zasiať každých pár týždňov, aby sme mali jedincov v rôznych štádiách vývoja a predĺžili ich čas kvitnutia.

SPRINGToto je čas, keď príde o život príroda. Kytica kvetín určite spríjemní čas po sivomodrej zime.


 • sasanka, sasanka ( Anemone sp .) - skupina jednej z najstarších kvitnúcich rastlín spolu s kvetmi cibuľa, od apríla do júna (odrody lesov sa objavujú už v marci). Najčastejšie šľachtené na rezaných kvetinách sú sasanky koronárie s viacfarebnými kvetmi: biela, krémová, ružová, červená, fialová a modrá. V závislosti od odrody môžu byť kvety jednoduché, polodvojité alebo plné. Kvitnú od konca mája do jesene. Toto je trvalka hľúz. Vysadia sa v polovici mája.


 • tulipán ( Tulipa sp .) - rastliny skorej cibule, kvitnúce od apríla do mája. Existuje veľa druhov tulipánovin: letničky a botanické trvalky nájdené v mnohých podobách a farbách. Cibuľa by sa mala vykopať na zimu a prehnané kvetenstvo by sa malo znížiť, aby sa cibuľky posilnili.


 • Môže konvalinka ( Convallaria majalis ) - trvalka, ktorá v máji kvitne pomerne krátko, ale je súčasťou romantických kytíc s krásnou, omamnou vôňou. Kvitne v máji. Existuje veľa odrôd konvalinky s rôznymi listami, ale kvety sú vždy podobné - charakteristické biele zvonovité zhluky na stopkách.


 • Lila, orgován ( Syringa sp .) - ker alebo malý strom s krásnym, hustým a mäsitým mäsom. v máji kvitnúce kúsky s odtieňmi bielej, ružovej, fialovej (odtiaľ názov) a fialovej. Rastie najlepšie a najviac kvitne na slnečných miestach. Vyžaduje omladzujúce rezy a vystrihnutie vyblednutých kvetov na opätovné kvitnutie.


 • pivonka ( Paeonia sp .) - pestované pre rezané kvety sú väčšinou čínska alebo stromová pivonka a tiež Młokosiewicza pivónia. Kvitnú od mája do júla. Pivoňky sú veľmi široká skupina rastlín a odrôd v rôznych formách a farbách. Perfektne sa hodí do kytíc ruží alebo do kompozícií v štýle country.


bouquet 4

LETOToto je čas, keď sa v záhrade najviac stane a exploduje nepokojmi farieb. V týchto teplých dňoch sa môžeme prechádzať po záhrade a každý týždeň vytvárať novú kyticu.

kytica v koši


 • Dvojfarebné rudbeckie ( Rudbekia hirta ) - nádherná rastlina s teplou zlatou, žltou, červeno-oranžovou farbou farba, pestovaná v našej klíme ako ročný. Kvitne od júna do októbra a priťahuje davy motýľov. Ľahko sa šíri, takže o chvíľu ho môžeme mať po celej záhrade.


 • Echinacea fialová ( Echinacea purpurea ) - podobné rudbekii, iba fialové, s charakteristickým strediskom vyčnievajúcich gaštanov. (existujú aj odrody s červenými, žltými a bielymi kvetmi). Kvitne o niečo neskôr (júl - október) ako rudbeckia, ale s ňou krásne kontrastuje. Jeho výhonky majú tendenciu sa ľahnúť, takže je najlepšie zložiť ho v kompaktných skupinách chránených pred vetrom alebo použiť podpery. Je to dobre známa liečivá rastlina.


 • Letný gillyflower ( Matthiola incana ) - sú k dispozícii krásne kvety (kvety jún - august) zozbierané v špičatých kvetenstvo v mnohých farbách: biela, krémová, svetloružová, fialová, žltá, ružová, fialová a červená a dokonca karmínová. Jednotlivé rezané odrody sú najlepšie na pestovanie rezaných kvetov. Udržiavajú čerstvosť, ak sú vykorenené a nerozrezané. Váza môže byť tiež vysadená koreňmi, potom vydrží dlhšie. Rastlina sa pestuje ťažšie.


 • papuľka ( Antirrhinum majus ) - je k dispozícii jednoročná rastlina obyčajne pestovaná zo semien, sadenice. Kvitne v júli a auguste vo forme prudko rastúcich kvetov s charakteristickou kvetinovou štruktúrou kvetu. Existuje mnoho odrôd a farieb.


 • Záhradné zapaľovače ( Delphinium x cultorum ) - krásna, vysoká trvalka s prudko rastúcimi kvetmi panikulátu. Je ozdobou akejkoľvek záhrady. Rastliny tejto skupiny kvitnú koncom júna a začiatkom júla. Existuje mnoho odrôd rôznej výšky, tvaru kvetov a farieb: od bielej cez modrú, fialovú, živú modrú až po fialovú. Larkspur vyzerá skvele v bohatých kyticiach s ostatnými vysokými kvetmi.


 • Záhrada gladiolus ( Gladiolus x hybridus ) - cibuľovitá rastlina, ktorá nezakazuje pôdu v zemi. Kvitne od júla do septembra v podobe vysokých špičatých kvetov so širokou škálou farieb.


 • Ruža ( Rosa sp .) - jedna z najobľúbenejších kytíc kvetov, obrovská skupina rôznych zvykov a tvarov (hlavne kríky), z ktorých väčšina je vhodná rezaný kvet (s výnimkou lezenia a vrásčenej ruže). Škála farieb je veľmi bohatá a kytica z týchto kvetov môže byť univerzálna: elegantná, voľná alebo v štýle country. Všetky pripojenia sú povolené.


 • ľalia ( Lilium sp .) - ďalšia skupina rastlín s veľmi širokým spektrom farieb a tvarov, druhá v poradí popularity rezaných kvetov. Cibuľa, nazývaná kráľovnou letnej záhrady kvôli nádherným kvetinám pohárov. Kvitne od júna do augusta. bouquet 5

AUTUMNNie je to len čas na ovocie. Mnoho kvetovkvitnúce v lete kvitnú až do prvého mrazu.


 • Záhradné dahlia ( Dahlia x Cultoum ) - cibuľovitá rastlina s množstvom odrôd, farieb a foriem kvetov. Dahlias začínajú kvitnúť od júla, ale na jeseň dosiahnu svoj vrchol kvitnutia (rastliny krátkeho dňa).


 • zlatobyľ ( Solidago sp .) - krásne, žltobiele kvety, ktorých panikalovanie, nadýchané kvetenstvo , mierne rolovanie na koncoch vytvára zaujímavú výplň kytíc v poľnom a záhradnom štýle.


 • astra ( Aster sp .) - vedľa chryzantémy, kráľa jesenných zliav, predzvesť jesene. Trvalky, niekedy krovité, druhovo bohaté, v rôznych farbách (biela, ružová, fialová, fialová, modrá a červená) s kvetmi zhromaždenými v charakteristickom koši. Koncom leta začínajú kvitnúť a kvety udržujú až do prvých mrazov. Niekedy ich pokrýva prvý sneh.


 • Chryzantéma veľkokvetá ( Chrysanthemum grandiflora ) - v Poľsku známa ako trvalka pre hroby, vyzerá skvele vo váze s ostatnými kvetmi v kytici. Často má krovitý tvar s veľkými kvetmi v rôznych formách (jednotlivé polodvojité alebo plné kvety) a farby v závislosti od odrody. Odrody s veľkým kvetom ťažšie tolerujú zimu v zemi, takže je lepšie ich vykopať a uložiť do chladnej miestnosti.


kytica v koši 2

Každý môže pestovať kvety pre kytice bez ohľadu na to, či majú záhradu. Všetko, čo potrebujete, je balkón, terasa alebo parapet a predovšetkým musíte milovať kvety! A kytica zložená z pestovania na vlastné náklady bude mať dvojnásobok.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi