Kuchynské doplnky v japonskom štýle - milujte jednoduchosť a minimaliz
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kuchynské doplnky v japonskom štýle - milujte jednoduchosť a minimalizmus
05.09.2019

Kuchynské doplnky v japonskom štýle - milujte jednoduchosť a minimalizmusJaponská kultúra je založená na iných zásadách ako západoeurópskych. Interiérom dominuje skromnosť a minimalizmus, a preto sú najlepší súčasní maliari inšpirovaní dizajnom z Ďalekého východu. Moderovanie priamo z krajiny Čerešňových kvetov je hlboko zakorenené v prírode. Malo by to byť aj jedlo v japonskom štýle. Okrem bielych, šedých a čiernych odtieňov sa v nich objavujú teplé tóny zeme: béžová, hnedá, krémová a matne zelená. Interiérové usporiadanie je založené na priamkach: obdĺžniky a štvorce. V kuchyni inšpirovanej Japoncom je kľúčové vybrať kuchynské náčinie a doplnky tak, aby bola miestnosť plná harmónie. Príslušenstvo by sa malo zavádzať v malých skupinách, aby nedošlo k narušeniu minimalistického usporiadania. V kuchynskom riade a doplnkoch by sa malo objaviť drevo, kameň a lak. Odporúčajú sa bambusové doplnky: misky, palice a podnosy. Pri typických dekoráciách vás môžu inšpirovať také japonské motívy ako Kokeshi, t. J. Bábiky s rôznymi názvami a význammi. Misky na soľ a korenie môžu mať napríklad figuríny. Japonská kuchyňa s nimi získa typický charakter na Ďalekom východe. Čerešňový kvet je symbolom Japonska a môže sa vyskytovať vo forme grafiky alebo jemných ozdôb na riadoch alebo textíliách. Japonská kultúra má svoj pôvod v duchovnosti, umení a prírode. Malo by to byť aj v japonskom štýle.

Tradičné vzory

200

Photo. TK Maxx, Oliver Bonas, TK Maxx, Amara, Oliver Bonas

Kuchynské doplnky v japonskom štýle môžu byť ako tradičné kimono: na jednej strane extrémne jednoduchý tvar, na druhej strane - bohaté kvetinové vzory. Realistické čerešňové kvety alebo geometrické rastliny nájdete na minimalistických miskách, obrusoch, šáloch alebo tanieroch. Takéto charakteristické príslušenstvo si vyžaduje neutrálne pozadie. Nábytok by mal byť jednoduchý a udržiavaný v odtieňoch šedej alebo dreva. Nezabudnite, že nie všetky doplnky musia byť praktické. Ak chcete dať kuchyni orientálny charakter, dajte na viditeľné miesto tradičnú kokeshiho bábiku.

Rovný as triedou

201

Photo. Nest, TK Maxx, Amara, Amara, Nest, Primark

Ak sa nám nepáčia farebné kvetinové vzory, ale chcete mať kuchyňu inšpirovanú japonským štýlom, vyberte si jednoduché jednobarevné doplnky. Geometrické tvary a suroviny sa vyznačujú mimoriadnou šľachtou. Stačí niekoľko kompatibilných doplnkov, ktoré sprostredkujú ducha japonského dizajnu. Nezabudnite, že nábytok by mal byť jednoduchý a monochromatický - najlepšie bude šedá, béžová, biela alebo čierna. Ak predstavíme veľké farebné povrchy, nedosiahneme zamýšľaný efekt.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi