Kuchyňa a kúpeľňa dokončiť. Ako chrániť tieto miestnosti pred vlhkosťo
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kuchyňa a kúpeľňa dokončiť. Ako chrániť tieto miestnosti pred vlhkosťou?
05.09.2019

Kuchyňa a kúpeľňa dokončiť. Ako chrániť tieto miestnosti pred vlhkosťou?Prípravky, ktoré chránia pred prenikaním vlhkosti - farby alebo tekuté fólie - sa najlepšie aplikujú na steny a podlahy na podklad a teplota okolia kolísa v rozmedzí 5 - 25 stupňov Celzia. Takéto podmienky podporujú rovnomerné sušenie hydroizolačných činidiel a neznižujú ich chemické a fyzikálne vlastnosti.

Kvapalný film - prípravok chrániaci proti vlhkostiKvapalná fólia je prípravok, ktorý udržuje tesnosť a dobrú vodotesnosť. Je flexibilný a ľahko sa šíri na steny a podlahy. Môžeme ho aplikovať na sadrokartón, cement-vápno, cementové povrchy, ako aj na pórobetón a drevotriesku.

Kvapalná fólia je pripravená na okamžitú aplikáciu, nevyžaduje kombináciu s inými zložkami. Používa sa spolu s hydroizolačnými pásmi, škvrnami na stenách, tesniacimi prírubami a rohmi. Táto kombinácia nám umožňuje získať elastickú a odolnú ochranu v kuchyniach a kúpeľniach. Vlhkosť prenikajúca cez steny a podlahy spôsobuje zničenie steny a vytváranie plesní a húb v domácnosti.

Kvapalná fólia by sa mala používať iba na vlhkých miestach, ktoré sú vystavené priamej prítomnosti vody. Natretie všetkých stien a podláh zabráni správnej cirkulácii a zabráni preniknutiu čerstvého vzduchu do steny a vysušeniu jej vnútorných štruktúr. Pred nanesením fólie je potrebné dôkladne vyčistiť steny a podlahy od všetkých nečistôt a zvyškov tuku a dôkladne premiešať prípravok v obale. Týmto spôsobom štandardizujeme konzistenciu tekutej fólie, zabránime nerovnomernej aplikácii a oslabíme jej fyzikálne a chemické vlastnosti. Môžeme to urobiť pomocou vŕtačky a mixéra.

Kvapalnú fóliu naneste štetcom. Najlepšie výsledky sa dosahujú dvojitým natieraním povrchu. Po dokončení prác bude interiér budovy dobre exponovaný a čakáme, kým hydroizolácia úplne nevyschne (v prípade dvoch vrstiev asi 12 hodín).

Náterové farby do kúpeľní a kuchýň - Umývateľné a drsné latexové emulzieKúpeľňové farby a kuchyne sú navrhnuté tak, aby chránili pred vlhkosťou a rozvojom mikroorganizmov. Najčastejšie sú to latexové emulzie, ktoré po aplikácii na stenu vytvárajú povlak, ktorý umožňuje vodnej pare prejsť. Vďaka tomu substrát dýcha a udržiava sa správna cirkulácia vzduchu. Vodná para ľahko steká z povrchu steny a kondenzovaná voda nevniká do steny.


Výhodou kuchynských a kúpeľňových farieb je aj schopnosť umývať steny bez strachu zo zmeny farby a zničenia ich hladkého povrchu. Toto je obzvlášť dôležité v kuchyni, kde je najjednoduchšie vytvoriť škvrny a nečistoty, ktoré je ťažké odstrániť, napríklad z tuku. Pri hľadaní trvanlivého a umývateľného náteru venujte pozornosť triede odolnosti voči drhnutiu. Čím vyšší je koeficient v technickom liste, tým lepšia bude čistiaca odolnosť. Niektoré latexové emulzie obsahujú ióny striebra, ktoré majú antibakteriálne a biocídne vlastnosti. Dôležitý je aj stupeň lesku farby. Vysoký lesk je znakom trvanlivosti, takže na miestach, ako sú kuchyne, kúpeľne alebo chodby, si vyberte prípravky so saténovou alebo lesklou povrchovou úpravou.

Vetranie v kuchyni a kúpeľni ako základ pre boj proti vlhkostiĎalšie riešenie, ktoré chráni kuchyne a kúpeľne pred hromadením. vlhkosť a tvorba plesní na stenách je vetranie. Správne riešenia vetrania sú dôležité pre celú budovu. Dôvodom je skutočnosť, že v kuchyni a kúpeľni sú zvyčajne kanály, ktoré odstraňujú znečistený vzduch z miestností a iných miestností v dome.


Spôsob inštalácie vetrania závisí okrem iného od toho, či má miestnosť okno a aký typ kachlí máme. Napríklad, kuchyne s plynovým sporákom a oknom môžu vypúšťať vzduch priamo cez difúzor a v tých, ktoré nemajú vonkajšie okno a elektrický sporák, si môžeme zvoliť medzi prirodzenou a mechanickou ventiláciou. Výfukové potrubie chránené kapucňa, ktoré vypúšťa a čistí pary a vodné pary, ktoré sa tvoria pri príprave jedál. Pre správnu ventiláciu miestností a správnu výmenu vzduchu by každá z týchto miestností (kuchyňa a kúpeľňa) mala mať samostatný vetrací kanál. vetracia mriežka, odstraňuje použitý a znečistený vzduch mimo budovy. Túto funkciu plní aj v kuchyniach

Okrem toho by mala robiť aj kuchyňaďalší kanál, ktorý odstráni iba použitý vzduch z odsávača pár. V prípade, že v našom dome vetranie nespĺňa svoje funkcie a bolo zle vykonané, napr. V kuchyni a kúpeľni je jeden spoločný vetrací kanál, priamo v stene môžeme namontovať automatický vetrák s odvádzaním vzduchu. Je to zariadenie, ktoré môže pracovať neustále, pretože je napájané. Alternatívou by mohla byť inštalácia mechanického vetrania, ktoré bude odvádzať použitý vzduch zvnútra budovy. Toto riešenie je však drahšie ako inštalácia ventilátorov a neposkytuje takúto kontrolu intenzity vetrania.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi