Kríky známe z babiččiny záhrady - jazmín a lila bez - kam sa zmestia?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kríky známe z babiččiny záhrady - jazmín a lila bez - kam sa zmestia?
06.09.2019

Kríky známe z babiččiny záhrady - jazmín a lila bez - kam sa zmestia?Jasmín a orgován sú rastliny často používané v parfumérii, ale už roky sú známe aj z domácich záhrad. Jasmín a orgován sa tiež javia ako súčasť mestskej zelene, pretože sa o ne dá ľahko starať a nemajú vysoké požiadavky na pôdu. Oba kríky dobre tolerujú znečistenie ovzdušia.

Jasmín - výber odrody, použitie v záhrade, starostlivosťNajobľúbenejší druh jazmínu je voňavý jazmín , Má veľa odrôd, ktoré sa líšia farbou listov. Mnoho odrôd jazmínu má zelené listy, ktoré kontrastujú s bielou kvetinou. Niektoré odrody môžu mať žlté listy, napríklad Aureus a nevinnosť.

Spoločnou črtou všetkých jazmínových kvetov sú intenzívne a voňajúce kvety. Najbežnejšie odrody sú tie, ktoré kvitnú v bielej farbe, napríklad Variegatus, Snowbelle, Albatre alebo Biały Dwarf. Existujú tiež odrody s kvetmi inými ako biely, napr. jazmínový jazmín - má červenú spodnú časť každého plátku a vonia podobne ako jahody, ale pestovanie je omnoho náročnejšie ako iné odrody.

falošný je možné pestovať jednotlivo alebo v skupinách, napríklad ako zabezpečenie. Forms, ale funguje lepšie ako prirodzené zabezpečenie. V závislosti na odrode dorastá do 2 až 3 m. Vyzerá najlepšie v záhradách v prírode a prírodných záhradách.
200


Jasmine preferuje slnečné a čiastočne zatienené miesta. Na substrát nie sú vysoké požiadavky, ale najlepšie rastie v dobre odvodnených a mierne zásaditých mierne vlhkých pôdach. Kvetiny jazmínu zvyčajne nevyžadujú hnojenie alebo ochranu pred mrazom. Mladé rastliny sa môžu kŕmiť raz ročne pomocou viaczložkové hnojivo.

Starostlivosť o jazmín nie je komplikovaná a nevyžaduje veľa úsilia. Krík by sa mal orezať prvú jar po výsadbe - výhonky sa skrátia na 15 až 20 cm. Na jar by sa mal každý rok na jar orezávať jazmín , aby ste sa zbavili suchých a chorých výhonkov, každých pár rokov môžete urobiť omladzujúci rez, ktorý spočíva v odstránení výhonkov starších ako 5 rokov. Květy jazmínu sú odolné voči chorobám a škodcom.

Lilac (bez) - požiadavky, aplikácie, najzaujímavejšie odrodyorgován spoločné má viac ako tisíc odrôd, ktoré sa navzájom líšia predovšetkým farbou kvetov. Ako druh má vlastnosti, ktoré sa opakujú v jednotlivých odrodách. Najobľúbenejšie v Poľsku sú odrody s bielymi kvetmi, napr. Marie Legraye, Krása Moskvy (biele kvety a ružové puky) alebo slečna Ellen Willmott , av odtieňoch fialovej, napr. Aucubaefolia, Belle de Nancy, Henri Robert, Katherine Havemeyer a Paul Deschanel . Líšia sa nielen odtieňmi, ale často aj tvarom kvetov. Zaujímavé sú aj odrody s fialovými a viacfarebnými kvetmi.


Lila obyčajná má intenzívne, voňajúce kvety bez ohľadu na odrodu. Rastú v zhlukoch a kvitnú od mája do júla. Rovnako ako v prípade jazmínu sa používajú v parfumovom priemysle.

Šeľa bez je vhodná na výsadbu osobitne, najmä v prírodných a vidieckych záhradách, ako aj na živé ploty. Podlieha formovaniu, ale môže to byť aj prírodný živý plot. Rastie až do výšky 7 metrov a môže dosiahnuť šírku 5 metrov. Tento druh voňavej ozdoby by mal byť vysadený v určitej vzdialenosti od odpočinkových zón, pretože intenzívny zápach po dlhý čas môže spôsobiť bolesti hlavy.

Lilak rastie najlepšie v slnečnom a čiastočnom tieni. Uprednostňuje úrodnú, neutrálnu alebo mierne zásaditú pôdu. Šteňa je mrazuvzdorná a dobre znáša sucho. Sú tiež odolné voči chorobám a škodcom. Prerezávanie šeříkov je predovšetkým o tom, ako sa zbaviť prehnaných výhonkov. môžete to ľahko urobiť pomocou záhradnícke nožnice alebo nožníc. Každé 3 alebo 4 roky sa môže uskutočniť röntgenové rezanie, ktoré spočíva v pevnom prerezaní príliš silnejšej kríky. Šteňatá sa môžu hnojiť raz ročne alebo dvakrát ročne kombinovanými hnojivami.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi