Koberec - alternatíva k panelom
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Koberec - alternatíva k panelom
05.09.2019

Koberec - alternatíva k panelomCeny pokrytie sa líšia. Závisia od toho, aké materiály sa vyrábajú, akú techniku a kvalitu jednotlivých modelov. K dispozícii sú aj podlahové krytiny, ktoré môžu vybíjať statickú elektrinu alebo sa môžu nanášať bez lepidla.

Panely v dome - klady a záporyPoschodie s čistiace prostriedky. V porovnaní s kobercom však majú nižšiu zvukovú izoláciu. Hlavnou nevýhodou panelov je to, že sú citlivé na statickú elektrinu, ktorá ľahko priťahuje prach. panely vyzerá ako drevená podlaha. Nie je zložité to zariadiť a jeho nákup nevyžaduje veľké finančné výdavky. Panely sú odolné a po demontáži sú vhodné na opätovné usporiadanie, napríklad v inej miestnosti. Ich výhodou je ľahké čistenie a starostlivosť. Sú odolné proti poškriabaniu a chemikáliám

Výhody a nevýhody podlahových krytínkobercové krytiny sa zvyčajne vyrábajú z plastu, napríklad z polyamidu, akrylu, polypropylénu alebo polyesteru. Spodná vrstva podlahových krytín je potiahnutá plsť, špongiou, jutou alebo gumou. Podlahové krytiny robia interiér útulnejším, teplejším a útulnejším. Stlmujú miestnosť a ponúkajú veľké možnosti usporiadania vďaka širokému výberu vzorov a farieb. Sú mäkké a absorbujú pády.

Mnoho modelov podlahových krytín je povrchovo impregnovaných špeciálnymi antistatickými prípravkami, ktoré zabraňujú prilepeniu prachu na kobercovom povlaku. K dispozícii sú aj podlahové krytiny špeciálne upravené na podlahové vykurovanie. Väčšina modelov (najmä modelov vyrobených z polyamidu) sa vyznačuje mäkkosťou, elasticitou a flexibilitou.

Poťahy na koberce sa ľahko čistia a nepodliehajú prepadnutiu alebo deformácii v dôsledku hmotnosti. Nevýhody kobercov zahŕňajú potrebu častého vysávania. Nebudú pracovať v miestnostiach vystavených vlhkosti a nekvalitné podlahové krytiny môžu vplyvom slnečného svetla stratiť sýtosť farieb.

Koberec a flexibilné koberceNa predaj sú k dispozícii dva typy podlahových krytín - koberec a flexibilný. Prvý variant je zvyčajne tkaný zo samotných materiálov, rovnako ako klasické podlahové koberce. Zvyčajne sa vyrábajú z prírodných bavlnených vlákien, kokosových vlákien alebo morských rias alebo umelých: nylon, polyester a akryl. Ohybné vložky sú obvykle vyrobené z PVC, korku, linolea alebo gumy. Ľahšie sa čistia a vykazujú lepšie protišmykové vlastnosti ako koberce.

Výber kobercov pre domácnosťPri kúpe kobercov by ste mali venovať pozornosť typu a materiálu, z ktorého je vyrobený. Vďaka tomu zvýšime ich životnosť a uľahčíme údržbárske práce. Koberce vyrobené z prírodných vlákien, napríklad z vlny, sú najvhodnejšie pre byty a domy. Sú elastické a nedeformujú sa, absorbujú a uvoľňujú vlhkosť. Sú mäkké a príjemné na dotyk, a preto dobre fungujú v miestnostiach, ako sú obývačka, spálňa a kancelária.

Hala a hala sú interiéry, kde by sme sa mali vzdať používania prírodných kobercov v prospech kobercov zo syntetických materiálov. Ľahšie sa čistia a majú väčšiu odolnosť proti špine, môžete na ne chodiť, napr. V topánkach a záhyboch so stoličkami. Preto ich tiež môžeme usporiadať v kanceláriách a na chodbách. PVC podlahové krytiny sa môžu tiež použiť v miestnostiach vystavených vlhkosti, napríklad v kúpeľniach alebo kuchyniach. Sú odolné proti hnilobe a dajú sa vyčistiť za mokra.

Pred zakúpením podlahovej krytiny pre často používané miestnosti sa oplatí skontrolovať u výrobcu, či je kryt odolný proti absorpcii vlhkosti a obsahuje vlákna, ktoré nedovoľujú usadeniu baktérií a húb. Ďalšou vlastnosťou, ktorej by sme mali venovať pozornosť pred zakúpením domácej vložky, sú jej parametre: oderu, spomaľovanie horenia, základnú hmotnosť a triedu použiteľnosti.


  • Trieda oderu udáva, do akej miery sú podlahové krytiny odolné voči vonkajším faktorom. V predaji dominujú podlahové krytiny triedy P (týka sa homológnych krytín) a T (typické pre viacvrstvové podlahové krytiny), t.j. s veľmi vysokou a extrémne vysokou odolnosťou proti oderu.


  • To isté platí pre triedy požiarnej odolnosti, ktoré opisujú reakciu podlahovej krytiny v prípade požiaru. Na trhu dominuje čalúnenie vyrobené v triedach Bfl-s1 a Cfl-s1. Oba typy zaručujú bezpečnosť a kontrolované šírenie plamene. Pri výbere podlahovej krytiny by sme sa mali vyhnúť výrobkom, ktoré nemajú schválenia, osvedčenia a nemajú priložené informácie o bezpečnosti a ochrane pred ohňom.


  • Základná hmotnosť podlahovej krytiny určuje jej trvanlivosť a pevnosť. Čím vyšší je jej index, tým viac bude podlahová krytina odolná voči hneteniu a poškodeniu.


  • Trieda inžinierskych sietí je informácia o odporúčanom mieste na použitie podlahovej krytiny. Je určená číslami od 1 do 4, kde 1 znamená najmenej využívané miestnosti a 4 najpoužívanejšie miestnosti. Značky sú dve číslice. Prvé z čísel označuje typ priestoru, pre ktorý je koberec určený (2 - obytné miestnosti, 3 - technické miestnosti, 4 - priemyselné miestnosti), a druhé miesto je úroveň oderu. Najodolnejšie sú podlahové krytiny klasifikované 3/4, 4/3.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi