Kĺbová brúska Scheppach DS930
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kĺbová brúska Scheppach DS930
06.09.2019

Kĺbová brúska Scheppach DS930

Krátke charakteristikyScheppach DS930 je univerzálna brúska na brúsenie stien a stropov na získanie správnej štruktúry a kvality povrchom. Vďaka doplnkovému zariadeniu sa môže použiť na doplnenie sadrokartónu pred lakovaním. Dlhá konštrukcia umožňuje efektívne brúsenie vysokých stien a stropov bez nadmerného namáhania rúk.

FunkcieKĺbová brúska Scheppach DS930 je vybavený funkciou nastavenia rýchlosti brúsneho kotúča. Vďaka tomu je možné zvoliť vhodnú rýchlosť otáčania pre typ vykonávanej práce. Táto rýchlosť sa môže meniť v závislosti na spracovávanom materiáli a granulácii použitého abrazívneho papiera. Nastavenie sa vykonáva pomocou gombíka pripojeného k elektronike.

fig 1

Brúsny kotúč má štruktúru suchého zipsu, takže môžete ľahko a rýchlo vymeniť spotrebný materiál vo forme brúsneho papiera.

fig 2

Hlavný vypínač stroja má zámok na nepretržitú prevádzku, čo uľahčuje obsluhu stroja, pretože nemusíte držať stlačené tlačidlo prepínača jednou rukou.

Ďalšou výhodou stroja je integrovaná lampa osvetľujúca pracovnú plochu, ktorá vám umožňuje kontrolovať priebežne vykonávanú prácu. S dodatočným osvetlením môžete lepšie vidieť akékoľvek nepravidelnosti a chyby na ošetrovanom povrchu.

fig 3

Pohodlné usporiadanie rukoväte uľahčuje prácu vykonávanú aj vo vysokých nadmorských výškach a robí ju pohodlnejšou. Rukoväte obidvoch rúk sú veľmi ergonomické a ich usporiadanie a tvar robia uchopenie stroja mimoriadne intuitívnym.

fig 4

Napriek dlhej konštrukcii určenej hlavným účelom zariadenia je preprava uľahčená možnosťou rozdelenia stroja na dve časti. Delenie alebo spájanie sa uskutočňuje pomocou veľmi rýchleho a pohodlného zvieracieho systému. Okrem toho je dĺžka zariadenia nastaviteľná pomocou teleskopického ramena, čo vám umožňuje nastaviť dĺžku zariadenia v rozsahu 1400 - 1650 mm.

fig 5

Scheppach DS930 je vybavený systémom na odsávanie prachu, ktorý vás počas práce udržuje v čistote. Odsávací systém zhromažďuje prach z miesta obrábania vďaka utesneniu disku vo forme kefového krúžku.

Použité materiályBrúska Scheppach DS930 je pevný stroj. Jeho telo je vyrobené hlavne z odolného plastu. Teleso zariadenia je však vyrobené z tlakovej liatiny hliníka. Vďaka tomu je teplo generované vo vnútri veľmi efektívne odvádzané a stroj pracuje pri optimálnej teplote. Uchopovacie prvky puzdra a držadiel sú pokryté mäkkou a protišmykovou podšívkou, čo uľahčuje prácu a zariadenie je počas spracovania držané bezpečnejšie.

ParametreScheppach DS930 pracuje s papiermi s najobľúbenejším priemerom pre tento typ aplikácie: 225 mm. Vďaka tak veľkému priemeru je brúsenie veľmi efektívne. Motor 710 W zrýchľuje brúsnu doštičku na 7500 ot / min. Celková dĺžka stroja je 1,4 - 1,65 m, čo umožňuje pohodlnú prácu pri brúsení stropov a stien vo vysokých miestnostiach.

Technologické riešeniaVeľkou výhodou brusky Scheppach DS930 je jej konštrukcia, ktorá sa zameriava na namontovanie hnacieho motora na pohyblivú brúsnu hlavu. Táto konštrukcia eliminuje potrebu ohnutého torzného hriadeľa na prenos sily. Toto je veľká výhoda zariadenia, pokiaľ ide o bezproblémovú prevádzku.

fig 6

V brúskach je prirodzeným efektom opotrebovanie uhlíkových kefiek motora. V tomto stroji je prístup k nim zvonka, takže ich výmena je jednoduchšia a rýchlejšia, a čo je najdôležitejšie, eliminuje potrebuzabezpečenie stroja na servis, čo zvyčajne vedie k ďalším prestojom.

fig 7

EquipmentKĺbová brúska DS930 sa dodáva so sadou brúsnych papierov (12 guľatých a 12 trojuholníkových), takže je stroj pripravený na prácu. Jediné, čo musíte urobiť, je zapojiť ho a vykonať obrábanie. Ďalšou výhodou je možnosť výmeny brúsneho kotúča z kruhového na trojuholníkový. Oba disky sú súčasťou štandardného vybavenia stroja. Kotúč s okrúhlymi brúskami funguje skvele na veľkých povrchoch, kde je obzvlášť dôležitá účinnosť brúsenia. Vďaka svojmu tvaru vám trojuholníkový disk umožní dostať sa do každého rohu, takže na dokončenie práce nemusíte používať žiadne ďalšie zariadenia. Stroj je dodávaný s prepravným vakom a je vybavený sacou hadicou dĺžky 4 m, ktorú je možné použiť na pripojenie stroja k vysávaču.

fig 8

SummarySadrová brúska Scheppach DS930 je veľmi premyslený dizajn, ktorý zdôrazňuje úspech nielen toľko bezproblémového, ako je to možné, ale aj univerzálnosť použitia. Vďaka dvom tvarom diskov je možné vykonať úpravu steny alebo stropu v každom detaile. Tento stroj, podľa svojich schopností, predstavuje veľkú hodnotu za peniaze. Na ktoré sa vzťahuje dvojročná záruka výrobcu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi